Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

26 marca 2012, 08:57

zup ludzkich nie podajemy, za dużo soli, przypraw.
Asia Wola P.

26 marca 2012, 12:09

Witam wszystkich gorąco,
Zdaję sobie sprawę,ze temat karmienia molosów był już na tym forum poruszany. Mam jednak prośbę. Kupiliśmy Owczarka środkowoazjatyckiego ( cudowne szczenię 5-o miesięczne ). Dziewczynka na wyprawkę dostała karmę Arion. Czytam i czytam i teraz wiem,że to nie jest najlepsze jedzonko. Jest tyle tego na rynku,ze nie wiadomo w którą firmę uwierzyć.
Czy jest tutaj jakaś przemiła osóbka,która podpowie mi czym najlepiej karmić mojego moloska ?
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

26 marca 2012, 12:25

zależy na co cię stać. jeżeli cena acany ci pasuje to jak najbardziej polecam ze swojego doświadczenia i nie tylko,
Asia Wola P.

26 marca 2012, 12:49

Dzięki wielkie,
Czy jest to karma ze wszystkimi witaminami czy dodatkowo trzeba szczeniakowi podawać je?
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

26 marca 2012, 13:24

karma zawiera wszystko co potrzeba. z witaminami lepiej nie przesadzać chyba że pies ich potrzebuje/ma problemy ze stawami, jakieś wady genetyczne itd. aż tak się nie znam ale witaminy i suplementy są dobre przy karmieniu domowym. ja osobiście zaszkodziłam psu canvitem. mój 10miesięczny szczeniak po nim zaczął mieć problemy z łapami. po 3dniach od odstawienia objawy zmalały a potem znikły, a dostawał mniejsze dawki niż zalecał producent.
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

26 marca 2012, 13:29

ja psu 2-3razy w tygodniu daje coś surowego-korpus, ogon świński, ćwiartkę. zależy co jest w sklepie. nie wiem czy to zdrowe ale lepsze to niż puszki
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 marca 2012, 13:32

Asia Wola P. pisze:Witam wszystkich gorąco,
Zdaję sobie sprawę,ze temat karmienia molosów był już na tym forum poruszany. Mam jednak prośbę. Kupiliśmy Owczarka środkowoazjatyckiego ( cudowne szczenię 5-o miesięczne ). Dziewczynka na wyprawkę dostała karmę Arion. Czytam i czytam i teraz wiem,że to nie jest najlepsze jedzonko. Jest tyle tego na rynku,ze nie wiadomo w którą firmę uwierzyć.
Czy jest tutaj jakaś przemiła osóbka,która podpowie mi czym najlepiej karmić mojego moloska ?
Zdecydowanie bardziej od Acany polecam TOTW(Taste Of The Wild).
Jest sporo karm dobrych z droższych polecam Biomil,TOTW,Wolfsblut,z tańszych ale też dobrych jakościowo to Markus Muhle,Koebers,Bento Kronen,Mera dog,Brit Care,Nutra Gold Breeders Bag,Fitmin, trudno dopasować idealną karmę dla Twojego psa,z pewnością zmienisz po czasie bez wzgledu którą wybierzesz :)
Asia Wola P.

26 marca 2012, 14:32

Dziękuję Wam bardzo,
Muszę przestudiować to wszystko. Nie ukrywam,że z górnej półki będzie ciężko...
Jeszcze raz b. dziękuję
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 marca 2012, 14:34

Srednia pólka niejednokrotnie okazuje się górną i nie znaczy ,że jest gorsza :)
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

26 marca 2012, 15:05

Robert A. pisze:Srednia pólka niejednokrotnie okazuje się górną i nie znaczy ,że jest gorsza :)
Racja! U nas totw z górnej się zupełnie nie sprawdził, za to dużo tańszy koebers rewelacja.
Wszystko zależy od psa i jego potrzeb.
Monika B.
Posty:25
Rejestracja:25 listopada 2011, 10:14

28 marca 2012, 09:18

Robert A. pisze:Kierując się smakowitością polecam Fitmin(brak apetytu w tej chwili to największy problem chyba,ze coś przeoczyłem?)
Ewentualnie rewelacyjna dla młodych grymaszących psów jest Nutra Gold Breeders Bag
Bardzo serdecznie dziękuję Robertowi za pomoc i fachową poradę. Mój psiak po prostu pożera NGBB :D co do tej pory od kilku miesięcy nie miało miejsca. Bez proszenia, bez dosmaczania :D wsuwa aż miło patrzeć. qupki małe, zwarte, psiak jest zadowolony i ma dużo energii. Nie mam słów żeby wyrazić swoją radość z obecności na tym forum i jestem pod wielkim wrażeniem wiedzy i życzliwości forumowiczów :D Jeszcze raz bardzo dziękuję. Mam jednak jeszcze jedno pytanko, otóż zamawiałam karmę w Krakvecie i niestety ( mimo prośby ) nie otrzymałam do karmy miarki, mój pies waży 30kg, więc według tabeli powinien zjadać dziennie 272g, po zważeniu połowy porcji ponieważ karmię go 2x dziennie ilość karmy jest malutka ( prawie 1/3 kubka z Bento Kronen ) czy to mu wystarcza? Mam wrażenie, że po kilku godzinach jest głodny. Spotkałam się z opinią, że miarka ( kubek ), a waga to niekoniecznie to samo.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

28 marca 2012, 09:38

Ja swoim odważałam. Później zaznaczyłam gdzie wychodziła dawka :)
Po NGBB nie mogę wyjść z zachwytu jak sierść się moim poprawiła. A no i Neya chyba w końcu zaczyna tyć, ale sprawdzimy u weta na wadze. Moje pytanie brzmi czy po sterylce dawać jej dawkę jak do tej pory i w razie jakby przytyła za dużo to ją obniżyć? Nie chce zmieniać karmy, ta się świetnie sprawdza, a nie przewiduje zmniejszenia ruchu (wręcz odwrotnie)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 marca 2012, 13:03

Super,że trafiłaś z karmą i jesteś zadowolona. :)
Jak zorientujesz się,że przybiera na wadze mimo dużej dawki ruchu to zmniejsz dawkowanie o ok 10%.
Monika B.
Posty:25
Rejestracja:25 listopada 2011, 10:14

28 marca 2012, 13:36

Czytałam, że na początku pieski mogą mocno przybierać na wadze po NGBB, ale jeśli mu zmniejsze dawkowanie o 10% to w misce prawie nic nie zostanie :( 136g. dla takiej mordki to kilka kęsów :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości