Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

13 kwietnia 2012, 20:26

a jakie karmy są produkcji niemieckiej?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 kwietnia 2012, 21:20

Niemieckie karmy to min:
Best Choice,Markus Muhle,Bosch,Happy Dog,Belcando,Mera Dog,Defu,Bewi Dog,Josera,Animonda,Lukullus,Vollmers
anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

13 kwietnia 2012, 21:41

I jeszcze Koebers.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 kwietnia 2012, 21:42

Oczywiście jeszcze Koebers :)
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

13 kwietnia 2012, 23:20

O, animoda nie wiedziałam :D

Wolfsblut jeszcze :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 kwietnia 2012, 07:18

japanisze pisze:O, animoda nie wiedziałam :D

Wolfsblut jeszcze :)
:)
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

14 kwietnia 2012, 09:29

Z niemieckich to jeszcze bym dodał Platinum Natural i Luposan :)
charli
Posty:28
Rejestracja:18 stycznia 2012, 15:07

14 kwietnia 2012, 18:16

oraz Lupo Natural (Canis Natural)
golden - gość

15 kwietnia 2012, 00:06

Robert A. pisze:
Gość pisze:
SleepingSun pisze:Karmić psa dobrą karmą. Taką która najwięcej będzie miała mięcha nie wypełniaczy. Od tych karm promowanych u weterynarzy bym się odczepiła. Jeśli napiszesz w jakim przedziale cenowym ma być karma i jakie pies ma wymagania to Robert na pewno doradzi Ci taką która będzie najodpowiedniejsza.
Tylko chcę zapytać o radę...czym najlepiej karmić. Prawdą jest, że szukam karmy suchej, nie chcę gotować. Przedział cenowy w zasadzie nie jest tak bardzo istotny.
Obecnie moja prawie 2l goldenka (urodziny w czerwcu, waga 34kg - przy czym spaceruje regularnie - min.1,5h czynnego ruchu dziennie + extra kilka godzin spaceru w weekendy, niestety apetyt ma na wszystko i pożera wszystko co widzi jadalnego na spacerach...) jest na RC maxi Adult niebieskim - http://www.royal-canin.pl/produkty,18/d ... ,4623.html , ale jak widzę z wypowiedzi na forum nie jest to tak szczęśliwie do końca najlepszy wybór...
Może lepszym rozwiązaniem będzie RC light tendencja do nadwagi - http://www.royal-canin.pl/produkty,18/d ... ,4627.html czy Eukanaba Golden Retriever - http://www.eukanuba.pl/products/golden-retriever albo proszę o inne sugestie.
Nie masz się co dziwić,że te karmy nie maja dobrych opinii.
Na pierwszych miejscach w składzie RC jest Kukurydza,na drugom mączka kukurydziana(gdzie jest mięso?)gdzieś dalej kolejny kukurydziany wynalazek GLUTEN KUKURYDZIANY ,do tego dochodzą konserwanty syntetyczne.
Polecam karmy proste Typu Mera Dog linia PURE ,lub Brit Care .Oczywiście można tu wymieniać wiele karm,ale starałem się dobrać cenę do jakości.
Dziękuję za radę. Piesek jest ,,na ostatnim worku", więc chyba zdecyduję się na Mera Dog Pure i powoli będę wdrażać nową karmę. Znając jej apetyt pewnie nawet nie zauważyłaby zmiany karmy :) ale jak to zrobić w najlepszy sposób? czy pół na pół, albo jakoś inaczej?
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

15 kwietnia 2012, 00:14

Stopniowa zmiana rodzaju karmy suchej w karmieniu psa:

Dzień 1 i 2
75% dotychczasowej karmy + 25% nowej karmy

Dzień 3 i 4
50% dotychczasowej karmy + 50% nowej karmy

Dzień 5 i 6
25% dotychczasowej karmy + 75% nowej karmy

Dzień 7 i następne
100% nowej karmy
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2012, 20:01 przez murakami, łącznie zmieniany 2 razy.
Gość

15 kwietnia 2012, 19:44

Dzień dobry. Jestem w trakcie poszukiwania odpowiedniej karmy dla mojego yorczka. Czy mogłabym poprosić o porównanie tych trzech składów karm? Byłabym bardzo wdzięczna. Dodam ,że jest to york z tendencją do tycia i chorobą serca, która nie wymaga jednak specjalistycznej karmy(według lekarza który 'prowadzi' mojego psiaka) tym bardziej ,że na zwykłych karmach ma bardzo dobre wyniki EKG. To te składy, z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam. :)

1.Mięso z kurcząt (>20%), kukurydza, pszenica, mączka rybna, tłuszcz zwierzęcy, jęczmień, sorgo, mączka drobiowa, suszona pulpa buraczana, mięso z kurcząt wstępnie trawione enzymami, suszone całe jaja, suszone drożdże piwne, chlorek potasu, sól, heksametafosforan sodu, fosforan dwuwapniowy, siemię lniane, DL-metionina.

2. śruta kukurydziana, mączka drobiowa, mączka sojowa, tłuszcz zwierzęcy, podroby drobiowe, olej roślinny, kukurydziana mączka glutenowa, jaja w proszku, siemię lniane, sól, chlorek potasu.

3.kukurydza, mąka kukurydziana, suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, suszone białko wołowe i wieprzowe*,hydrolizat białka zwierzęcego, gluten kukurydziany, izolat białka roślinnego*, pulpa buraczana, drożdże, olej sojowy, olej rybny, sole mineralne, fruktooligosacharydy

:lol:
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

15 kwietnia 2012, 20:10

Gość pisze:Dzień dobry. Jestem w trakcie poszukiwania odpowiedniej karmy dla mojego yorczka. Czy mogłabym poprosić o porównanie tych trzech składów karm? Byłabym bardzo wdzięczna. Dodam ,że jest to york z tendencją do tycia i chorobą serca, która nie wymaga jednak specjalistycznej karmy(według lekarza który 'prowadzi' mojego psiaka) tym bardziej ,że na zwykłych karmach ma bardzo dobre wyniki EKG. To te składy, z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam. :)

1.Mięso z kurcząt (>20%), kukurydza, pszenica, mączka rybna, tłuszcz zwierzęcy, jęczmień, sorgo, mączka drobiowa, suszona pulpa buraczana, mięso z kurcząt wstępnie trawione enzymami, suszone całe jaja, suszone drożdże piwne, chlorek potasu, sól, heksametafosforan sodu, fosforan dwuwapniowy, siemię lniane, DL-metionina.

2. śruta kukurydziana, mączka drobiowa, mączka sojowa, tłuszcz zwierzęcy, podroby drobiowe, olej roślinny, kukurydziana mączka glutenowa, jaja w proszku, siemię lniane, sól, chlorek potasu.

3.kukurydza, mąka kukurydziana, suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, suszone białko wołowe i wieprzowe*,hydrolizat białka zwierzęcego, gluten kukurydziany, izolat białka roślinnego*, pulpa buraczana, drożdże, olej sojowy, olej rybny, sole mineralne, fruktooligosacharydy


:lol:
Moim skromnym zdaniem najlepiej prezentuje się zawodnik nr 1. Przede wszystkim ma mięso na pierwszym miejscu. Nie ma soi i glutenu kukurydzianego. Jest coś rybnego, są jajca, drożdże. Wygląda całkiem nieźle.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

16 kwietnia 2012, 09:17

jak dla mnie to i tak po mimo że 1 najlepsza, to jak zsumujemy zboża to będzie ich zdecydowanie za dużo. Może jednak zdecydujesz się na coś innego?
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

16 kwietnia 2012, 09:40

Co to jest sorgo? Chyba coś mi umknęło.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 kwietnia 2012, 10:33

Gość pisze:Dzień dobry. Jestem w trakcie poszukiwania odpowiedniej karmy dla mojego yorczka. Czy mogłabym poprosić o porównanie tych trzech składów karm? Byłabym bardzo wdzięczna. Dodam ,że jest to york z tendencją do tycia i chorobą serca, która nie wymaga jednak specjalistycznej karmy(według lekarza który 'prowadzi' mojego psiaka) tym bardziej ,że na zwykłych karmach ma bardzo dobre wyniki EKG. To te składy, z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam. :)

1.Mięso z kurcząt (>20%), kukurydza, pszenica, mączka rybna, tłuszcz zwierzęcy, jęczmień, sorgo, mączka drobiowa, suszona pulpa buraczana, mięso z kurcząt wstępnie trawione enzymami, suszone całe jaja, suszone drożdże piwne, chlorek potasu, sól, heksametafosforan sodu, fosforan dwuwapniowy, siemię lniane, DL-metionina.

2. śruta kukurydziana, mączka drobiowa, mączka sojowa, tłuszcz zwierzęcy, podroby drobiowe, olej roślinny, kukurydziana mączka glutenowa, jaja w proszku, siemię lniane, sól, chlorek potasu.

3.kukurydza, mąka kukurydziana, suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, suszone białko wołowe i wieprzowe*,hydrolizat białka zwierzęcego, gluten kukurydziany, izolat białka roślinnego*, pulpa buraczana, drożdże, olej sojowy, olej rybny, sole mineralne, fruktooligosacharydy

:lol:
Czy podane składy są z opakowań czy z netu?
Wg mnie pierwsza karma ma najlepszy skłąd i jest to Eukanuba.
druga i trzecia to składy gorsze przy czym trzecia karma to zapewne RC-może się mylę?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości