Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

16 kwietnia 2012, 10:40

Przyłączm a się do przedmówcy. Choć tak jak napisałem jedynie nr 1 wydaje się być całkiem całkiem to jednak trochę jej brakuje. Ogólnie wszystkie te propozycje nie są zbyt atrakcyjne i nie wyglądają kusząco. Jako, że masz yorka to worek 15 kg nie jest Ci potrzebny. Więc czy nie lepiej kupić mniejszy worek, lepszej, pożywniejszej karmy? Nawet 5-7 kg worek to spokojnie Ci na 2-3 m-ce wystarczy a to nie jest aż takie obciążenie dla kieszeni. Napewno pies będzie szczęśliwszy a i Ty unikniesz kosztownych wizyt u weta jak pies dostnie alergii, uczulenia od słabej jakości karmy. TOWT ma worki 6,8 kg za ok 100 zł - świetna karma bezzbożowa. Bardzo dobre są np. Platinum Natural, Magnusson, Husse, Nutram, Nutra Gold, MM - wszystkie mają worki 3-5-7 kg. A z tańszych propozycji to dobre będą np. Josera czy też Fitmin.
Gość

16 kwietnia 2012, 15:34

Tak ,numer pierwszy to eukanuba, drugi hills a trzeci to royal. Eukanuby jeszcze nie miałam, (teraz jest na hillsie)trochę zaparcia ma...), byłam już z nim na royalu i było wszystko ok...Dlatego się zastanawiam, która z nich jest najlepsza. Franek niestety ma bardzo wrażliwy żołądek i karmy typu orijen powodowały u niego kupy cztery razy dziennie i wielkości też nie proporcjonalnej do jego wagi + gazy. :x Słyszałam ,że hills ma być wycofany z Polski, wie ktoś może coś o tym?? No i royal jest najbardziej dostępny, to też za nim przemawia.. Z tym ,ze royala myślałam tą wersję ta yorków, ma suszone mięso na drugim miejscu i taurynę. Myślicie ,ze jest lepsza od hillsa(adult mini)??Acha, i mógłby mi ktos powiedzieć co oznacza-mączka z kurczaka-? Czy to jest mięso suszone?Z góry dziekuje za odpowiedzi, pozdrawiam.
Gość

16 kwietnia 2012, 16:12

Przetłumaczyłam skład hillsa z opakowania i ... jestem w ciężkim szoku. Skład jest zupełnie inny niż na stronach internetowych. Według mojego tłumaczenia skład wygląda tak
kukurydza, mięso drobiowe (kurczak 20%), mączka sojowa, tłuszcz zwierzęcy, kukurydziana mączka glutenowa, digest, olej roślinny, siemię lniane, węglan wapnia
To chyba nie za dobrze, co? :( Lepszy ten czy ten royal dla yorków. To skład rc dla yorków
ryż, suszone mięso drobiowe, tłuszcze zwierzęce, mąka kukurydziana, izolat białka roślinnego*, gluten kukurydziany, kukurydza, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, pulpa buraczana, olej rybny, drożdże, olej sojowy, sole mineralne, fruktooligosacharydy, wyciąg z drożdży (źródło mannooligosacharydów), olej z ogórecznika (0,1%), proszek jajeczny, wyciągi z zielonej herbaty i winogron (źródło polifenoli), hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny).
:wink:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 kwietnia 2012, 17:19

http://www.krakvet.pl/brit-care-adult-s ... 11179.html
Na Twoim miejscu kupiłbym tę karmę i dałbym sobie spokój ze wszystkimi wynalazkami które mają w nazwie karmy chwyt reklamowy-Dla Yorków.W tej karmie przynajmniej pies dostanie mięso na pierwszym miejscu w składzie.
Gość

16 kwietnia 2012, 17:28

Hmmm, trochę boję się niesprawdzonej karmy... Już tyle razy zmieniałam, nie chcę mu tak mieszać w brzuchu :wink: Chociaż w sumie musze się zastanowić, bo karma ma fajny skład i bardzo tania! :shock: A gdybyś mógł mi jeszcze powiedzieć- czym różni się mączka mięsna od suszonego mięsa?? I nie chodzi mi o to ,że ten royal jest dla yorków bo wisi mi to, mógłby jeść równie dobrze dla mopsów, jakby mu służyła... Myślałam tylko ,że ma lepszy skład od tej wersji size- adult mini....
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 kwietnia 2012, 20:33

No właśnie większośc kieruje się ceną im droższa tym karma lepsza nic bardziej mylnego i marketingiem(reklamą)a nie jakością karmy.
golden - gość

16 kwietnia 2012, 20:34

murakami pisze:Stopniowa zmiana rodzaju karmy suchej w karmieniu psa:

Dzień 1 i 2
75% dotychczasowej karmy + 25% nowej karmy

Dzień 3 i 4
50% dotychczasowej karmy + 50% nowej karmy

Dzień 5 i 6
25% dotychczasowej karmy + 75% nowej karmy

Dzień 7 i następne
100% nowej karmy
Dzięki.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

16 kwietnia 2012, 20:44

Gość pisze:Hmmm, trochę boję się niesprawdzonej karmy... Już tyle razy zmieniałam, nie chcę mu tak mieszać w brzuchu :wink: Chociaż w sumie musze się zastanowić, bo karma ma fajny skład i bardzo tania! :shock: A gdybyś mógł mi jeszcze powiedzieć- czym różni się mączka mięsna od suszonego mięsa?? I nie chodzi mi o to ,że ten royal jest dla yorków bo wisi mi to, mógłby jeść równie dobrze dla mopsów, jakby mu służyła... Myślałam tylko ,że ma lepszy skład od tej wersji size- adult mini....
Brit Care to naprawdę bardzo przyzwoita karma , wypróbowana przez mojego wrażliwego Onka.
Co do mączki mięsnej to wiele bylo już w tym temacie na żywieniu. Wpisz haslo do przeglądarki :)
Gość

16 kwietnia 2012, 20:45

Dziękuję za odpowiedź. A czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy skład tego hillsa co podałam (kukurydza, mięso drobiowe (kurczak 20%), mączka sojowa, tłuszcz zwierzęcy, kukurydziana mączka glutenowa, digest, olej roślinny, siemię lniane, węglan wapnia) jest lepszy czy gorszy od rc?? Z góry dziękuję chociaż chyba i tak wezmę tego brita, ale chciałabym wiedzieć bo słyszałam ,że hills lepszy od rc, a pod względem składu coś mi się nie wydaje... :|
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 kwietnia 2012, 20:52

Jakościowo podobny jest Hills z RC ,może minimalnie lepszy,ale to tez zależy od psa i jego organizmu,
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

16 kwietnia 2012, 20:54

Gdyby na świecie byly tylko te dwie karmy Hillś i Royal to wybrałabym Hillsa :) . Royal w opisie ma wypisane cuda niewidy , natomiast jakość jest słaba. Wiesz to są karmy wielkich koorporacji, a za tym idzie reklama .Pamiętam jak kilka lat temu Hills kosztowal ponad 200 zł za worek , bo to byla nowość na polskim rynku , ale to było z 7 lat temu .
Gość

16 kwietnia 2012, 20:58

hmm, bo wydawało mi się ,że royal ma więcej mięsa

ryż, suszone mięso drobiowe, tłuszcze zwierzęce, mąka kukurydziana, izolat białka roślinnego*, gluten kukurydziany, kukurydza, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, pulpa buraczana, olej rybny, drożdże, olej sojowy, sole mineralne, fruktooligosacharydy, wyciąg z drożdży (źródło mannooligosacharydów), olej z ogórecznika (0,1%), proszek jajeczny, wyciągi z zielonej herbaty i winogron (źródło polifenoli), hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny).

kukurydza, mięso drobiowe (kurczak 20%), mączka sojowa, tłuszcz zwierzęcy, kukurydziana mączka glutenowa, digest, olej roślinny, siemię lniane, węglan wapnia

royal ma dwa produkty zwierzęce a hills jeden :roll: No i royal ma mięso suszone...Napisałam do rc maila o ilość mięsa, mam nadzieję ,że odpiszą :twisted: Już kiedyś dostałam odp ale niestety usunęłam maila. W karmie dla szczeniaków było badajże 40% mięsa suszonego...Nie wiem jak teraz, bo chyba składy uległy małym zmianom :lol:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 kwietnia 2012, 21:00

Nie szkoda Ci psa? (glutenowa mączka kukurydziana)
Gość

16 kwietnia 2012, 21:05

Wydawało mi się ,że to jedne z najlepszych karm :roll: Franka odchowałam na royalu, jadł royala, teraz mamy hillsa i w sumie nie wiem...Ten skład z opakowania nie wygląda zbyt zachęcającą...W internecie widziałam w składzie podroby, na opakowaniu- nic :roll: sama już nie wiem co wybrać...może ten brit, ale znowu boję się nowości... :?
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

16 kwietnia 2012, 21:09

Co lepsze hills czy royal - czy ktoś jest w ogóle w stanie odpowiedzieć na to pytanie? :lol:
To jak debatować o tym czy zdrowsze jest jedzenie w mcdonalds czy w kfc :lol:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 70 gości