Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

16 kwietnia 2012, 21:17

Ale to są naprawdę AŻ tak złe karmy? :roll: Royal ma mięso suszone na drugim miejscu... Myślałam ,że Franek je dobre karmy...No i hills raczej myślałam ,że jest dużo lepszy od rc, dlatego zmieniłam, a teraz piszecie ,że porównywalnie...złe :D Już mam mętlik w głowie :mrgreen:
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

16 kwietnia 2012, 21:17

Mączka glutenowa i sojowa uczulają często psy. Spotykam psy karmione Royalem . Na początku jest super, ale po kilku miesiącach często pogarsza się sierść , pies często się drapie. Znam taką sunię yorka znajomych na royalu 3 lata , sierść makabryczna, pies drapie się , ropieją jej często oczy . A wlaściciele jak wierzyli w Royala tak nadal nie mogą przestać wierzyć. :) I cierpi tylko " rozkoszna mordka"
Hills na szczęście jest zdecydowanie mniej popularny :evil:
Gość

16 kwietnia 2012, 21:23

Czyli jest lepszy? Czy to ,że jest mniej popularny nie idzie w parze z lepszą jakością?Dziękuję za odpowiedzi :D
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 kwietnia 2012, 21:25

Gość pisze:Ale to są naprawdę AŻ tak złe karmy? :roll: Royal ma mięso suszone na drugim miejscu... Myślałam ,że Franek je dobre karmy...No i hills raczej myślałam ,że jest dużo lepszy od rc, dlatego zmieniłam, a teraz piszecie ,że porównywalnie...złe :D Już mam mętlik w głowie :mrgreen:
Hills i RC to Karmy które zatrzymały się ze swoją jakością na latach 90-tych a czas płynie .Nawet w przypadku RC to jakość się pogorszyła a nie zatrzymała.
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

16 kwietnia 2012, 21:33

RC była kiedyś produkowana we Francji i wtedy ta jakość byla podobno lepsza. Ale dzisiaj , zarówno Hills , Eukanuba i Royal są to przeżytki, ktore bazują na dawnej popularności i naiwności potencjalnych klientów.( z największym szacunkiem :)
asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

16 kwietnia 2012, 21:33

Ja mam akurat bardzo dobre doświadczenia z RC. Po zjedzonych ok. 10 kilogramach RC Hepatic wątroba prawie ok (z bardzo złych wyników), a sierść po prostu cudo. Nigdy wcześniej nie miała takiego futra. No i pies oblizywał się już na sam widok worka. Niestety ze względów finansowych musiałam zrezygnować z RC. Jednak jeśli w przyszłości znów pogorszą się wyniki, to wrócimy do tej karmy.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 kwietnia 2012, 21:35

Nie mylmy karm weterynaryjnych z karmami dla psów zdrowych.
asia32
Posty:74
Rejestracja:13 listopada 2011, 12:54

16 kwietnia 2012, 21:36

Właśnie chciałam to dopisać, ale mnie uprzedziłeś :D
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

17 kwietnia 2012, 00:29

Gościu mam wrażenie że uczepiłaś sie tych dwóch marek (RC, Hills), a właściwie trzech (+ Eucanuba), które już dawno przestały być monopolistami na rynku, a w mentalności ludzkiej pozostały jako te "dobre" marki. Nie mówiąc o wetach którzy zatrzymali się na ich etapie i w większości nic innego polecić nie potrafią :roll:
Jeśli chodzi o polecanego Brita Care, nie jest on żadną niesprawdzoną marką, na rynku istnieje już od dobrych paru lat, a jeśli chcesz marki z tradycjami, a brit care dla ciebie za tani, to zawsze pozostaje biomill.
charli
Posty:28
Rejestracja:18 stycznia 2012, 15:07

17 kwietnia 2012, 11:47

A co z Pruiną Pro Plan? To też segment RC, Hillsa i Eukanuby?
Gość

17 kwietnia 2012, 15:27

Nie uczepiłam się trzech, tylko wiem,że mojemu psu służyły, dlatego myśle ,że są dobre. Zastanawiam się pomiędzy brit care,rc i hills. Mam jeszcze trochę żarełka więc namyślę się i zobaczę , co zamówię. Nie ukrywam, że dużym plusem rc jest to ,że jest dostępny, nie trzeba zamawiać i płacić bez sensu za przesyłkę przy kupnie 1kg karmy :wink: A większe, niestety wietrzeją, nasz hills już ma bardzo delikatny zapach a jak przyjechał to śmierdział na kilometr :) Z royala mi nie odpisują, spróbuję wysłać jeszcze jednego maila. Nadal nie wiem czy rc czy hills. W sprawie psiego jedzenia jestem laikiem, ale skład tego rc dla yorków wydaje mi się ok, lepszy niż hillsa. :D
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

18 kwietnia 2012, 11:07

Robert A. pisze:Nie mylmy karm weterynaryjnych z karmami dla psów zdrowych.
Robercie, uwazasz, że karmy vet RC są godne uwagi ? Pytam, bo szanuję Twoją wiedzę , a także dlatego , że mój pies najlepiej miewa się na RC vet dla psów zdrowych( przyswajanie, jakość sierści , energia, waga ) . Z góry dziękuję za odpowiedź.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

18 kwietnia 2012, 12:48

Gayka pisze: Robercie, uwazasz, że karmy vet RC są godne uwagi ? Pytam, bo szanuję Twoją wiedzę , a także dlatego , że mój pies najlepiej miewa się na RC vet dla psów zdrowych( przyswajanie, jakość sierści , energia, waga ) . Z góry dziękuję za odpowiedź.
Czytałam Waszą dyskusję na dogomanii. Mam nadzieję, że nie chcecie jej przenieść na to forum ;)
Dyskusja na temat RC już była wielokrotnie, już wielokrotnie padały argumenty "za" i "przeciw" (głównie "przeciw", bo to, że karma jest ogólnie dostępna albo, że pies chce jeść tylko ją to dla mnie jest słaby argument "za" ;) ).

Argument "wiele pokoleń podchowało się na RC,a na tych nowych karmach jeszcze nie" też do mnie nie trafia, bo te pokolenia wychowały się na innym RC niż tym, z którym mamy do czynienia teraz.

Czytam też (na dogomanii), że tam jest szał na karmy bezzbożowe, głównie Acana i że się robią obozy jakieś: wielbiciele RC kontra wielbiciele Acany - tutaj na krakvecie tego nie ma, bo my już dawno wyrośliśmy i z RC i z Acany :lol:
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

18 kwietnia 2012, 13:07

.
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2013, 11:10 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

18 kwietnia 2012, 13:23

Koleżanka moich suk miała na Acanie biegunki i coś tam jeszcze z alergią wyskoczyło.
Kiedyś też się zastanawiałam nad Acaną ale biegunki mnie przeraziły, w dodatku potrzebowałam karmy ekonomicznej a z Acaną bym zbankrutowała ;) Cieszę się, że posłuchałam p.Roberta i wybrałam NGBB.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości