Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 maja 2012, 13:33

Oczywiście,że TOTW to dobra jakościowo karma i ma wielu zwolenników na świecie sam polecałem ją wielokrotnie i moje psy 2 lata temu tez jadły z powodzeniem tą karmę.
W 2005 roku wyszła na jaw afera,że w karmach Nutra Nuggets(jagnięcina) odkryto pleśń w jednym ze składników (kukurydza)były niestety zgony psów i w sumie kilkadziesiąt psów odeszło za teczowy most z tego powodu.
Dlatego Diamonds wprowadził te sławetne 153 testy swoich produktów(karm)aby uniknąć wpadek,jak widać coś znowu nie wypaliło i kolejna wpadka.
Apocatequil

27 maja 2012, 13:37

O kurczę, mają pecha.
Albo ktoś chce im zniszczyć reputację (to też możliwe).
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

27 maja 2012, 22:00

Apocatequil pisze:Ja w sumie nie rozumiem zachwytu nad wolfsblutem.
To jest karma która ma na pierwszym miejscu w składzie... ziemniaki.
Nie wiem jak to ma się do diety wilka :D
Moje psy nie potrafią czytać, więc skład i to, co na jego pierwszym miejscu lata im koło nosa ;), za to świetnie tę karmę przyjmują - i co ważne (!!!) nie uczula mojej hiper alergiczki (uczulają ją prawie wszystkie, poza nielicznymi wyjątkami typu Trovet).

A tak na serio - bądźmy realistami, mało która karma ma mięso na pierwszym składzie (rzetelne podanym składzie, nie zmanipulowanym przez producenta) - chyba tylko Ziwi może się poszczycić takim wspaniałym, mięsnym składem.

Poza tym to nigdy nie był dla mnie najważniejszy parametr (ilość mięsa w karmie, a moje BF jakoś mało podobne do wilka :roll: ), dla mnie liczy się zupełnie co innego w dobrej karmie (już nie raz było na ten temat - jakość, jakość, jakość!).

Nie wiedziałam, że jeszcze ktoś na to patrzy (na którym miejscu co w składzie) - moim zdaniem tak się nie da ocenić czy karma jest dobra czy nie.

Isabelle widziałam te mrożonki i próbowałam podawać w bardzo małych ilościach na spróbowanie, niestety - zdrowy pies przyjmuje je super, a alergiczka parę minut po zjedzeniu nimi wymiotuje :(
Dodam, że po świeżym, surowym mięsie przygotowanym przeze mnie nie ma takiej reakcji (?).
shantal

28 maja 2012, 08:14

Kurcze, własnie przybierałam się do zamówienia TOTWa a tu patrzę, że z niektórych sklepów znikł. Zgłębiłam się w temat, a tu proszę - salmonella.. Tego jeszcze brakowało :|
Przeszukałam sporo karm, poczytałam składy i żadna mi nie odpowiada, tzn. żadna nie odpowiada wymaganiom mojego psa. Stąd moje pytanie - jaką karmę wybrać dla psa, który nie trawi wszelkich zbóż (włącznie z ryżem i pulpami), o cenie w miarę przystępnej, i workach poniżej 10kg? I najlepiej nie z samej ryby... TOTW spełniał w 100% wymagania, ale muszę odczekać zanim go kupię, bo nie chcę dostać zarażonego worka..
Acanę i Orijena przerobiliśmy. Na Acanie drapanie, a na Orijenie kupy okropne.. Canidae odstawiłam póki co na dalszy plan, bo granulki chyba mniejsze niż TOTW, a mój pies wciąga wszystko co małe jak odkurzacz.
Pomożecie?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 maja 2012, 09:22

Duże wymagania-super karma w niskiej cenie cos takiego nie do końca istnieje :wink:

Trovet DPD polecam wobec tego,i smiało mozna ją traktować jako normalną karmę nie tylko w kategoriach weterynaryjnych.
shantal

28 maja 2012, 09:32

No właśnie spore.. Ale nic nie da się na nie poradzić, bo psisko po najmniejszej styczności ze zbożami wymiotuje :?
Gość

28 maja 2012, 20:58

mam yoreczkę bardzo wybredną na karmy suche.. jadła totw,whitewolf,olivers,puffins,enova,fish4dogs,1stchoise było ze zjadła troche royala exigent..niektóre te karmy nawet nie tkneła niektóre zmordowała z dosmaczaczem.. jest dosc ruchliwa dlatego boje sie ze za mało je a za duzo spala..lubi małe granulki..jest za drobna bo jest yorkiem duzym.. co mi polecicie?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 maja 2012, 21:24

Z suchych nic ,bo jesli jadła te wszystkie wymienione przez Ciebie karmy,to droga do suchych karm wg mnie została zamknięta.
Gość

29 maja 2012, 11:09

o rany a ja miałam nadzieje ze cos dla niejadków znajdę:( a wolfsblut? tylko chyba te karmy mają duże granulki?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

29 maja 2012, 12:55

Wolfsblut z konina ma bardzo malutkie granulki
Gość

29 maja 2012, 13:22

oj konina odpada bo nie przyczynie sie do zabijania koni;) a po drugie to nie karma dla niejadka bo za mało białka i jeszcze mniej tłuszczy:( ale dzieki za propozycje..
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

29 maja 2012, 13:42

Kolejny raz to samo. czym sie rózni koń od świni? Krowy? A może jest lepszy niż młode kilkudniowe jagnię??????
Ludzie opanujcie się! Macie psy a one są mięsożerne, więc przyczyniacie się do śmierci tych zwierząt! Nosicie buty ze skóry, paski, zegarki....te zwierzęta są zabijane dla was!!!!i przez was, !

Boszszsze co za hipokryzja!
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

29 maja 2012, 14:02

Iza mówiłam Ci że człowiek to wirus Ziemi ociekający hipokryzją ;) Tu chodzi o zakodowane w podświadomości postrzeganie zwierząt. Konik jest fajny, można na nim jeździć itp a świnia żyje by wylądować u ludzi na talerzu, więc nikt nie ma obiekcji by pies ją jadł a podobno jej inteligencja jest większa niż u psów.
Argument drugi już lepszy :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 maja 2012, 15:55

Za każdym razem te same jazdy :)
Dlaczego nikt nie broni np strusia :wink:
Gość

29 maja 2012, 17:05

to jest dla mnie argument ale najwazniejszy ze to karma juz pisałam nie dla psa który ma sporo ruchu i do tego niejadka :roll:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości