Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

filodendron
Posty:275
Rejestracja:23 kwietnia 2010, 15:54

30 maja 2012, 12:10

Apocatequil pisze: -nabiał (ser biały od krowy zza płotu
Chyba jeden z nielicznych przypadków, gdy sklepowe może być czasem lepsze niż domowe ;) W domowym wyrobie twarogu 80% wapnia przechodzi do serwatki, więc biały ser nie jest jego dobrym źródłem. Co innego zsiadłe mleko :)
W przemysłowej produkcji, przynajmniej w niektórych twarogach, część tego wapna jest zatrzymywana w serze - podobno ;)
Apocatequil

30 maja 2012, 19:25

Ale ja i tak stosuję zsiadłe mleko i wiele innych rodzajow przetworzonego mleka ;)
Ja nie jem sama w ogóle produktów mlecznych ze sklepu (prócz masła - gustuję w Lurpaku po prostu :)). Wszystko jest od krowy. Więc moje psy jedzą ten ser razem ze mną ;)
Apocatequil

30 maja 2012, 21:00

Robert A. pisze:Apocatequil
Co do ryb nie słyszałem aby ryby z wód słodkich żle wpływały na organizmy psów,wg mnie maja tę przewagę na morskimi,że nie zawieraja dużej ilości soli.



Do Barfa można dodawać pyłek kwiatowy pszczeli i wtedy można zapomnieć o dodatkowej suplementacji :)
Pyłek pszczeli zawiera witaminy,minerały,aminokwasy w pełni przyswajalne przez ludzi i psy i u Niemieckich a także Francuskich hodowców (karmiących Barfem)jest to produkt podstawowy jeśli chodzi o suplementację.

Od razu napiszę ,że nie uczula psów!!!
Słyszałam, że mają antywitaminę B czy coś takiego.
Ale to jeszcze za czasów fretki.
Tak mi wmawiano, że nie można fretki karmić słodkowodnymi bo będą niedobory itp.

Czyli rybę słodkowodną jeśli mam dostęp spokojnie mam podawać?

Gdzie dostanę pyłek kwiatowy pszczeli?
Są jakieś sklepy w Polsce, które go sprzedają?

Karmię dobrze, czy mam coś dodać do tej diety?

Może napiszę (zbiorę wszystko do kupy) czego muszę unikać, bo na to pies ma uczulenie/nie toleruje:

- zero antybiotyków w mięsie, jedna z moich suk reaguje tak, że krew leci jej z uszu... strumieniem.
- kości jak najdrobniejsze - niewystawowa ma poważną, niepodlegającą leczeniu wadę zgryzu, z którą większość jedzenia połyka a nie gryzie
- zero zbóż (jak to a barfie zresztą jest...) - ta o której mowa wyżej trawi wszystkie warzywa i owoce a po zbożach (nawet ryżu) ma biegunkę z krwią i śluzem. Trzustkowiec generalnie.
- muszę mieć wzgląd na hodowlaną i ewentualną laktację i odchowanie maluchów (rady hodowców, zwłaszcza małych ras są dla mnie na wagę złota, bo jest ich naprawdę niewielu :(().

I jeszcze:
Co jest lepsze, skorupki jajek czy cytrynian?
Póki co mogę dosypywać z czystym sumieniem tą mączkę kostną którą mam?
Muszę narobić zapasów skorupek :)
Rucia1
Posty:46
Rejestracja:13 kwietnia 2012, 07:56

31 maja 2012, 21:45

Od trzech tygodni podaje mojemu ONKowi alergikowi Trovet RRD. Przyswajanie super, pies przestał się drapać i lizać. Ale mam wrażenie, że on się nie najada. Rzuca się na miskę jak głupi, i chodzi za mną żeby mu dołożyć. Dostaje 300-320 g.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

31 maja 2012, 21:53

Najważniejsze ,ze problem drapania ustępuje a resztę mozna dopasować :)
Dodaj 10 % karmy (+-) może akurat trafisz idealnie .
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

01 czerwca 2012, 00:33

Rucia1 pisze:Od trzech tygodni podaje mojemu ONKowi alergikowi Trovet RRD. Przyswajanie super, pies przestał się drapać i lizać. Ale mam wrażenie, że on się nie najada. Rzuca się na miskę jak głupi, i chodzi za mną żeby mu dołożyć. Dostaje 300-320 g.
Tak jest czasem na Trovecie - spróbuj wprowadzić jakieś dodatkowe posiłki (nie karma) do diety, np. żwacze albo gotowane warzywa. Wiem, że brzmi dziwnie, ale u mnie pomogło.
Gość

01 czerwca 2012, 12:23

Warzywa same, czy dodać troche ryżu ? I co oprócz marchwi dorzucić ?

P.S. Nie mogę się zalogoać, piszę z pracy :)
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

01 czerwca 2012, 12:56

Gość pisze:Warzywa same, czy dodać troche ryżu ? I co oprócz marchwi dorzucić ?

P.S. Nie mogę się zalogoać, piszę z pracy :)
Ja ryżu nie dawałam (po co?), po prostu wprowadzałam trzeci, osobny niż karma posiłek i u mnie były to surowe żwacze (w bardzo malutkiej ilości, bo jednak psy na sucharach nie są przyzwyczajone) albo papka z ugotowanych warzyw bądź surowych owoców - to też w małej ilości, nie żeby pies się najadł, a żeby trochę odjałowić brzuszek (bo mi się wydaje, że dlatego psom się załącza po trovecie głodomorra, że on jest bardzo skąpy składnikowo - taki zresztą powinien być, bo to karma dla alergików!).

Zaznaczam, że to jest mój wymysł nie poparty naukowymi teoriami, może ktoś doradzi coś innego 8)
Rucia1
Posty:46
Rejestracja:13 kwietnia 2012, 07:56

04 czerwca 2012, 07:59

Rucia1 pisze:Od trzech tygodni podaje mojemu ONKowi alergikowi Trovet RRD. Przyswajanie super, pies przestał się drapać i lizać. Ale mam wrażenie, że on się nie najada. Rzuca się na miskę jak głupi, i chodzi za mną żeby mu dołożyć. Dostaje 300-320 g.

Wczoraj zauważyłam, że pojawił się łupież, kontynować Trovet ?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 czerwca 2012, 10:17

Tak jak najbardziej łupież jest niczym wobec alergii którą opisywałaś wczesniej.
Można dodatkowo dołozyc psu biotynę z cynkiem,ale dobrej jakości np:
ARION ARIOVITAL Biotyna + Cynk
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

04 czerwca 2012, 11:54

Przeczekaj chwilę. To może być efekt złuszczania naskórka....szczotkuj intensywnie psa, z włosem i pod włos.
Gość

04 czerwca 2012, 14:14

ARION ARIOVITAL Biotyna + Cynk , rzeczywiście dobry preparat , ale....................... żrąca gorycz . Pies tego za nic nie chciał , po spróbowaniu myślałam , ze mi język spali . Dałam znajomej dla psa i to samo . Czy nie ma tego preparatu w formie tabletek lub kapsułek ?
Rucia1
Posty:46
Rejestracja:13 kwietnia 2012, 07:56

04 czerwca 2012, 19:24

Mam GIOM : Biotyna Forte, Cynk i witaminba E. Może być, czy arion lepszy ? Dostaje jeszcze olej z łososia Fish for Dogs i tabletki Kelp,
necianeta89
Posty:1
Rejestracja:23 stycznia 2012, 12:22

04 czerwca 2012, 19:53

Witam.

Nie chciałam zakładać nowego tematu... może znajdę tutaj odpowiedz.

Poszukuję suchej karmy dla swojego dorosłego psa.
Jednak mam wymagania, on także.
Poszukujemy karmu suchej, która jednak mimo wszystko będzie mokra.
Miałam okazję kiedyś posiadać trochę royala dla szczeniaków, ras olbrzymich, to była sucha, a jednak super mokra karma.
Bardzo przypadła mi do gustu jak i mojemu psu. Ale mój pies aktualnie jest dużo za duży na karmę dla szczeniąt, dlatego poszukuję takiej oto karmy dla niego.

Może coś doradzicie?
Sucha, a jednak mokra i wilgotna.

Pozdrawiam
Necia
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

04 czerwca 2012, 20:26

Sucha namoczona :mrgreen:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości