Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

28 czerwca 2012, 11:42

Zapewne do końca życia psa. Alergia nie przechodzi....
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 czerwca 2012, 11:47

To zależy jaka jest alergia ,są alergie które można pokonac metodami naturalnymi,ale są też alergie z którymi zmagamy się przez całe życie.Najważniejsze jest poznać przyczynę alergii i z nia walczyć.
Rucia

28 czerwca 2012, 14:08

Korci mnie ten Kobers zalecany dla alergików.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 czerwca 2012, 14:14

Znam psy u których się sprawdził ,ale to Ty decydujesz ,bo jeśłi nie zadziała to jest problem.
Alergia alergii nie równa i reakcja psa na dany składnik jest indywidualna.
Rucia

29 czerwca 2012, 15:19

Robercie co sądzisz o karmie Bento Kronen Salomon & Rice lub Lamb &Rice dla Onka z kłopotami skórnymi ?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 czerwca 2012, 17:21

Mimo,ze Bento jest dobrą karmą to na alergie nie do końca.
Teraz jest trudny moment ,bo Trovet zadziałał ,i nie wiadomo co doradzic po Trovecie.
Osobiście jeśli miłabym ryzykować zmiane to wybrałbym np http://www.krakvet.pl/mera-high-premium ... 12479.html
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

30 czerwca 2012, 14:23

Mój pies odkąd jest na karmie Mera Dog z łososiem i ryżem gubi tyle sierści, że nie sposób tego ogarnąć. Po całym mieszkaniu fruwa sierść, a wystarczy tylko pogłaskać i mamy całą rękę zakłaczoną. Poza tym sierść zrobiła się matowa. A może to przez zmianę pory roku :? Jednak jak jadła jeszcze przed miesiącem Markus Muhle nie było takiego problemu. Kończymy już worek Mery i wracamy do Markusa. Zobaczymy czy coś się zmieni.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

30 czerwca 2012, 16:10

Zmiana karmy nic nie pomoże,wiele psów w tym okresie gubi sierśc pisałem już o tym,to,ze gubi to nie znaczy ,że cos się dzieje z psem czy jego żywieniem.Są upały,z psów się sypie,natomiast wazne aby skóra psa była zdrowa nie była przesuszona.
japanisze@

01 lipca 2012, 21:59

Karmiłam Koebersem przez jakiś czas i moim zdaniem ta karma, choć super przez psa przyjęta, wymaga jakiejś suplementacji (choćby multiwitamina polecana przez Roberta - u nas sprawdziła się super, dzięki Robercie :)).

Trovetem, moim zdaniem, można karmić dłużej, ale warto jakoś urozmaicić dietę, bo to taka karma, która psom dostarcza minimum, czego potrzebują (wiadomo, jak to dieta eliminacyjna) - warto wprowadzić jakieś suplementy, zioła, oleje itd.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 lipca 2012, 09:44

Tak zdecydowanie do Trovetu warto dodawać suplementy czy to w postaci gotowych,czy ziołowych dodatków.
adampoznan

09 lipca 2012, 16:59

Ja też mam problem z wypadaniem włosów, tylko że u shih-tzu, nieraz z niej troszeczkę leciało ale to był w większości podszerstek a teraz po prostu można jej włosy garściami wyrywać a ona nawet nic nie czuje, w domu pełno włosów na podłodze lata, trzeba zamiatać kilka razy dziennie... Fryzjerka dobrze zna moją suczkę i powiedziała że strasznie jej lecą włosy więc coś jest nie tak. Od października jadła TOTW z bizonem i było ok, w styczniu zjadła jeden worek white wolf salmon i było bardzo dobrze, a teraz od 3 miesięcy je TOTW wetlands (drugi worek rozpoczęła niedawno) i jest fatalnie z tymi włosami i kupki luźniejsze i żółte, karmę chyba oddam dla psa rodziców, lepiej posłuży niż kiełbasa i resztki obiadowe... Ja wracam do white wolfa i chciałem tylko spytać czy jak na jakiś czas dołożę jej olejek z kwasami omega 3 i 6 do TOTW to wystarczy dopóki nie przyjdzie karma, czy jest potrzebne coś lepszego na tych kilka dni? White wolf salmon ma bardzo dużo kwasów omega 6 dlatego dodatkowej porcji raczej nie będę dokładać
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

09 lipca 2012, 17:47

Bardzo duzo psów ma w tej chwili problemy z sierścią i to nie jest wina TOTW ,tak samo jak White Wolf cudów nie zrobi ludzie karmią różnymi karmami a większość osób ma psy którym w to upalne lato sierśc się sypie non stop i żadne kwasy tu nie pomogą -owszem sierść będzie miała połysk ale nie zatrzymają naturalnego wypadania (upały niespotykane do tej pory w Polsce)
Przy kwasach omega 6 trzeba być czujnym gdyż są sprzymierzeńcami powstawania komórek nowotworowych(to ich druga ciemna strona oprócz tej jasnej)dlatego tak ważnym czynnikiem w pokarmie jest kwas omega3 zarówno u ludzi i zwierząt.Stosunek spożywanych kwasów Omega-6 do Omega-3 powinien mieścić się w przedziale 1:1-5:1.w zależności od żródeł.
adampoznan

09 lipca 2012, 19:41

Panie Robercie jak zwykle można liczyć na rzeczową odpowiedź od Pana, dziękuję :) . Mimo tego karmę zmienię, bo troszkę mnie niepokoi to że kupy się nie unormowały przez te 3 miesiące, a suczka się zabiera ostatnio do tej karmy tak jak by ją parzyła :? TOTW z bizonem wcinała bardzo ładnie, tak samo white wolfa, więc do którejś z tych karm chciałem wrócić, ale dzisiaj przeczytałem tutaj na forum coś o salmonelli i TOTW, nie chciałem się zagłębiać w temat więc wybór padł na szybko na white wolfa, myślę że będzie ok :)
Gość

10 lipca 2012, 19:42

A co powiesz Robercie o karmach Natural & Delicious i o nowości na runku - Puffins?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

11 lipca 2012, 10:59

Puffins nie miałem styczności z tą karmą.
Natural&Delicius karmiłem przez 6 tygodni ale koszt ogromny przy Molosach a efektów żadnych wręcz mozna powiedzieć ,że qupy się pogorszyły o sierści się nie wypowiadam bo moje psy dostaja sporo naturalnych suplementów i ocena byłaby nierzetelna.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości