Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
dobbinka
Posty:1878
Rejestracja:13 listopada 2010, 19:52

11 lipca 2012, 16:03

Dzień dobry panie Robercie. Ja właściwie z pytaniem o koty, ale tu większa jest aktywność. Szukam jakichś opinii na temat karm kanadyjskiej firmy Petcurean, zarówno bezzbożowych karm dla psów, jak i dla kotów - Go! i Now! Pani w sklepie zoologicznym karmi tymi karmami swoje zwierzaki i chwali je składowo i smakowo, tylko że mało bardzo informacji mogę na ich temat znaleźć.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

12 lipca 2012, 13:30

Nie karmiłem tą karmą ,nie znam jej dlatego moja odp może być krzywdząca dla tej karmy.
Wg mnie skład jest zrobiony tylko po to aby zadowolic oko klienta,jest zbyt ogromna ilość dodatków w tej karmie zrobili dokładnie śmietnik .Tak jak wspomniałem nie znam karmy,nie karmiłem ta karmą to tylko moje opinie na podstawie opisu.Dla mnie ta karma ma przynajmniej o 10 składników za dużo.
Przy tego typu karmach,przy takich składach niemozliwościa jest ewentualne znalezienie winowajcy przy np problemach z trawieniem,czy alergią .
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty:1878
Rejestracja:13 listopada 2010, 19:52

12 lipca 2012, 13:50

Dziękuję, dobre i to:) Znaczy, na pierwszy rzut oka, to takie karmy dla snobów? ;) Jeśli ktoś miał styczność i karmił, to bardzo proszę się tu kiedyś wywnętrzyć. Dzięki jeszcze raz.
staffik_fan
Posty:11
Rejestracja:27 czerwca 2012, 12:17

13 lipca 2012, 08:23

Robert A. pisze:Tak zdecydowanie do Trovetu warto dodawać suplementy czy to w postaci gotowych,czy ziołowych dodatków.
Robercie jakie suplementy ziołowe masz na myśli?

No i druga kwestia.

Nasz mała Stafficzka, Tosia, jest piekielną alergiczką.

Bardzo mocno uczula ją: wołowina, cielęcina, ryby (praktycznie wszystkie), pszenica i jaja (żółtko i białko)
Mocno uczulają ją: ryż, soja, saletra,pomidor oraz chemia spożywcza czyli wszystkie konserwanty, barwniki, polepszacze

Z karm które sprawdzone zostały na miejscu u wet uczulają: Wolsbuty, Acana (jabłko z jagnięciną), Hillsy (dla alergików) TOTW, Royal (dla alergików), Nutra, Koebers

Obecnie Tosia jest na gotowanym (indyk, kurczak) + owoce i warzywa (jabłko, marchew, kalafior) + witaminy Beaphar Top 10

Jedyne dwie karmy (z tych których próbkami dysponowała Pani wet) nie uczulał ją trovet intestinal DPD kaczka z ziemniakami oraz Ziwi Peak (no ale cena tej karmy to kosmos totalny dla nas )

Niestety, Trovet ma dość mało białka, poza tym jest dość drogi (jak za 10kg karmy o bardzo prostym składzie)

Czy mógłbyś jeszcze coś doradzić czy to już na tyle jeśli chodzi o karmy hypoalergiczne?

Na razie Mała jest na gotowanym, opartym głównie na mięsie (indyk, kura) i warzywach z owocami + nabiał. Jeśli nie znajdę czegoś w rozsądnych pieniadzach, to taniej (i zdrowiej jednak wyjdzie gotowane dla niej)
charli
Posty:28
Rejestracja:18 stycznia 2012, 15:07

13 lipca 2012, 09:13

Może spróbujesz nowego lupo sensitive? Jest na bazie kurczaka z dodatkiem ziół. Nie ma żadnego składnika z tych które wymieniłeś.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

13 lipca 2012, 09:46

charli pisze:Może spróbujesz nowego lupo sensitive? Jest na bazie kurczaka z dodatkiem ziół. Nie ma żadnego składnika z tych które wymieniłeś.
Ta karma zawiera rybe a wiec ma składniki nie nadające się dla wymienionego stafika....
W przypadku tego konkretnego psiaka chyba jednak karmy suchej nie znajdziesz....jeżeli gotowane wchodzi i jest ok, to pozostałabym przy takiej diecie
charli
Posty:28
Rejestracja:18 stycznia 2012, 15:07

13 lipca 2012, 09:51

Jedyne co ta karma ma wspólnego z rybą to 2% oleju z łososia. Olej też może uczulac?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

13 lipca 2012, 10:02

Alergenem jest białko. Jeżeli dane białko jest alergenem to do wywołania reakcji nie ma znaczenia ilość owego białka. Starczy jedna jedyna cząsteczka....Myslisz ze w tej karmie jest olej w którym nie ma jakichś tam ilości białka? Nie wiem czy ktokolwiek na świecie bawi sie w takie oczyszczanie,... Tłuszcz w organizmie siedzi w lipocytach - komorkach tłuszczowych. A komórka to twór białkowy....pozyskiwanie tłuszczu=rozwalanie błon komórkowych (w połowie składających się z białek). W pozyskanym tłuszczu znajduje się duzo białka....
staffik_fan
Posty:11
Rejestracja:27 czerwca 2012, 12:17

13 lipca 2012, 10:23

Dodam tylko, że powyższe alergie wyszły "po tzw. biorezonansie" a więc część z nas będzie to traktować sceptycznie a część odniesie się pozytywnie to takiej metody.
Ja jednak zaczynam być sceptyczny.
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

13 lipca 2012, 10:29

ja tylko zapytam, czy podajesz psu jakieś preparaty z wapniem?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 lipca 2012, 11:06

staffik_fan pisze:Dodam tylko, że powyższe alergie wyszły "po tzw. biorezonansie" a więc część z nas będzie to traktować sceptycznie a część odniesie się pozytywnie to takiej metody.
Ja jednak zaczynam być sceptyczny.
Zacznę od Trovetu-właśnie Twojemu psu jest potrzebna karma z prostym skłądem mająca jak najmniej składników i to jest ogromna zaleta Trovetu DPD (sam karmię tą karmą chorego psa)
Biorezonans-Mimo ,ze na codzień zajmuję się metodami naturalnego leczenia psów,jestem sceptycznie nastawiony do Biorezonansu .Odp jest prosta połowa psó które były podobno uczulone na składniki wymienione w badaniu biorezonansem po mojej namowie i podaniu owych składników nie miała po nich alergii?
Pozostawiam bez komentarza.
Wracając do Twoich próbek które podawałes próbka jest zbyt mała i zbyt krótko podawana aby można było odpowiedzieć uczciwie czy karma jest odpowiednia czy też nie.
Organizm psa powinien być w pierwszej kolejności oczyszczony(krew,wątroba,nerki)bo bez tego będzie trudno wyprowadzić go z alergii.,ale to nie miejsce na takie dyskusje.
staffik_fan
Posty:11
Rejestracja:27 czerwca 2012, 12:17

13 lipca 2012, 11:40

Robercie PW
Bada

16 lipca 2012, 21:08

Witam,

od dłuższego czasu zastanawiam się nad nową karmą dla psa. Przeczytałam prawie cały wątek nt. karm, ale ciężko cokolwiek wybrać.
Po krótce przedstawię sytuację: posiadam 2 letnią suczkę husky, dziewczyna jest szczuplutką "modelką" :P i waży ok. 19-20kg. Karmiona była Acaną dla szczeniaków, później przeszliśmy na Acanę Sport & Agility. Suczka jest bardzo żywiołowa, aktywna. Teraz chciałabym zmienić karmę, bo widzę, że Acana jest ok, ale nie jest chyba na tyle smaczna dla niej.
Zastanawiałam się nad TOTW (zupełnie nie wiem, który rodzaj był by najlepszy + co z tą salmonellą?), po przeczytaniu wątku zaintrygowała mnie też NGBB. Stąd moje pytanie...którą wybrać? A może jakąś inną karmę?
Z góry dziękuję za pomoc :)
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

17 lipca 2012, 08:25

ja nie jestem fanką kupowania karm które będą stały dłużej niż miesiąc, a że NGBB jest z tego co wiem tylko w ogromnych workach to karma będzie długo leżeć przy twoim 20kg piesku,szybko zwietrzeje nawet szczelnie zamykana a że masz psa wybrednego może być problem, po za tym karma ta ma spełniać podstawowe potrzeby żywieniowe psa a twój widocznie miał duże zapotrzebowanie na energię skoro karmiłaś go karma typu Sport & Agility, wydaję mi się że to za duży przeskok. jeżeli kwestia finansowa to nie kłopot to polecam TOTW
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

17 lipca 2012, 10:01

Były juz rozważania na temat przetrzymywania karm suchych i naprawdę nie jest to problem ,przy 20 kg psie osobiście bym spróbował NGBB ,oczywiście zawsze istnieje ryzyko,że karma nie posmakuje psu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 78 gości