Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

04 sierpnia 2012, 17:20

Labradorka mojej koleżanki która skończyła niedawno rok również ma nadwagę na moje oko. Waży 40 kg i wygląda okropnie, rusza się jak foka i mimo dużej dawki ruchu, codziennych intensywnych spacerów w lesie nadal jest jaka jest. Ale cóż dostaje potężne dawki karmy, w dodatku nie jest to karma wysokich lotów, bodajże purina dog chow. Do tego dziennie tyle psich smakołyków, że nie dziwię się, że tyłek się rozrasta. Zresztą pies już w okresie szczenięcym miał nadwagę. Ja swoją dalmatynkę odchudziłem na karmie Mera dog z łososiem i ryżem. Przez 2 miesiące jadła około 200-220 gr dziennie i teraz jest piękną 25 kg starszą panią. Wróciliśmy na stałe do Markusa i waga się nie zmienia :wink:
Akari

04 sierpnia 2012, 18:35

Panie Robercie

TOTW był dobra karmą ,ale cos się zaczyna dziać ,zobaczymy jak wyjdą z problemów jakości karmy?Niestety obniżyli loty po sukcesie jaki odnieśli.

Czyli to nie jest dobra karma?...wiem że jest jeszcze ACANA Grasslands i Orijen ale są drogie ;(...co by Pan polecił w zamian?
Mi się wydawało że jak "patrzę tak jak na swoje jedzenie np. jak kupuję szynkę - żeby było mięso;)." że to dobrze robiłam kierując się tym przy wyborze karmy - myliłam się? ;(
Wcześniejszemu pieskowi rodzice gotowali jedzonko - porcje rosołowe, szyjki, ogonki i ryż lub kasza. Więc myślałam że w karmach trzeba właśnie szukać mięsa i ewentualnie jakieś 30% ryżu, kaszy lub ziemniaków...

Pamiętaj jeszcze,że pies je to co jest w środku nie je opisów z worka

Myśli Pan że te opisy są nieadekwatne to tego co jest w środku? i lepiej kupić taka karmę z pszenicą i kukurydzą czy soją? Ja zawsze myślałam że to takie śmieci do niczego nie potrzebne w karmie - tak jak w ludzkim pasztecie...już całkiem zgłupiałam...

Wróciliśmy na stałe do Markusa

Nie znałam takiej karmy ;) fajnie wyglądają te granulki ;)
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

04 sierpnia 2012, 19:26

Akari pisze:A ja polecam:
Taste of the Wild: Mięso z bizona, mięso z dziczyzny, mączka z mięsa jagnięcego, mączka z kurczaka,...
Tych kukurydziano-pszenno-ryżowych nigdy nie kupowałam więc się nie wypowiem.
BENTO KRONEN - Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (zawartość wołowiny: min. 12% w zielonych i brązowych kawałkach, min 12% kurczaka w brązowych kawałkach)...
MERA DOG -Ryż (min. 50%), mączka z mięsa jagnięcego (min. 20%)...
BILOMIL - Suszone mięso drobiowe (dehydratyzowane) (23%), ryż (20%), kukurydza, tłuszcz drobiowy, pszenica, świeże mięso z kurczaka (4,5%), gluten kukurydziany, soja gotowana, siemię lniane, mączka rybna, pulpa buraczana, proteiny ziemniaczane, -całkiem ok jakby nie ta cała masa wypełniaczy.
Po przeczytaniu takich składów nie odważyłam się ich kupić - ale nie znam się na tyle oceniam okiem prostego człowieka ;)
Akari, najwyrażniej dokonałam podziału na karmy tradycyjne i holistyczne. NIE WSZYSTKIE PSY DOBRZE TOLERUJĄ HOLISTYKI CZYLI KARMY TYPU TASTE OF WILD I PODOBNE IM. Mój Onek np nie toleruje ich.
Oczywiście, że mieso jest najważniejsze, ale moim skromnym zdaniem ważna jest też jakość tego mięsa, standarty i czystość produkcji, ( hormony antybiotyki, itp) . Podobnie jest z wypełniaczami.
Jeśli chodzi o firmę Diamond, ktora min. produkuje Taste of Wild, puszki Evengers , w swojej histori miała wiele wpadek, ostatnio , jak może czytalaś na forum z Salmonellą.
Oczywiście jeżeli Twoje cztery łapy mają się dobrze na Taste of the Wild , to osobiście nie widzę powodu, żeby ją zmieniać.
Akari

04 sierpnia 2012, 19:59

dorota m pisze:Akari, najwyrażniej dokonałam podziału na karmy tradycyjne i holistyczne. NIE WSZYSTKIE PSY DOBRZE TOLERUJĄ HOLISTYKI CZYLI KARMY TYPU TASTE OF WILD I PODOBNE IM. Mój Onek np nie toleruje ich.
Oczywiście, że mieso jest najważniejsze, ale moim skromnym zdaniem ważna jest też jakość tego mięsa, standarty i czystość produkcji, ( hormony antybiotyki, itp) . Podobnie jest z wypełniaczami.
Jeśli chodzi o firmę Diamond, ktora min. produkuje Taste of Wild, puszki Evengers , w swojej histori miała wiele wpadek, ostatnio , jak może czytalaś na forum z Salmonellą.
Oczywiście jeżeli Twoje cztery łapy mają się dobrze na Taste of the Wild , to osobiście nie widzę powodu, żeby ją zmieniać.
Ja to się w ogóle nie znam na tym czy karma jest tradycyjna czy ...holistyczna - kiedyś zaczęłam o tym czytać ale jeszcze bardziej namieszało mi to w głowie ;P więc zdałam się na swój "rozum".
O tej salmonelli to czytałam dlatego zawsze sprawdzam worek z karmą i kody na nim - ale też diabli wiedzą czy się w jakimś innym nie trafi;/...o innych ich wpadkach nie słyszałam :shock: ...

Jeśli mogę zapytać a co sądzisz o Markus-Mühle? bo mnie kolezanka/kolega u góry zainteresował/a tą karmą. Skład chyba w porządku nie ma sztucznych konserwantów...(jestem maniakiem sprawdzania składów jedzenia - wybaczcie;P) psiarze chwalą a jest tańsza...może bym mu zmieniła na tego Markus-Mühle - bo tak cały czas to samo je...
dorota m
Posty:398
Rejestracja:12 września 2010, 12:54

04 sierpnia 2012, 20:27

Markus ma bardzo dobre opinie i ponieważ Twój Skarb z tego co piszesz trawi karmy holistyczne :) to jak najbardziej polecam. Osobiście nie karmiłam , ponieważ jak piszę mojemu psu trudno dopasować odpowiednią karmę ( chociaż skuszę się i chyba wypróbuję) Acha Markus ma twarde granulki. no i nie każdemu psu to odpowiada, ale zawsze można zalać karmę wodą. Osobiście , jak pisałam mam większe zaufanie do karm niemieckich, odpukać nie mieli wpadek . Markus ma o ile się nie mylę 10% tłuszczu, ale można dodawać oleje rybie.
PS. Wszyscy jesteśmy maniakami na tym forum :wink:
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

04 sierpnia 2012, 21:29

Markus Muhle ma dość spore, podłużne kawałki, nie wiem czy mniejsze psy chcą się bawić z ich rozgryzaniem, ale mój pies dosyć łatwo je rozgryza, kruszy się podczas jedzenia. Według mnie karma świetna, karmiłem nią już wcześniej i teraz do niej wróciłem z powrotem. Wprowadziłem ją od razu bez bawienia się w stopniowe przyzwyczajanie, psina bez problemu ją przyjęła, a jest wybredna. Żadnych sensacji żołądkowych, ładne kupy, nie trzeba niczym dosmaczać, smakowitość cały czas na wysokim poziomie. Jak zdarzy się dzień fochów, dolewam wody i po chwili miska pusta 8) Trzeba ją trochę inaczej dawkować, bo jest cięższa od innych karm. Pies utrzymuje stałą wagę, ma ładną sierść, jest w dobrej formie. Możesz poczytać o tej karmie w osobnym temacie na forum. Ja jestem bardzo zadowolony, karma okazała się idealna dla mojego psa.
Ostatnio zmieniony 04 sierpnia 2012, 21:33 przez tracershy, łącznie zmieniany 1 raz.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

04 sierpnia 2012, 21:32

Jak mnie kusi żeby spróbować MM tylko martwię się ceną i ilością...
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

04 sierpnia 2012, 21:35

Seiti pisze:Jak mnie kusi żeby spróbować MM tylko martwię się ceną i ilością...

Ja płaciłem 139 zł za 16,5 kg. Myślę, że cena bardzo przystępna.
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

04 sierpnia 2012, 21:40

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 22:15 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

04 sierpnia 2012, 21:54

A jakie jeszcze worki mają? Wychodzi mi że moje ponad 20 kg potrzebują na mies.
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

04 sierpnia 2012, 22:05

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 22:15 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

04 sierpnia 2012, 22:10

Seiti pisze:A jakie jeszcze worki mają? Wychodzi mi że moje ponad 20 kg potrzebują na mies.

Możesz dostać też 33 kg za 239 zł, albo 49,5 kg za 354 zł.
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

04 sierpnia 2012, 22:14

Seiti pisze:Jak mnie kusi żeby spróbować MM tylko martwię się ceną i ilością...
Wg mnie to chyba najlepsza oferta ma rynku cena do jakości i wagi. 139 zł za 16,5 kg Markus Muhle to baaardzo przyzwoicie. Karmy daje się ok. 1-1,2% wagi psa. Karma naturalna, ładnie pachnie, smakowita. Krokieciki są kruche, łatwe do połamania tak więc spokojnie można dawać małym pieskom o skruszeniu. Jest karmą treściwą bo w normalnym kubku mieści się ok 200-220 gr podczas gdy innych czasem tylko 150 gr. Jak pies grymasi to można zalać letnią wodą i robi się apytyczny sosik. Mój byczek wtrynił juz kilkaset kilo i jest oki; ładna sierść, pies energiczny, żadnych sensacji a co najważniejsze trzyma wagę bo tą karmą trudno psa utuczyć. Więcej jzachwalać nie będę - proponuję spróbować :lol:
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

04 sierpnia 2012, 22:16

tracershy pisze:
Seiti pisze:A jakie jeszcze worki mają? Wychodzi mi że moje ponad 20 kg potrzebują na mies.

Możesz dostać też 33 kg za 239 zł, albo 49,5 kg za 354 zł.
Polski dystrybutor ma też w ofercie 15+5kg + 10% gratis czyli 22 kg za 178 zł.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

04 sierpnia 2012, 22:25

22kg za mało...
Jeszcze na horyzoncie spore wydatki i chyba będę musiała się wstrzymać. Na razie zostają na NGBB, ale jak pokonam trudności to wypróbuję :D
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości