Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

05 sierpnia 2012, 08:22

Ja ostatnio zaliczyłam wpadkę z TotW. zakupiona karma była spleśniała w środku a że worek nie był uszkodzony winą za to obarczam producenta a nie dystrybutora. karma miała być zakończeniem poszukiwań dobrej karmy dla moich zwierząt ale widzę że nie jest tak różowo :|
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

05 sierpnia 2012, 15:26

A co myślicie o karmie Bewi dog? Moja labradorka wcina ją z apetytem!
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

05 sierpnia 2012, 15:55

Nie bardzo zgadzam się z Pana opinią, że po Bewi dog basic pies może mieć biegunkę. Karmię moją labradorkę już 1/2 roku ma kupy może duże ale twarde i zdrowe, piękną błyszczącą sierść, utrzymuje stałą wagę i co jest bardzo ważne skończyło się tzw.gazowanie. Ważne jest też że tą karmę pochłania z apetytem,wcześniej karmiłam RC junior, jadła do pewnego czasu, a potem nie chciała ruszyć no i te śmierdzące gazy po każdym posiłku. Próbowałam ją karmić tzw.karmami premium: Belcando,Orijen,Koebers,Hills,Artemis,Canidae,Husse,Purinę pro plan,Joserę (zamawiałam próbki albo małe opakowania), ale żadnej z nich nie chciała ruszyć dopiero właśnie Bewi dog junior, a potem basic zajada z apetytem. Zastanawiam się właśnie nad Bewi dog sport,tylko boję się że może jest za bardzo kaloryczna i sunia może po niej przytyć tym bardziej że chcę ją sterylizować. Proszę o radę co do Bewi sport bo w/g mnie kupowanie drogich karm niby bardzo wartościowych,których nie będzie chciała potem ruszyć nie ma sensu. No i co to są suplementy i czy muszę je dodatkowo podawać Lunie oprócz karmy? pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 sierpnia 2012, 17:57

Pytałaś więc odpowiedziałem,to nie tylko moja opinia na temat biegunek po Bewi Dog Basic.na innych forach np Dogomania ludzie maja podobne negatywne opinie,może ktos ma lepsze opinie ja osobiście unikam tej karmy.
Oczywiście jeśli Twój pies jest zadowolony,a Ty jestes zadowolona z jego zdrowia to pozostań przy niej.
Suplementy to nic innego jak witaminy,minerały,i zdecydowanie powinnaś podawać dodatkowo przy bewi dogu.
pawelczajka14
Posty:29
Rejestracja:20 lipca 2012, 13:11

05 sierpnia 2012, 21:25

Mera sprawdza się praktycznie za każdym razem u psów(BF mają często z Merą problem,ale większośc jest bardzo zadowolona)???? To mnie pan pocieszył u nas na razie ale zobaczymy mam dopiero w Środę zaczeliśmy 12,5 kilowy worek...Dlaczego akurat Buldogi Francuskie mają z Merą problemy??? proszę o odpowiedz
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 sierpnia 2012, 21:35

To opinia kilku osób z min tego forum,mających BF ja tylko powtarzam ich opinie.
Awatar użytkownika
Dardamell
Posty:1137
Rejestracja:20 września 2011, 19:04

06 sierpnia 2012, 08:06

.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2013, 22:15 przez Dardamell, łącznie zmieniany 1 raz.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

06 sierpnia 2012, 10:46

Ja z moim psem mam podobnie, nie bawię się ze stopniowym wprowadzaniem nowej karmy, bo mój pies nigdy nie reaguje biegunką na nowości, po prostu kupa wygląda inaczej. Przy Mera dog była jasnobrązowa i twarda, po Markusie jest ciemniejsza i troszkę bardziej miękka itd...
barbarasz49
Posty:384
Rejestracja:09 lutego 2012, 13:50

06 sierpnia 2012, 11:10

Robercie serdecznie dziekuję za Twoją opinię na temat Bewi dog basic, gdybyś mi jeszcze mógł powiedzieć czy Bewi dog sport zawiera te wszystkie suplementy,których nie ma basic i czy nie utuczę pieska? Mógłbyś mi również doradzić,która karma ma równie duże krokiety jak Bewi,nie ma w swoim składzie ryb (Luna nie je karmy zalatującej rybką), no i posiada wszystkie składniki żebym nie musiała dodatkowo podawać labce witamin i minerałów? Pozdrawiam!
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

06 sierpnia 2012, 12:16

Robert A. pisze:To opinia kilku osób z min tego forum,mających BF ja tylko powtarzam ich opinie.
U nas się nie sprawdziła (z jagnięciną), podobnie u Ani, która też ma białą, wrażliwą bulwę.
Było łzawienie (intensywne) i duży spadek wagi (akurat u moich szczupłych psiaków niepożądany, ale jeśli ktoś chce odchudzić psa to polecam ;)).

Z chęcią poznam opinię innego właściciela BF - Paweł daj znać jak u Ciebie po jakimś czasie!
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 sierpnia 2012, 13:58

barbarasz49 pisze:Robercie serdecznie dziekuję za Twoją opinię na temat Bewi dog basic, gdybyś mi jeszcze mógł powiedzieć czy Bewi dog sport zawiera te wszystkie suplementy,których nie ma basic i czy nie utuczę pieska? Mógłbyś mi również doradzić,która karma ma równie duże krokiety jak Bewi,nie ma w swoim składzie ryb (Luna nie je karmy zalatującej rybką), no i posiada wszystkie składniki żebym nie musiała dodatkowo podawać labce witamin i minerałów? Pozdrawiam!
Z Bewi Sport możesz sobie nie poradzić po sterylce karma wysokoenergetyczna i jesli nie masz reżimu w dawkowaniu to niestety pies będzie tył.
A belcando http://www.krakvet.pl/belcando-dinner-25kg-p-6180.html nie myślałaś o tej karmie?
http://www.krakvet.pl/brit-premium-adul ... 20304.html
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

06 sierpnia 2012, 14:03

Neya po sterylce dalej wcina taką samą dawkę NGBB ;) Przytyła 2 kg (od marca) o które walczyłam tyle czasu i od tej pory trzyma wagę :D W końcu wygląda jak powinna.
Gość

10 sierpnia 2012, 19:20

Mój pies je karmę Nutra Nuggets Maintenance. Oprócz tego daję mu dwa razy w tygodniu żółtko z łyżką świeżo zmielonego siemienia lnianego i łyżeczką pokrzywy suszonej. Oprócz tego dostaje kawałek marchewki, jabłka. W sobotę daję mu też kawałeczek wątroby, serca, płuc itp.- surowe. Małe ilości, które posypuję łyżką drożdży piwnych. Czasami daję mu ogon surowy.
Czy oprócz tego powinnam dawać mu jakieś witaminy? To mały pies, waży około 8kilo.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

11 sierpnia 2012, 09:23

Teoretycznie wszystko ok i nie ma potrzeby podawania dodatkowych witamin.
Natalka8666
Posty:3
Rejestracja:12 sierpnia 2012, 15:58

12 sierpnia 2012, 16:12

Strasznie długi jest ten wątek i nie wiem czy ktoś pisał o karmie Artemis? ja niedawno wygrałam ją w konkursie na httpXXXXXXXXXXXXXXX wydaje sie być bardzo dobra. Z tego co przeczytałam na ich stronie, jest jedną z nalepszych na świecie, nietestowana na zwierzętach i psiakowi bardzo smakuje, no i jest dla alergików, więc jeśli macie psa alergika to Artemis jak najbardziej pasuje :) Nie ma jej w supermarketach, trzeba zamówić na stronie XXXXXXXXXXmoja paczuszka się juz kończy, więc zabieram sie za zamówienie :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości