Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

12 sierpnia 2012, 17:14

Ta karma jest obrzydliwie droga to raz, a dwa to nie wolno umieszczać na tym forum linków i zaraz obydwa znikną. :twisted: coś mi tu śmierdzi kryptoreklamą :D
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

12 sierpnia 2012, 18:02

Natalka8666 pisze:Strasznie długi jest ten wątek i nie wiem czy ktoś pisał o karmie Artemis? ja niedawno wygrałam ją w konkursie na http://XXXXXXXXXXXXi wydaje sie być bardzo dobra. Z tego co przeczytałam na ich stronie, jest jedną z nalepszych na świecie, nietestowana na zwierzętach i psiakowi bardzo smakuje, no i jest dla alergików, więc jeśli macie psa alergika to Artemis jak najbardziej pasuje :) Nie ma jej w supermarketach, trzeba zamówić na stronie httpXXXXXXXXXXXXX, moja paczuszka się juz kończy, więc zabieram sie za zamówienie :)
Każdy producent tak pisze , że jego karma jest de best, najlepszy wybór, jedyna dla twojego psa z super ekologicznego mięsa i specjalnie selekcjonowanych zbóż i warzyw itp. Poza tym śmieszą mnie teksty pod tytułem "nie testowane na zwierzętach"...To skąd wiadomo jak przyjmuje się u psów, jak im smakuje, jaki wpływ na ich zdrowie mają zastosowane składniki i dodatki :? Sami na sobie próbóją? keirownik produkcji wyznacza chętnych z załogi czy jak :lol:
Co do karmy to ma dobre opinie ale jak napisałem przedmówca jest cholernie droga i przy dużym psie to bardzo duży wydatek.
psiurek

12 sierpnia 2012, 20:39

Czy dorosły pies może jeść karmę dla szczeniąt stale?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 sierpnia 2012, 20:43

Natalka8666 pisze:Strasznie długi jest ten wątek i nie wiem czy ktoś pisał o karmie Artemis? ja niedawno wygrałam ją w konkursie na httpXXXXXXXXXXXXXXX wydaje sie być bardzo dobra. Z tego co przeczytałam na ich stronie, jest jedną z nalepszych na świecie, nietestowana na zwierzętach i psiakowi bardzo smakuje, no i jest dla alergików, więc jeśli macie psa alergika to Artemis jak najbardziej pasuje :) Nie ma jej w supermarketach, trzeba zamówić na stronie XXXXXXXXXXmoja paczuszka się juz kończy, więc zabieram sie za zamówienie :)
Reklamować też trzeba z głową :wink:
Jedna z najlepszych na świecie- :lol: nie ma takiej karmy
Gość

17 sierpnia 2012, 11:31

może warto na początku zrobić listę polecanych karm
gość2

19 sierpnia 2012, 18:12

psiurek pisze:Czy dorosły pies może jeść karmę dla szczeniąt stale?
Nie, dla szczenią są bardziej energetyczne, zawierają dużo więcej białka, inne proporcje minerałów, witamin itp. Szczeniak i pies dorosły mają zupełnie inne potrzeby
Apocatequil

19 sierpnia 2012, 19:13

gość2 pisze:
psiurek pisze:Czy dorosły pies może jeść karmę dla szczeniąt stale?
Nie, dla szczenią są bardziej energetyczne, zawierają dużo więcej białka, inne proporcje minerałów, witamin itp. Szczeniak i pies dorosły mają zupełnie inne potrzeby
Z tym białkiem to nie jest prawda.
Psy dorosłe mogą z powodzeniem być na karmie wysokobiałkowej, zwłaszcza te które są psami pracującymi, czy też molosy wystawowe które do wspomagania odpowiedniego rozwoju mięśni potrzebują jednak więcej białka.
Minerały i witaminy - po części tak. Zdecydowanie więcej powinno być suplementów na stawy, więcej również wapnia.

Ale czy aż tak znacznie... Taste of The Wild nie ma podziału na szczeniaki i psy dorosle (dopiero teraz to wchodzi). Wielu hodowców odchowuje na nim szczeniaki i mają się one zdecydowanie lepiej niż na karmach z podziałem wiekowym. A psom dorosłym tak naprawdę nic się nie stanie jeśli dostaną tej glukozaminy trochę więcej, bo to nie są jakieś kosmiczne różnice.
Niektóre karmy z podziałem wiekowym rzeczywiście nie są odpowiednie by psu dorosłemu podawać przez całe życie karmę junior, z różnych względów.
Szczenię w naturze raczej nie jadłoby jakichś specjalnie wyselekcjonowanych składników tylko to co matka i ojciec, tak przynajmniej jest w przypadku wilków (oczywiscie już po odstawieniu od cyca).
Znam przypadki chi które przez całe życie są na karmie junior royala, bo lepej mają się na większej ilości białka. Tak robią hodowcy. Dla mnie osobiście to jest bez sensu, bo równie dobrze można by było kupić karmę innej firmy z większą zawartością REALNEGO białka. No ale - wybór hodowcy ;)

Generalnie - nie podaje się dorosłemu psu karmy junior, chyba, że karma jest przeznaczona dla wszystkich okresów wiekowych psa.
monikaspider
Posty:1
Rejestracja:17 sierpnia 2012, 11:27

20 sierpnia 2012, 08:45

A co myślicie o karmach bezzbożowych?
SleepingSun
Posty:3463
Rejestracja:28 stycznia 2011, 23:19

20 sierpnia 2012, 09:57

a co zamiast zboża?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 sierpnia 2012, 10:03

Np: ziemniaki :)
Omega

20 sierpnia 2012, 11:47

Moim zdaniem nie ważny jest wypełniacz może to być ryż, ziemniaki czy groszek pytanie jest ile tego jest w karmie? Applaws ma tylko 8% groszku i 6% ziemniaków. A w karmach zbożowych ciężko znaleźć taka gdzie np. ryżu było by 12%. I to jest największa wada karm zbożowych - nie sam zbożowy wypełniacz tylko jego ilość.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

20 sierpnia 2012, 11:53

Omega pisze:Moim zdaniem nie ważny jest wypełniacz może to być ryż, ziemniaki czy groszek pytanie jest ile tego jest w karmie? Applaws ma tylko 8% groszku i 6% ziemniaków. A w karmach zbożowych ciężko znaleźć taka gdzie np. ryżu było by 12%. I to jest największa wada karm zbożowych - nie sam zbożowy wypełniacz tylko jego ilość.
Wg mnie jakość i ilość.
Omega

20 sierpnia 2012, 12:32

Jakość? czyli że?... są BIO czy nie BIO?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 sierpnia 2012, 18:42

Normy jakości najściślejsze są dla produktów organicznych(Bio)
alabuk4
Posty:1
Rejestracja:22 sierpnia 2012, 13:05

22 sierpnia 2012, 13:09

Moim zdaniem nie ma najlepszej marki, którą NALEŻY kupić pupilowi. Sama musisz wybrać, poczytać składy albo zapytać weterynarza.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 68 gości