Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

psinka2

24 września 2012, 13:05

gina11 pisze:
psinka2 pisze:Mam pytanie - czy karmy TOTW będą odpowiednie dla małego pieska (pinczer miniaturowy)?
Pies dorosły - 4,5 letni. Dotychczas karmiony był RC, Acaną, Puriną Pro Plan i Joserą Festival ( b. krótko, bo nie bardzo mu smakowała i granulki były dla niego zbyt duże).
Ostatnio - przez ok pół. roku dostawał Acanę Grasslands. Z karmy jestem zadowolona, pies zdrowy, żadnych kłopotów.
Ponieważ jednak mam aktualnie na ukończeniu worek tej karmy ( starczy mi na ok 2-3 tyg.), chciałabym zmienić na coś innego.

po co ryzykować, skoro acana jest ok to lepiej przy niej zostań
Z dwóch przyczyn - acana już się mu trochę przejadła - je ją raczej z musu, jak nic lepszego do michy nie wpadnie, poza tym również i na tym forum było zalecane, aby karmę co jakiś czas zmienić..
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

24 września 2012, 13:11

psinka2 pisze:Z dwóch przyczyn - acana już się mu trochę przejadła - je ją raczej z musu, jak nic lepszego do michy nie wpadnie, poza tym również i na tym forum było zalecane, aby karmę co jakiś czas zmienić..
to prawda, nie wiem jak długo twój psiak jest na acanie, ale jeżeli mu się przejadło to masz racje, kup mu coś niech psina się cieszy :D
psinka2

24 września 2012, 13:29

gina11 pisze:
psinka2 pisze:Z dwóch przyczyn - acana już się mu trochę przejadła - je ją raczej z musu, jak nic lepszego do michy nie wpadnie, poza tym również i na tym forum było zalecane, aby karmę co jakiś czas zmienić..
to prawda, nie wiem jak długo twój psiak jest na acanie, ale jeżeli mu się przejadło to masz racje, kup mu coś niech psina się cieszy :D
Acanę je od ok 6 - 7 miesięcy. W sumie nie ma konieczności zmiany, ale jak widzę, że suchą karmę ja, jak już mu w brzuchu burczy, to mi się trochę szkoda psiaka robi ;)
Tylko nie wiem, na jaką..
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

24 września 2012, 14:16

Seti, Gina11 czy chodzi wam o ten program?
http://tvnplayer.pl/programy-online/wie ... 14677.html
Ze strony tvn style wynika że dziś o 16:30 jest kolejna powtórka, niestety u mnie tego kanału brak, więc jeśli warto to poczekam na playera :)
Ostatnio zmieniony 24 września 2012, 14:21 przez Alto, łącznie zmieniany 1 raz.
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

24 września 2012, 14:19

a masz coś już na uwadze? łatwiej wybrać pomiędzy np. 5karmami niż wszystkimi.
ja karmę wybierałam mniej więcej tak:
1-znalazłam 5karm które pasowały mi składem i ceną, wielkością worka itp, itd,
2-w dziale żywienie wpisałam w wyszukiwarkę wszystkie nazwy po kolei, przeczytałam ok. 10opinii na temat każdej z karm
3-w google wpisałam nazwę karmy a obok dopisałam "opinie" i poczytałam opinie ale tylko te które były wypisywane na forach,
4-z 5karm wybrałam dwie, które kupiłam jedną po drugiej, po przetestowaniu 1-2worków danej karmy wiedziałam co i jak i tak wybrałam tę jedyną.
oczywiście były też pytania na forach

mnie osobiście ciągnie coś do TOtW ale po zakupie worka ze spleśniałą karmą odpuściłam go sobie na jakiś czas, po za tym to mogłabym ci doradzić karmę raczej z tych tanich bo tylko takie testowałam, półka cenowa acany jest nie dla mnie
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

24 września 2012, 14:20

Alto pisze:Seti, Gina11 czy chodzi wam o ten program?
http://tvnplayer.pl/programy-online/wie ... 14677.html
mnie TAK :D
Awatar użytkownika
marta1987
Posty:94
Rejestracja:14 września 2011, 13:11
Lokalizacja:szczecin

25 września 2012, 18:58

Witam serdecznie mam pytanie mój psiak jest aktualnie na joserze hight enegy ponieważ dość dużo biega . karmy dostaje 500 g w dwóch posiłkach problem polega na tym że on czasami zamiast zjeść tą karme normalnie to ją połyka w całości przy tym zachowuje się tak jakby ktoś miał mu tą miske zabrać albo coś ta karma ma bardzo małe granulki (że tak to ujmę ) . czy może mi ktoś polecić karmę dla aktywnych psów która ma większe granulki ?? Dodam tylko że gdy dostawał więcej karmy to miał wieczorem biegunkę .
Konstruktywny

26 września 2012, 04:37

Ja mam podobną sytuację z moim psiakiem. Ktoś doradzi?
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

26 września 2012, 08:36

wybaczcie za moje nie doinformowanie ale od dawna nurtuje mnie temat szybkiego jedzenia przez psy.
są niby dwie metody karmienia : "miska wiecznie pełna" i karmienie w x ilości posiłków w sposób że jak pies nie zje w x czasie to miska jest zabierana.
pierwsza metoda może doprowadzić do otyłości (wszystko zależy od psa) ale czy właśnie ta druga nie prowadzi do wyuczenia przez psa zasady szybkiego jedzenia aby te nie zostało mu odebrane :?: ?
metoda zabierania psu miski po jakimś czasie jest chwalona przez weterynarzy, na forach, w hodowlach więc niby powinno wszystko być ok, ale zauważyłam u psów zasadę że im dłużej na misce psa gości karma tym psu mniej się śpieszy w jej zjedzeniu (dlatego "miska wiecznie pełna" nie sprawdza się u niejadków i psów wybrednych)
jeżeli się mylę :oops: to proszę o sprostowanie i wyjaśnienie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 września 2012, 10:18

Można psu namoczyć karmę letnią wodą(nie gorącą)mozna kupic specjalne kulki metalowe słuzą one do wkładania do miski razem z suchą karmą i pies je bardzo powoli.Natomiast niektóre psy przestają mieć wogóle ochotę na jedzenie bo ta kula im przeszkadza.
Kupowanie większych granulek karmy często nie sprawdza się chyba,że to granulki giganty typu RC Giant.
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

26 września 2012, 11:47

Zabieranie psu jedzenia wg mnie nie powinno mieć miejsca jeśli pies je, niech memła i memła. To powinna być metoda stosowana u niejadków, kiedy nie chce jeść czy podejść do miski. Nie zdecydujesz się na jedzenie to miskę zabiorę a ty będziesz głodny.
By nauczyć psa jeść wolniej ja bym dawała mu w porcjach, zje troszkę to dosypuję znowu porcje. Przy okazji człowiek przy misce będzie dobrze odbierany a nie jako osobnik chcący zabrać mu jego zasób ;)
jolwit1858

26 września 2012, 16:12

Witam, przeczytałam wszystkie tegoroczne posty i nadal jestem niedoinformowana, mam dwa yorki jeden niejadek drugi wszystko żrący mają cztery lata, do tej pory byłam na RC dla tej rasy, niestety ostatni czas mają problemy po tej karmie, tydzień temu kupiłam karmę EARTHBORN holistic psy ją zaakceptowały, niestety zaczęły sadzić przeogromne kupale,z tego co tu wyczytałam tak nie powinno być, postanowiłam dzisiaj zaserwować im coś innego kupiłam BRIT PREMIUM ADULT S niestety jeden trochę podgryzł drugi tylko powąchał, chciałabym kupić karmę która zachęci niejadka , proszę o radę ,przy wyborze karmy nie liczy się cena w końcu te psiaki tak malutko jedzą...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 września 2012, 20:36

Moze za szybko zrezygnowałaś z Earthborna?
Poza tym trzeba było kupic Brit Care a nie zwykłego Brita,jest smaczniejszy i ma przyzwoity skład.
Jest jeszcze nowy Fitmin dla niejadków http://www.krakvet.pl/fitmin-solution-s ... 19953.html
trudno cos doradzić temu niejadkowi.
jolwit1858

26 września 2012, 21:23

bardzo dziękuję,w takim razie potrzymam je jeszcze na Earthborn, suczka wcina tak że prawie się zapowietrza(tylko te ogromne kupale), pies bez dodatku ugotowanego mięsa karmy nie ruszy(z RC też tak było) kiedyś próbowałam na przetrzymanie tylko sucha, niestety po trzech dniach wystawiania miski rano i popołudniu i zabierania nienaruszonej karmy to ja się poddałam;( chciałabym trafić na karmę, którą tak jak ona będzie ze smakiem wcinał, wypróbuję dla niejadków,jak go nie ruszy to pewno ten typ tak ma...
gina11
Posty:329
Rejestracja:24 marca 2012, 17:02

27 września 2012, 08:52

Robert A. pisze:Moze za szybko zrezygnowałaś z Earthborna?
Poza tym trzeba było kupic Brit Care a nie zwykłego Brita,jest smaczniejszy i ma przyzwoity skład.
Jest jeszcze nowy Fitmin dla niejadków http://www.krakvet.pl/fitmin-solution-s ... 19953.html
trudno cos doradzić temu niejadkowi.
zgadzam się z każ :D dym zdaniem
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 71 gości