Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Talia
Posty:108
Rejestracja:13 lipca 2007, 08:24
Lokalizacja:Toruń
Kontakt:

02 sierpnia 2007, 21:54

Owczarz racja :wink: Ale tak apropo to raczej znajdzie się taka karma...przynajmniej tak mi się zdaje;]
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

02 sierpnia 2007, 21:58

:lol:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 sierpnia 2007, 07:42

łATWO BYC GOśCIEM.
Ostatnio zmieniony 03 sierpnia 2007, 17:39 przez Robert A., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 sierpnia 2007, 07:47

Dajmy na luz,bo przeginamy strasznie
Ostatnio zmieniony 03 sierpnia 2007, 12:31 przez Robert A., łącznie zmieniany 1 raz.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

03 sierpnia 2007, 12:16

robert, tak z ciekawości, która karmą karmisz swoje psiska?? i jakie to psy o jakiej aktywności... mozesz na pm odpowiedziec jak nie chcesz tu...
Talia
Posty:108
Rejestracja:13 lipca 2007, 08:24
Lokalizacja:Toruń
Kontakt:

03 sierpnia 2007, 14:30

O ile się nie mylę to on karmi Arionem Premium :D Ale nie jestam pewna na 100% :)
Awatar użytkownika
staszko_i_aras
Posty:121
Rejestracja:11 czerwca 2006, 18:41
Lokalizacja:Tarnobrzeg
Kontakt:

03 sierpnia 2007, 16:34

Talia pisze:O ile się nie mylę to on karmi Arionem Premium :D Ale nie jestam pewna na 100% :)
A ja jestem pewny na 100%, że Robert już tu mówił, że karmi Arionem Premium (było o tym w innym wątku dot. brita) :)
fuga
Posty:13
Rejestracja:23 sierpnia 2005, 09:00

03 sierpnia 2007, 17:35

OWCZARZ pisze:Porównanie Chicken Soup a Royal Canin:)

Zalety Chicken Soup w stosunku do Royala:

Chicken Soup ma moim zdaniem wiele zalet, których nie ma RC (który moim zdaniem jest przereklamowany i w znacznej mierze płaci się za markę i reklamę właśnie):

Chicken Soup
- nie zawiera pszenicy, kukurydzy ani soi (RC zwiera kukurydze, gluten kukurydziany a niektóre formuły również pszenice oraz izolaty białek sojowych … często powodujące alergie),
- zawiera sprecyzowane źródło tłuszczu np. tłuszcz kurczaka (RC ma w składzie tłuszcze zwierzęce – nie wiadomo jakie … ),
- zawiera kilka źródeł białek pochodzenia zwierzęcego w składzie np.: kurczaka, indyka, kaczkę, łososia i jajka …
- konserwowana jest naturalnie (Wit. E) a nie zawiera paskudztw typu BHA, BHT jak RC …
- zawiera dodatki typu siemię lniane, algi, wyciąg z juki, ziółka

Dodatkowo wersje mają najwyższą zawartość glukozaminy (1200 mg/kg) i chondroityny (400 mg/kg) spośród karm dostępnych na rynku.

No i cenowo wygląda przystępniej.
To wszystko tak na pierwszy rzut oka , nie zagłębiając się w szczegółową analizę która już wypada jeszcze korzystniej na rzecz CHS.

To tak z ciekawosci dla zainteresowanych.
Całkowicie się zgadzam z powyższym OWCZARZ :D Cieszę się, że ludzie czytają i cytują moje opinie :D ... stare, bo stare (wrzesień zeszłego roku) ale wiedza się nie starzeje przecież. Pozdrawiam :D :D
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

03 sierpnia 2007, 17:39

Widzisz jak dużą posiadasz wiedze:) Twoje spostrzezenia sa świetne wiec miło Cie zacytowac zamiast samemu się produkowac i pisac to samo, skoro się identycznie mysli jak Ty. Powinnas sie cześciej udzielac tu na forum bo nie kazdy ma taką zdolność wyłapywania i analizowania składu karmy jak Ty:) pozdrawiam :wink:
fuga
Posty:13
Rejestracja:23 sierpnia 2005, 09:00

03 sierpnia 2007, 17:44

OWCZARZ pisze:Widzisz jak dużą posiadasz wiedze:) Twoje spostrzezenia sa świetne wiec miło Cie zacytowac zamiast samemu się produkowac i pisac to samo, skoro się identycznie mysli jak Ty. Powinnas sie cześciej udzielac tu na forum bo nie kazdy ma taką zdolność wyłapywania i analizowania składu karmy jak Ty:) pozdrawiam :wink:
Ależ ta wiedza jest ogólnie dostępna przecież :D
Dla znających język angielski, nie wiem czy mogę, ale podam stronkę, na której można a nawet należy przeczytać wszystko od deski do deski i to naprawdę wiele wyjaśnia ... http://www.dogfoodproject.com :D

PS

Teorii jest kilka nawet w temacie suchych karm i tak naprawdę chyba żadnej nie można uznać za jedynie słuszną no i jest to dziedzina nieustannie i dynamicznie się rozwijająca (przynajmniej w krajach rozwiniętych ;) ), postęp ogromny i pewnie z czasem i do naszego dzikiego wschodu dotrze :D

Pozdrawiam :D
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

03 sierpnia 2007, 17:47

No chyba jednak nie ogólnie dostępna skoro mnóstwo osób zarzuca mi propagowanie CHS i mysla ze jestem jakims dystrybutorem tej karmy czy co?
A ja tylko w dobrej wierze probowalem podsunac super karme za przystepne pieniadze...no ale niech sobie radza sami, bo tylko potrafia krytykowac i szukac dziury w całym.

Zobaczysz zaraz napewno skrytykuja tą stronke ktora podalas, że to wymysł speców od marketingu itd..

Poczytaj tutaj te posty zobaczysz jak się pisze o CHS:)

P.S. tak masz racje u nas to jeszcze "dziki wschód" nawet w toku myślenia, analizowania niektórych tu osób:)
fuga
Posty:13
Rejestracja:23 sierpnia 2005, 09:00

03 sierpnia 2007, 17:53

OWCZARZ pisze:No chyba jednak nie ogólnie dostępna skoro mnóstwo osób zarzuca mi propagowanie CHS i mysla ze jestem jakims dystrybutorem tej karmy czy co?
...
P.S. tak masz racje u nas to jeszcze "dziki wschód" nawet w toku myślenia, analizowania niektórych tu osób:)
hehe taaak ja też już "byłam" dystrybutorem kilku karm o których gdzieś tam pisałam ... Niestety na niektórych ludzi nie ma rady a i uszczęśliwiać co niektórych na siłę nie ma co chyba :P Mam nadzieję, że jednak w tłumie znajdzie się chociaż kilka osób które skorzystają z takiej wiedzy, a to już zawsze będzie coś :D
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

03 sierpnia 2007, 17:55

Ja tez tak myslalem jak Ty ze znajdzie się ktoś ale mam coraz mniejsza nadzieje i czasem sie odechciewa doradzania skoro i tak wiekszosc ma to gdzies i wchodzi tu na forum aby tylko klocic sie zamiast posluchac.
Awatar użytkownika
staszko_i_aras
Posty:121
Rejestracja:11 czerwca 2006, 18:41
Lokalizacja:Tarnobrzeg
Kontakt:

03 sierpnia 2007, 18:06

fuga pisze:podam stronkę, na której można a nawet należy przeczytać wszystko od deski do deski i to naprawdę wiele wyjaśnia ... http://www.dogfoodproject.com :D
Fuga, dzięki za namiar na stronkę (fajnie i rzeczowo jest napisana, więc warto by przetłumaczyć - przynajmniej fragmenty - na j. polski i dalej ją przekazywać :) ) I właśnie... może lepiej podać konkretny link do rzeczowych materiałów (i niech każdy sam sobie wyciąga wnioski), niż bawić się w anonimowego doradcę...
Ostatnio zmieniony 03 sierpnia 2007, 18:09 przez staszko_i_aras, łącznie zmieniany 1 raz.
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

03 sierpnia 2007, 18:08

fuga: tak przetlumacz im jesli masz ochote...bo biedaczki chcą się coś dowiedzieć ale nie dają rady, piszą że fajna stronka ale nie mają bladego pojęcia co tam zawarte i proszą o przetłumaczenie:) to się usmiałem :shock:
Jesli masz ochotę przetłumacz im bo ja nie mam najmniejszej...bo i tak się na mnie wypna jak juz to nieraz robili :(
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości