Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

szafirka

08 lutego 2013, 12:38

powyżej to pisałam ja ;), zapomniałam się podpisać... bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania, przeczytałam juz tak wiele informacji dot. schorzenia mojego emeryta, że mam wielki mętlik...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

08 lutego 2013, 14:20

Co jest priorytetem w leczeniu ,bo na te schorzenia które wymieniłaś trudno dobrac jedną karmę .
Co z trzustką ?
Jesli masz pytania weterynaryjne napisz do dr.Jarka
szafirka

08 lutego 2013, 14:37

To dobre pytanie co jest priorytetem... Wet powiedział krótko i konkretnie: "cały pies jest popsuty" i wszystko jest do leczenia.... :( Takiego psa wzięłam ze schroniska....
Ale skupmy się na trzustce w tym poście odnośnie karmy.
Gość

08 lutego 2013, 15:31

A może zamiast Amylanu sprawdzi się Amylactiv Balance .
szafirka
Posty:236
Rejestracja:08 lutego 2013, 14:40

08 lutego 2013, 15:36

a jaki jest skład lipazy i amylazy w tym leku?
Gość

08 lutego 2013, 15:57

Skład:
1 kapsułka
Lipaza 2150 j.
Amylaza 1795 j.
Bromelaina 132 j.
Błonnik (inulina) 25 mg
Hydrolizat białka kurczaka 25 mg
Hydrolizat białka łososia 25 mg
robert77_77

10 lutego 2013, 12:42

mam dwie 10-miesięczne suczki jack russel terrier. Od małego karmiłem je royal canin mini junior, a teraz royal canin mini adult. Karmy bardzo dobre, ale ich cena jest dosyc duża. Jaką karmę możecie polecić dla takich piesków, zeby była tańsza.
pozdr
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

10 lutego 2013, 13:46

onaion
Posty:1
Rejestracja:11 lutego 2013, 12:45

12 lutego 2013, 14:45

Witam serdecznie, zachęcona przez użytkownika forum e-beagle.pl, chciałabym zadać pytanie. Będę wdzięczna za pomoc panu Robertowi. Adoptuję beagla którego wiek jest szacowany na 2-3 lata, waży ok.11-12 kg, przebywa w hoteliku dla zwierząt, nie wiem czym jest aktualnie karmiony. To sunia. Jest szczupła i choć mam świadomość że w domu na pewno ciut przybierze na wadzę to jednak jak to z beaglami łakomczuchami bywa - tyją, a ja chciałabym sunię przed tym ustrzec. Pipi jest wysterylizowana. Jaką karmę - dosłownie pytam o markę - podać? No i jeszcze jedno - 1 posiłek czy dawka podzielona na dwa? Wydaje mi się beagle łakomczuchy o jednym posiłku nie wytrzymają ;) Co poza karmą?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

12 lutego 2013, 18:59

Początkowo proponuje Markus Muhle(moze i na dłużej trudno ocenic ) ew Brit Care
Jestem zwolennikiem dzielenia karmy na kilka posiłków.
Dodatkowo preparat na stawy Dolfos Arthro Ha,i tyle na razie ,bo nic więcej o psince nie wiadomo.
mummy
Posty:31
Rejestracja:06 lutego 2013, 14:59

13 lutego 2013, 01:40

Witam serdecznie, po założeniu "leniwego" wątku odnośnie karmienia szczeniaka i dorosłego psa tą samą karmą po zachęcie, przeanalizowałam większą część tego tematu. Zdecydowałam się na Nutre Gold Breeders Bag i dodatkowo TOP10 i Aptus Multipuppy dla małego i ponowny powrót do Rumenu dla dorosłego- spaczone smaki i chęć zwiększenia apetytu :lol: Mama nadzieję, że nie przedobrze :? W dalszym ciągu będę śledziła nowinki karmowe, bo póki co próbuję przekonać psa do jedzenia tej karmy. On ogólnie nie jest chętny do suchej karmy, ale polaną wodą lub rosołkiem bez dodatków przypraw (gotuję dla małego szkraba) i ewentualnie jakimiś kawałeczkami mięska jakoś ją wcina. Liczę na ewentualne sugestie.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 lutego 2013, 07:49

Nie przyzwyczajaj psiaka do tego mięska ,bo jak podrośnie to da sobie spokój z suchą karmą ,a Tobie zostanie już tylko gotowanie.
Breeders Bag -dobry wybór polecam.
hubert2212

13 lutego 2013, 09:30

Jeśli pies nie przepada za suchym pokarmem, zawsze możesz mu podawać posiłki surowe lub gotowane.
mummy
Posty:31
Rejestracja:06 lutego 2013, 14:59

13 lutego 2013, 10:43

Właśnie w tym rzecz, że stary jest przyzwyczajony. Na początku mu gotowałam, ale z racji wygody przestałam. I zaczęło się szukanie suchej, którą by jadł. Royala wcinał, ale z wiadomych względów zmieniłam :) Była też Acana- bąki niemiłosierne, Josera, Fitmin, spory czas TOTW i teraz Nutra. Staram się jak najmniej mu dosmaczać, ale jestem miękka i jak nie je, to jakieś mięsko ląduje u misce i wtedy wszystko jest już smaczne 8) Nie mam sumienia patrzeć, jak "głoduje"i wtedy wymiękam. Mój błąd-wiem. Niby waży swoje, bo 11 kg, ale mnie wciąż się wydaje, że wciąż za mało. Jest bardziej umięśniony niż obtłuszczony, bo biega wiecznie jak oszalały i wszystko mu w mięśnie idzie, ale wolałabym aby nie miał aż tak wyrazistej talii :wink:
mummy
Posty:31
Rejestracja:06 lutego 2013, 14:59

13 lutego 2013, 10:46

Ja mam jakiegoś hopla z tym surowym- bałabym się jakiś bakterii- wiem, że jest to nieracjonalne, ale już taka przewrażliwiona jestem :roll: Zdaję sobie z tego sprawę, że psy po tym wyglądają i czują się dobrze, ale najpierw musiałabym przemóc mój wewnętrzny niepokój
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości