Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 lutego 2013, 18:22

Wet tak twierdzi :wink:
Korane

22 lutego 2013, 18:37

ciekawe co to za wet ....
Korane

22 lutego 2013, 18:42

Zastanawiam się również nad karmą Eukanuba ale słyszałam że jest testowana na zwierzętach nie wiem co mam o niej sądzić ......
Fitmin dotarł pierwsza porcja zjedzona z wielką chęcią :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 lutego 2013, 18:47

Zostań na razie przy Fitminie ,Eukanuba docierająca do Polski ma niewiele wspólnego z Eukanubą Made In Usa.
Korane

22 lutego 2013, 19:00

Narazie Fitmin się sprawdza ale zobaczymy co będzie później :)
Czy do Fitmina suchego moge podawać karmę mokrą chappi classic od czasu do czasu ( 50g karmy suchej i 50 g karmy mokrej) ?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 lutego 2013, 08:34

Nie ma takiej potrzeby,nie ma tez sensu obniżać jakości karmy suchej Fitmin , karmą Chappi.
Gosia 230

27 lutego 2013, 16:27

Witam , mam 11-miesięcznego pieska rasy Papilon do 10-go miesiąca jadł karme rasy Royal , choc za nia nie przepadał. Ostatnio zamieniłam mu karmę na Orijen (polecono mi ją) ale tez tej za bardzo nie chce jesc,,,z karma mokra tez nie jest za dobrze tzn zje tylko na poczatku a potem omija ja... Nie wiem czy źle cos robie czy trafił mi sie taki niejadek..;)
Oczywiście kiedy my jemy on czeka bo może "coś" dostanie....
Dodam, że jest pieskiem radosnym i zdrowym ale martwi nas to jego "niejedzenie"..:) Czy powinnam znowu zmienic rodzaj karmy?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 lutego 2013, 20:43

Wygląda na to,że psiak kombinuje co by tu innego zjeść.
Podawałaś 2 skrajnie inne karmy(Royal,Orijen) a mimo to nie zjada może zacznij karmić w inny sposób np Barf lub gotowane
szafirka
Posty:236
Rejestracja:08 lutego 2013, 14:40

01 marca 2013, 12:02

Nie wiem,czy ktoś na tym forum pisał, że Royal Intestinal uczula, ale ja napiszę.
Od ponad 3 tyg. pies po zdiagnozowaniu niedoczynności trzustki jest na suchej karmie RC intestinal. Od kilku dni wygryzał sobie łapy, wczoraj i dziś zwłaszcza podczas jedzenia zaczął drapać sobie pysk. Czy może to być reakcja na tę karmę?
(pcheł nie ma, sierść mu nie wypada bardziej niż każdemu psu, nie ma żadnych gołych miejsc na skórze).Nawet po wyjściu ze schronu tak się nie drapał :shock:
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

01 marca 2013, 13:36

Nie wiecie może czy w Polsce można kupić karmy Real Nature? Właśnie wróciłem z Danii i zaciekawiła mnie ta karma podczas wizyty w tamtejszym Maxi Zoo. Kupiłem kilka puszek i pies zachwycony. Z suchą karmą nie ryzykowałem, bo w przeliczeniu na nasze pieniądze cena kosmiczna.
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

01 marca 2013, 19:14

Robert A. pisze:
Gość pisze:Gluten w karmie weterynaryjnej nie brzmi dobrze - tak?
A jak linia Cibau?
Szukamy alternatywy dla RC intestinal - hills ID sie nie sprawdził, eukanuba takoż, zostaje nam w takim razie Trovet ;)
Cibau była dobrą karmą,ale oczywiście co zrobili Włosi?Przenieśli produkcję do Rumunii i zaczęły się problemy z jakością.
Dlatego kilka lat temu przestałem interesować się tą karmą.
Nie wiem jak w tej chwili.Jesli ktoś trafi Cibau prod w Italii śmiało polecam.
tak tylko dla informacji...mam w domu worek po karmie cibau farminy i jest wyraźnie napisane że produkcja jest we włoszech. chyba że na worku piszą nie prawdę :?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

01 marca 2013, 19:19

Pozostaje się cieszyć.
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

01 marca 2013, 21:16

Mam też przed sobą woreczek Cibau Fish&Rice Small Bites - faktycznie jest Italia. :lol:
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

03 marca 2013, 17:21

murakami pisze:Mam też przed sobą woreczek Cibau Fish&Rice Small Bites - faktycznie jest Italia. :lol:

SPROSTOWANIE:

Dokładna analiza symboli nadrukowanych na worku wskazuje na produkcję w Serbii - skrót SBR nadrukowany przy dacie.
Włochy to byłoby IT.
89ola, sprawdź symbol na swoim worku.
ada34
Posty:1
Rejestracja:03 marca 2013, 21:58

03 marca 2013, 22:03

tracershy pisze:Nie wiecie może czy w Polsce można kupić karmy Real Nature? Właśnie wróciłem z Danii i zaciekawiła mnie ta karma podczas wizyty w tamtejszym Maxi Zoo. Kupiłem kilka puszek i pies zachwycony. Z suchą karmą nie ryzykowałem, bo w przeliczeniu na nasze pieniądze cena kosmiczna.
Można, w MaxiZoo w Warszawie. Ale tylko tam niestety. Przynajmniej ja nigdzie nie znalazłam. Dzwoniłam i pytałam, nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej.
XXXXXXXXXXXXX

Sama poszukuję tej karmy w Polsce, bardzo chciałabym mieć do niej dostęp. Ja szukam suchej S/M dla małego Maltańczyka. Ziwipeak jest dla mnie za droga :(
Jakby udało Ci się tę karmę gdzieś wyszukać - daj znać proszę na forum.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości