Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

04 marca 2013, 08:55

no właśnie ja mam IT w jednym miejscu i gdzie indziej małym drukiem Italia :? nie wiem od czego to zależy? ja karmę kupowałam jakieś dwa miesiące temu, może to ma znaczenie?
MiYu
Posty:36
Rejestracja:22 lipca 2011, 08:18
Lokalizacja:Austria

04 marca 2013, 10:11

Real Nature testowałam kocią (na fretce) zarówno puchy jak i suszki fajne, podobno psie również.
szafirka
Posty:236
Rejestracja:08 lutego 2013, 14:40

05 marca 2013, 08:45

Robercie,
dla psa z chorą trzustką polecałeś mi Trovet DPD. Właśnie jesteśmy na etapie próbowania tej karmy w zastępstwie Royala C Intestinal. Przyznam się bez bicia, że sama spróbowała obie karmy :oops: i rzecz jasna różnica w smaku jest. Trovet ma przyjemniejszy zapach, co chyba niestety dla mojego psa jest minusem, gdyż lepiej wsuwał bardziej śmierdziuchowatego Royala.
Moje pytanie jest następujące-
Czy karma Trovet dpd powinna być taka twarda jak jest??
Zamówiłam ją w necie i porównując ją z Royalem Intest. jest sporo twardsza. Pomyślałam,że może jakaś przeterminowana (choć data na opakowaniu jest dobra).Mam starszego psa, który zęby ma też nie najlepsze, a kiedyś słyszałam,że suchej karmy nie powinno się moczyć w wodzie..?
Gość

05 marca 2013, 09:44

Faktycznie jest twarda . Ja rozbijałam ją .
szafirka
Posty:236
Rejestracja:08 lutego 2013, 14:40

05 marca 2013, 10:54

O właśnie, można ją rozbić, dobry pomysł, tłuczkiem do mięsa :D
Gość

05 marca 2013, 12:43

Która karma jest lepsza dla psa alergika ? TOTW z łososiem czy White Wolf Nord Salmon GOLD EDITION ? Do tej pory był karmiony TOTW z łososiem i jest ok . Chodzi mi o urozmaicenie diety . Taki jest opis tej drugiej karmy ..............najwyższej klasy karma ultra premium z bardzo wysoką zawartością łososia, pozbawioną kompletnie zbóż oraz składającą się tylko z najlepszych składników. Podstawowym składnikiem karmy jest mięso łososia oraz ziemniaki dodatkowo uzupełnione o naturalne źródła wszystkich potrzebnych aminokwasów, witamin i minerałów oraz wzbogacone o formułę wspomagającą ochronę stawów (kompleks MSM, glukozamina oraz chondroityna) oraz suplementy, które zadbają, by Twój psiak cieszył się pełnią życia - taurynę i l-karnitynę. Karma nie zawiera ani wołowiny, ani drobiu. Jej unikalny skład pozwala zadbać zarówno o wygląd zewnętrzny, jak i zdrowie Twojego pupila. Idealna dla psich alergików i dla psich niejadków. Podając swojemu psu karmę WhiteWolf Nord Salmon Gold Editio zapewnisz swojemu psu doskonałą kondycję, zdrowie oraz witalność na długie lata.

WhiteWolf Nord Salmon Gold Edition to:

0% zbóż, kukurydzy , soi i pulpy buraczanej
min. 56% łososia w SUCHEJ masie
0% tłuszczy typu trans
JOINT PROTECTION FORMUŁA - glukozamina, MSM, chondroityna
0 % tłuszczy drobiowych
l-karnityna
tauryna



Skład:
Świeży łosoś, mączka z łososia, ziemniaki, puree pomidorowe, olej słonecznikowy, skrobia ziemniaczana, olej z łososia (OMEGA 3, OMEGA 6), drożdże piwowarskie, białka ziemniaczane, tymianek, majeranek, pietruszka, oregano, szałwia, pełne ziarna siemienia lnianego, ekstrakt z rośliny Yucca-Schidigera, zestaw minerałów i witamin, probiotyczne fruktooligosacharydy i mannanooligosacharydy FOS i MOS, kompleks ochrony stawów (glukozamina, MSM, chondroityna), L-karnityna, biotyna, tauryna, beta karoten.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

05 marca 2013, 17:48

Jeśli TOTW się sprawdza to pozostań przy tej karmie,masz psaalergika karma mu odpowiada więc ja osobiście bym pozostał przy TOTW.
Wracając do pytania to trudno okreslic która jest bardziej odpowiednia.
Ashraf
Posty:102
Rejestracja:07 września 2009, 15:28

06 marca 2013, 12:48

Jesteśmy ponad 2 miesiące na Merze Dog Pure. 12,5kg lamp&rice i 4kg turkey&rice. Przez ostatnie 4 tygodnie mieszkałam oba smaki, jeden tydzień ten smak a później zmiana. Dwa dni temu pojawił się lekki łupież, ale nie jestem w stanie stwierdzić czy to od drugiego smaku karmy(chociaż od tygodnia jest na lamp&rice) czy może z innego powodu? Innych objawów nie widzę. Wykąpię suczkę i zobaczę jak będzie dalej. Teraz mamy już tylko karmę z indykiem na jakieś dwa tygodnie i czeka na nas też duży worek ostatniego smaku do wypróbowania salmon&rice.
Suczce kąpiel już się należy więc zobaczymy co dalej będzie z tym niewielkim łupieżem. Generalnie nadal jestem zadowolona z tej karmy. Jak dla psa z tendencją do tycia to taka formuła sprawdza się znakomicie - pies jest najedzony, nie wali łapą po miskach, mogą swobodnie zmniejszać dawkę i nadal pies jest syty ( obecnie podaje 210g na 19,5kg psa, a jeżeli dobrze pamiętam z etykiety to chyba zalecane jest 260g. Jednak suczka jest psem po poważnym zabiegu ortopedycznym i ma zakaz ruchy, od 2 miesięcy chodzi tylko na siku i kupe, dlatego dawka jest obcięta), kupy małe i raz dziennie przy 3 posiłkach. Dlatego ja Merę nadal polecam jak ktoś ma psa z tendencją do tycia.

Po worku z łososiem chce przetestować jeszcze inne możliwości karmowe, które mogą się u nas sprawdzić. Myślę wstępnie o Markusie. Myślisz Robercie, że to opcja warta spróbowania?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 marca 2013, 16:16

Markus tak jak i Mera Dog zawsze są warte spróbowania.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 marca 2013, 16:18

Szafirka można moczyć suche karmy,robimy to w letniej wodzie(nie gorącej)
Co do Trovetu DPD naprawdę jest twardy.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

06 marca 2013, 19:05

Kończymy właśnie kolejny worek Marcusa. Jest to już 3 z rzędu worek karmy i po prawie 8 miesiącach na jednej karmie czas na zmianę. Nie mogę się jeszcze zdecydować na konkretną karmę. Zastanawiam się nad Lupo Natural, chciałbym wiedzieć czy skład jest rzeczywiście wart ponad dwóch stówek?

Skład:
Szwajcarskie suszone mięso z kury (Poulet Suisse), gotowane na parze ziemniaczki, suszona ryba morska, brązowy ryż, zmiksowane warzywa (cykoria, buraki, seler, mangold, pasterniak, korzeń pietruszki), tłoczony na zimno olej (lniany, rzepakowy, z ochecha włoskiego, z wiesiołka), mąka z kasztanów, kiełki ryżu, mieszanka morska (algi, małże, olej rybny, mięso z raków), alpejskie zioła (alfalfa, koperek, pokrzywa, mlecz, kminek, rumianek, tymianek, kozieradka pospolita, liście maliny, liście jeżyny, goryczka), ziarno ostropestu plamistego, ziemia lecznicza, olej z rozmarynu, kwiat aksamitki.

Druga karma która mnie kusi to Fitmin Solution Soft&Juicy z półmiękkimi granulkami dla wybrednych psów. Ale tu w składzie jest chyba więcej kombinowania. Karma jest też bardziej tłusta i tu waham się czy będzie dobra dla 13-letniego psa.

Skład:
mączka drobiowa, ryż łamany, świeże mięso (mięso wieprzowe i wołowe oraz wątroba (3,5%), mięso i wątróbka drobiowa (3%), mięso z łososia (2%), mięso z królika (1%), tłuszcz drobiowy (7,5%), mączka rybna, syrop glukozowy, produkty przemysłu cukierniczego, wysłodki buraczane suszone (z buraków cukrowych), hydrolizowane białka drobiowe, miazga suszona jabłkowa, lucerna suszona w wysokiej temperaturze (1%), fosforan dwuwapniowy, chlorek sodu, suszona nać pietruszki (0,5%), drożdże piwne, fruktooligosacharydy, algi Chlorella (0,1%), korzeń lubczyku ogrodowego (0,1%), juka (0,03%), kompleks naturalnych przeciwutleniaczy (0,02%).

Jest jeszcze Nutra Gold dla Seniorów.

Skład:
mięso z kurczaka (14%), mięso z indyka (14%), płatki owsiane, pełnoziarnsty ryż brązowy, mączka z kurczaka, pełnoziarnisty ryż biały, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanką tokoferoli), ziemniaki (3%), jęczmień, proso, mięso z kaczki (3%), mięso z łososia (3%), produkty pochodne jaj, siemię lniane, naturalny dodatek smakowo-zapachowy z kurczaka, wodorosty (1%), marchew (1%), groszek zielony (1%), jabłka (1%), sproszkowany owoc żurawiny (1%), wyciąg z ziela rozmarynu (1%), suszona nać pietruszki (1%), chlorek potasu, chlorek sodu, chlorek choliny, szuszony korzeń cykorii, mączka z małży (źródło glukozaminy), chrząstka drobiowa (źródło chondroityny), witaminy i minerały.

Wszystkie karmy cenowo są dość zbliżone, ale który skład wypada najkorzystniej?

Ciekawi mnie jeszcze czy miał ktoś do czynienia z karmami dla psów Applaws. Ich kocie karmy bardzo sobie cenię, ale psich nie znam. Podaję skład Applaws dla seniorów:

Suszone mięso z kurczaka 65%, mielone mięso z kurczaka 9%, Groszek 8%, Suszone ziemniaki 7%, olej drobiowy 1,5% (źródło Omega 6), wysłodki buraczane, sos drobiowy, jajka suszone całe, błonnik celulozowy, minerały, olej łososiowy (źródło Omega 3), olej kokosowy (naturalne źródło MCT), witaminy, Suszone Pomidory, marchew suszona, wyciąg z cykorii, lucerna, wodorosty, glucozamina, metylsulfonylmetan, chondroityna, wyciąg z żurawiny, wyciąg z juki, wyciąg cytrusowy, tauryna 1000 mg/kg, olejek rozmarynowy, wyciąg z tymianku, wyciąg z mięty, z dzikiej róży, papryki, kurkumy, chleba świętojańskiego, wyciąg z koperku, mniszka lekarskiego imbiru i oregano, Probiotyki: zawierające E1705 Enterococcus faecium cernelle 68 (SF68: NCIMB 10415) 1,000,000 j/kg jako wspomaganie przywracania flory bakteryjnej w jelitach u psów.
Ostatnio zmieniony 06 marca 2013, 19:39 przez tracershy, łącznie zmieniany 2 razy.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

06 marca 2013, 19:15

Robert A. pisze:Szafirka można moczyć suche karmy,robimy to w letniej wodzie(nie gorącej)
Co do Trovetu DPD naprawdę jest twardy.
Mój pies ma odmienny gust. Jeśli zamoczę karmę w letniej wodzie, nie chce jej jeść, ale już zamoczoną w ciepłej przegotowanej wodzie zjada migiem. A jak jeszcze jest woda po parówkach, bądź kiełbasie to już jest bajka.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 marca 2013, 19:41

Tak ,ale tam nie chodzi o smak tylko raczej o problem z gryzieniem (senior)
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

06 marca 2013, 21:24

tracershy pisze:Kończymy właśnie kolejny worek Marcusa. Jest to już 3 z rzędu worek karmy i po prawie 8 miesiącach na jednej karmie czas na zmianę. Nie mogę się jeszcze zdecydować na konkretną karmę. Zastanawiam się nad Lupo Natural, chciałbym wiedzieć czy skład jest rzeczywiście wart ponad dwóch stówek?

Skład:
Szwajcarskie suszone mięso z kury (Poulet Suisse), gotowane na parze ziemniaczki, suszona ryba morska, brązowy ryż, zmiksowane warzywa (cykoria, buraki, seler, mangold, pasterniak, korzeń pietruszki), tłoczony na zimno olej (lniany, rzepakowy, z ochecha włoskiego, z wiesiołka), mąka z kasztanów, kiełki ryżu, mieszanka morska (algi, małże, olej rybny, mięso z raków), alpejskie zioła (alfalfa, koperek, pokrzywa, mlecz, kminek, rumianek, tymianek, kozieradka pospolita, liście maliny, liście jeżyny, goryczka), ziarno ostropestu plamistego, ziemia lecznicza, olej z rozmarynu, kwiat aksamitki.

Druga karma która mnie kusi to Fitmin Solution Soft&Juicy z półmiękkimi granulkami dla wybrednych psów. Ale tu w składzie jest chyba więcej kombinowania. Karma jest też bardziej tłusta i tu waham się czy będzie dobra dla 13-letniego psa.

Skład:
mączka drobiowa, ryż łamany, świeże mięso (mięso wieprzowe i wołowe oraz wątroba (3,5%), mięso i wątróbka drobiowa (3%), mięso z łososia (2%), mięso z królika (1%), tłuszcz drobiowy (7,5%), mączka rybna, syrop glukozowy, produkty przemysłu cukierniczego, wysłodki buraczane suszone (z buraków cukrowych), hydrolizowane białka drobiowe, miazga suszona jabłkowa, lucerna suszona w wysokiej temperaturze (1%), fosforan dwuwapniowy, chlorek sodu, suszona nać pietruszki (0,5%), drożdże piwne, fruktooligosacharydy, algi Chlorella (0,1%), korzeń lubczyku ogrodowego (0,1%), juka (0,03%), kompleks naturalnych przeciwutleniaczy (0,02%).

Jest jeszcze Nutra Gold dla Seniorów.

Skład:
mięso z kurczaka (14%), mięso z indyka (14%), płatki owsiane, pełnoziarnsty ryż brązowy, mączka z kurczaka, pełnoziarnisty ryż biały, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanką tokoferoli), ziemniaki (3%), jęczmień, proso, mięso z kaczki (3%), mięso z łososia (3%), produkty pochodne jaj, siemię lniane, naturalny dodatek smakowo-zapachowy z kurczaka, wodorosty (1%), marchew (1%), groszek zielony (1%), jabłka (1%), sproszkowany owoc żurawiny (1%), wyciąg z ziela rozmarynu (1%), suszona nać pietruszki (1%), chlorek potasu, chlorek sodu, chlorek choliny, szuszony korzeń cykorii, mączka z małży (źródło glukozaminy), chrząstka drobiowa (źródło chondroityny), witaminy i minerały.

Wszystkie karmy cenowo są dość zbliżone, ale który skład wypada najkorzystniej?

Ciekawi mnie jeszcze czy miał ktoś do czynienia z karmami dla psów Applaws. Ich kocie karmy bardzo sobie cenię, ale psich nie znam. Podaję skład Applaws dla seniorów:

Suszone mięso z kurczaka 65%, mielone mięso z kurczaka 9%, Groszek 8%, Suszone ziemniaki 7%, olej drobiowy 1,5% (źródło Omega 6), wysłodki buraczane, sos drobiowy, jajka suszone całe, błonnik celulozowy, minerały, olej łososiowy (źródło Omega 3), olej kokosowy (naturalne źródło MCT), witaminy, Suszone Pomidory, marchew suszona, wyciąg z cykorii, lucerna, wodorosty, glucozamina, metylsulfonylmetan, chondroityna, wyciąg z żurawiny, wyciąg z juki, wyciąg cytrusowy, tauryna 1000 mg/kg, olejek rozmarynowy, wyciąg z tymianku, wyciąg z mięty, z dzikiej róży, papryki, kurkumy, chleba świętojańskiego, wyciąg z koperku, mniszka lekarskiego imbiru i oregano, Probiotyki: zawierające E1705 Enterococcus faecium cernelle 68 (SF68: NCIMB 10415) 1,000,000 j/kg jako wspomaganie przywracania flory bakteryjnej w jelitach u psów.
Witam
Akurat my już jakiś czas ćwiczymy Lupo Natural. Najpierw smakował ją starszy Bergano. Jako że karma spisała sie znakomicie i posmakowała też naszemu młodemu, pół rocznemu Boltowi, to od niemal miesiąca i on wcina Lupo Natural. Karma dla młodego przyjęła się odrazu (wcześniej był na Husse Valp Maxi), bez żadnych sensacji, zaburzeń czy czymś podobnym. Pies szaleje za nią, miska aż podsakuje i zawsze mało, mało, mało! Ostatnio tak Bolt robi, że nie dokońca wylizuje miskę tylko z drugiej nabiera trochę wody i wlewa do tej z resztką karmy żeby mieć jej więcej :D Lupo Natural jest w pełni ekologiczna karmą w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dlatego też jej cena jest zapewne taka a nie inna :roll:
Awatar użytkownika
Hunter i ja
Posty:25
Rejestracja:23 listopada 2012, 09:41

06 marca 2013, 22:21

Real Nature to marka wlasna sieci Fressnapf. Fressnapf.at nie ma sklepu online, ale sprobuj na fressnapf.de, moze wysylaja do Polski.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości