Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

29 marca 2013, 10:02

Karmię już Lupo Natural i moje pierwsze wrażenia pozytywne. Sara była zdziwiona gdy w zobaczyła tak dużą ilość w misce, w porównaniu z Marcusem, którego wychodziło mało. Gdy przesypywałem z wora do pojemnika zaśliniła podłogę, jak na razie rzuca się na karmę jak szalona. Chyba się cieszy, że nie ma już Marcusa, bo karma jej się przejadła i nie chciała już jej jeść. Wyjmowała z miski granule i wypluwała po całym mieszkaniu, jadła tylko jak była bardzo głodna. Jak na 8 miesięcy karmienia jedną karmą to i tak był mega sukces. Zapach Lupo ma delikatny, ale raczej nijaki, ale próbowałem i smak ma fajny. Granulki Lupo nie są tak twarde jak Marcusa i są bardziej kruche. Przestawiłem karmę od razu bez mieszania z Marcusem i żadnych sensacji żołądkowych nie ma. Kupy są takie same :)
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

31 marca 2013, 13:17

Kolega przywiózł mi z Francji sosy dla psów do polewania suchej karmy. Opakowanie wygląda jak ketchup. U nas takich cudów jeszcze nie widziałem.

http://www.youtube.com/watch?v=UhnjmQfB0zk
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

01 kwietnia 2013, 18:33

Ło Panie :!: Czego to ludzi dla kasy nie wymyślo. Niedługo to powstanie specjalny papier toaletowy do wycierania tyłka dla psa :P Ja niczyjm nie polewam i polewać nie będę. Dla mnie to jakieś wydumki a raczej kolejny chwyt żeby kasę wyjąć z kielni psiarzy. Można czasem kefirkiem polać, tudzież rosłkiem ale bez przesady żeby specjalnie jakieś sosy...
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

03 kwietnia 2013, 15:18

Martines999 pisze:Ja swojemu właśnie tyle podaję tj 1,2% wagi. Pies wazy ok 52-53 kg i dostaje ok 600 gr dziennie. Karma faktycznie nieco lżejsza od MM ale robiona w podobny sposób. Trochę inny skład, jeszcze lepsze gatunkowo półprodukty. U mnie się sprawdziła. Tak więc dla Twojej suni 250-280 gr, maks 300 będzie w sam raz. Z drugiej strony na tych karmach raczej trudno psa utuczyć.
Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Mój pies po pewnym czasie tył na Markusie, ale cóż, jak obliczyłem, że ilość węglowodanów w karmie wynosi prawie 50% to jakoś mnie to nie dziwi. Lupo wypada pod tym względem niewiele lepiej bo tych węglowodanów jest ponad 40%. Na plus przemawia, że wypełniacze wydają się być lepszej jakości, nie ma białego ryżu i kukurydzy, a jest ryż brązowy. Mimo to już wiem, że nie będę karmić Lupo Natural. Pies zje ten worek i podziękuję. Ma po niej ciągłe gazy i za często jej się odbija. Wiem jeszcze za krótki czas minął, bo raptem tydzień, ale na niekorzyść karmy przemawia dodatkowo niechęć psa. Pierwsze 2-3 dni był szał, pewnie dlatego, że coś nowego, a od 4 dnia strajk, nie chce jeść....mogłem już zostać przy MM, godzinę marudziła, ale zjadła. Na Lupo strajk trwa cały dzień :|
szafirka
Posty:236
Rejestracja:08 lutego 2013, 14:40

04 kwietnia 2013, 14:53

W temacie Trovetu DPD.
Opinia moja była pozytywna i jest nadal, jednak w kolejnym zamówionym worku zauważyłam, że "groszki" są mniejsze i inaczej pachną. Zmienili coś w składzie jak nic! Pies je karmę chętniej, bo jest bardziej zapaszysta. Ale niestety robi częściej kupy i czasem jak przygazuje, to aż sam ucieka z miejsca eksplozji.I to jest właśnie wkurzające, gdy producent coś zmienia.
Nie mam wzorca jak ta karma powinna wyglądać, więc chyba trudno byłoby to reklamować...

A tymczasem siedzę jak na szpilkach, bo mój sierściuch miał zabieg i czekam na telefon od weta kiedy będzie można go odebrać.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 kwietnia 2013, 17:25

Spokojnie tez mam mniejsze granulki bardziej pachnące,non stop cos zmieniają ,dla mojego to lepiej bo łyka karmę nie gryzie,ale doskonale rozumiem Twoje nerwy.
mummy
Posty:31
Rejestracja:06 lutego 2013, 14:59

10 kwietnia 2013, 10:33

Witam, mam pytanie, czy Purina zmieniała ostatnio kształt granulek? Psiaki karmię NGBB, ale ostatnio kupiłam trochę Puriny "na smaczki" w zoologicznym. Nigdy nią nie karmiłam, także nie mam pojęcia jak wyglądają granulki w wersji dla szczeniąt. Pytam dlatego, że podczas podawania zorientowałam się, że mam granulki... w kształcie kulek i inne- niby gwiazdek; różnią się nie tylko kształtem, ale też i trochę wielkością. Tak się zastanawiam, czy wsypali resztke starego wora do nowego, czy w ogóle nie wiadomo co to jest... Zawsze kupuje pełne worki i nigdy nie miałam w jednym granulek o różnym kształcie.
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

10 kwietnia 2013, 10:47

właśnie tak wyglądają granulki w karmie purina dog chow z tym że o ile na pewno dla psów dorosłych to w przypadku wersji dla szczeniąt już nie pamiętam
mummy
Posty:31
Rejestracja:06 lutego 2013, 14:59

10 kwietnia 2013, 11:04

Dzięki bardzo. Myślałam, że to jakiś przekręt :lol:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

12 kwietnia 2013, 08:16

Dwa słowa o Trovet Duck/Potato te nowe mniejsze granulki na szczęście maja identyczne działanie na układ pokarmowy,po 4 tygodniach podawania(u chorego Fili B) śmiało mogę to potwierdzić.
duke in black
Posty:1
Rejestracja:19 października 2007, 09:00

14 kwietnia 2013, 17:46

Dzien dobry, przebrnelam przez ponad 240 stron. Fajnie sie czytalo, rozjasnilo mi sie troszke w glowie w tym temacie ;)
Mam pytanie.
Posiadam dwa psy rasy AST, suczke 5 letnia i psa, ktory ma 9 lat. Oboje zdrowi, badania robimy regularnie raz na pol roku. Nic zlego sie nie dzieje. Alergia na kuczaka jest.
Aktualnie poszukuje karmy, ktora moglyby jesc oboje. Pies jest z tej grupy wybrzydzaczy natomiast suczka nie grymasi za bardzo.
Zastanawiam sie na Wolfsblutem.
Dostalam na probe 2 kg Green Valley i psy oszlaly na jej punkcie. Karma ladnie pachnie ziolami. Mysle nad jej kupnem ale patrzac na jej sklad zastanawiam sie czy dla mojego seniora 30% bialka i 18% tluszczu to nie bedzie zbyt duzo (pies jest umiarkowanie aktywny)? Zaniepokoila mnie tez ilosc wapnia 2,51% i fosforu 1,33%. Ktos mi powiedzial, ze ta karma nadaje sie dla mlodych psow duzych ras. I teraz nie wiem... Czy nie wyrzadze krzywdy swoim psom karmiac ich ta karma?
Ewentualnie rozwazam tez zakup Wolfsbluta Wild Duck (kaczka ziemniaki) 21% bialka i 9% tluszczu lub Black Marsh (bawół wodny, słodkie ziemniaki, dynia) 23% bialka i 10% tluszczu.

Gdyby ktos mogl mi doradzic, bede wdzieczna :)
Pozdrawiam.
Agata
Seiti
Posty:3112
Rejestracja:03 lutego 2011, 10:58
Lokalizacja:Łódź

14 kwietnia 2013, 21:45

A ja mam pytanie: czy coś się zmieniło w składzie NGBB? czy po prostu podnieśli cenę?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 kwietnia 2013, 09:24

Cena z pewnościa wyższa,natomiast nie miałem jeszcze nowej dostawy nie wiem,może ktos juz miał?
szafirka
Posty:236
Rejestracja:08 lutego 2013, 14:40

15 kwietnia 2013, 11:19

Robercie,
zdradź mi rąbka tajemnicy - jak często Twój psiak robi kupale po tym obecnie zmienionym Trovecie DPD?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 kwietnia 2013, 19:28

Mój robi 2 razy dziennie na Trovecie ,na poprzednim Trovecie też były 2 razy dziennie .
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości