Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 kwietnia 2013, 08:39

Karma cudaczek,ale o niej już było napisane chyba wszystko :) .
Apocatequil

23 kwietnia 2013, 17:46

Jakie są Wasze opinie na temat Lukullusa z pstrągiem i wołowiną?
Mój dog dopadł do niej z ogromnym apetytem, ale na tle innych karm które u niego stosowaliśmy jest jednak na pierwszy rzut oka trochę gorsza składowo (zdecydowanie mniej mięsa). Jest niesamowicie aktywnym psem i nie wiem czy Lukullus zda u niego egzamin właśnie ze wzgl. na mięso. Choć może na lato, gdy aktywność jest jednak mniejsza, będzie ok?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 kwietnia 2013, 18:13

Na tej karmie pies nie przytyje podobnie jest z Markusem Muhle (bliżniacze karmy) .
Na upały na lato pwinna być ok przy mniejszej aktynosci,ale jesień/zima odradzam dla aktywnych psów.
Apocatequil

23 kwietnia 2013, 18:33

Okej, dzięki :)
Czyli sezon letni będzie pod znakiem Lukullusa a jesienią zaczniemy kombinować z czymś innym :)
U niego niestety mięsa musi być dużo przy ograniczonej do minimum ilości węglowodanów, wtedy ma normalną masę mięśniową. Przez jakiś czas dostawał chyba NDFC to był gruby jak świniak, ale to nie były mięśnie a tłuszcz.

I jeszcze jedno, tym razem dot. moich chi.
Na jakiś czas musiałam zrezygnować z barfu, a że moje małe są wybredne, to co miesiąc musimy kupować inny rodzaj karmy. Zamówiłam Artemisa - czy ktoś ma z nim jakieś przygody nt. alergii na chemię kurczakową? Moja suka ma alergię na sterydy i antybiotyki - generalnie chemię z kurczaka sklepowego (zagrodowego je normalnie i nic się nie dzieje). Na stronie brak informacji o tym czy kurczak jest tzw. "ekologiczny". Może ktoś z forumowiczów miał z tą karmą jakieś dobre czy złe 'przejścia' ?:)
Dżaga94
Posty:1
Rejestracja:25 kwietnia 2013, 22:51

25 kwietnia 2013, 23:04

Mój piesio wcina dog chow :D
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

26 kwietnia 2013, 08:32

Dżaga94 pisze:Mój piesio wcina dog chow :D
Czyli karmę w której jest 4% mięsa, super.... a w tej cenie miałby brita, boscha czy ariona
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 kwietnia 2013, 10:35

89 ola nie odpowiadaj to ludzie piszący tylko do comiesięcznego głosowania,zaśmiecaja tylko forum.
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

26 kwietnia 2013, 10:42

tak podejrzewałam, ale pomyślałam że ktoś nowy trafi na tę stronę i może jeszcze pomyśli że purina dog chow to dobra karma. po za tym ostatnio coś coraz więcej narobiło się takich pojedynczych zdań :?
Rucia1
Posty:46
Rejestracja:13 kwietnia 2012, 07:56

26 kwietnia 2013, 18:11

Rucia1 pisze:Mam 2 letniego ONKa. Dosyć długo był na karnie Trovet z królikiem ( alergia na kurczaka). Teraz od września jadł Bento Kronen Rice&Lamb i wszystko było ok ( kupy i sierść, zero alergii). Teraz zauważyłam, że kupy stały się rzadkie, załatwia się dwa razy ale luźne stolce. Czy powinnam zmienić karme, jeśli tak to jaką polecacie ? Zmieniłam mu olej z Fish4Dog na Makane, czy to może być powodem ?
Po odstawieniu oleju kupy są ok. Ale i tak proszę o radę na jaką karmę zmienić bo pieskowi coś się przejadła. żeby raczył zjeść muszę dodać troszkę smalczyku, albo żółtko inaczej nie zje. Wcześniej wcinał, aż się uszy trzęsły.
fuga
Posty:13
Rejestracja:23 sierpnia 2005, 09:00

26 kwietnia 2013, 18:54

No i ja coś napiszę ... kończą mi się pomysły .... skończył się Regal niestety :( ... Potem trochę Symply (niestety to nie dla nas z pewnych względów ... - zraziłam się trochę ... ) i co dalej ? Może ktoś ma pomysł na karmę opartą tylko na ryżu ..., bez kukurydzy, pszenicy ziemianki też nie ... tylko na indyku, jagnięcinie, wołowina może być ... w miarę bez chemii ... Ostatnio jakoś wątpię czy producenci deklarujący, że karmy nie zawierają sztucznych dodatków faktycznie ich nie dodają ... Mera Dog Pure - każdy rodzaj też nie do końca pasował ... Co polecacie ? Trovet ? - trochę za drogo jednak i jest chemia ... Brit Care ? Czy ktoś dłużej tym karmi i widzi stabilność składu ? ... Co jeszcze polecacie dla wielkich wrażliwców ? Diety odpadają - za drogie jednak ...
ewelcia7
Posty:1
Rejestracja:26 kwietnia 2013, 19:46

26 kwietnia 2013, 19:50

Witam jaka jest najlepsza karma dla psów rasy Shih tzu?
onaira
Posty:1
Rejestracja:31 lipca 2012, 16:02

26 kwietnia 2013, 19:59

Ja mam pytanie. Mam psa Husky i nie lubi typowyc karm dla psow. Czym innym moge go karmic?
Apocatequil

26 kwietnia 2013, 22:45

ewelcia7 - każda która będzie miała dużo mięsa, dobry skład i którą pies będzie tolerować ;) Jeśli z karm które mają podziały na wielkości to Small Breed.

onairo - co oznaczają 'typowe karmy dla psów'. Karm dla psów na rynku jest sporo, może warto zamówić próbki dobrej jakości karm suchych o wysokiej zawartości mięsa? :)
89ola
Posty:745
Rejestracja:28 stycznia 2013, 14:27

27 kwietnia 2013, 15:59

fuga pisze:No i ja coś napiszę ... kończą mi się pomysły .... skończył się Regal niestety :( ... Potem trochę Symply (niestety to nie dla nas z pewnych względów ... - zraziłam się trochę ... ) i co dalej ? Może ktoś ma pomysł na karmę opartą tylko na ryżu ..., bez kukurydzy, pszenicy ziemianki też nie ... tylko na indyku, jagnięcinie, wołowina może być ... w miarę bez chemii ... Ostatnio jakoś wątpię czy producenci deklarujący, że karmy nie zawierają sztucznych dodatków faktycznie ich nie dodają ... Mera Dog Pure - każdy rodzaj też nie do końca pasował ... Co polecacie ? Trovet ? - trochę za drogo jednak i jest chemia ... Brit Care ? Czy ktoś dłużej tym karmi i widzi stabilność składu ? ... Co jeszcze polecacie dla wielkich wrażliwców ? Diety odpadają - za drogie jednak ...
może Enova wersja sensitive lub jagnięcina z ryżem, cena 198zł za 20kg. z tym ze w składzie jest kontrowersyjny rozmaryn
fuga
Posty:13
Rejestracja:23 sierpnia 2005, 09:00

27 kwietnia 2013, 21:08

89ola pisze:może Enova wersja sensitive lub jagnięcina z ryżem, cena 198zł za 20kg. z tym ze w składzie jest kontrowersyjny rozmaryn
Myślałam o tej karmie tzn o jagnięcinie z ryżem, ale kupno worka 20 kg to trochę ryzyko ... A niestety nie ma mniejszych opakowań ... w tej chwili widzę tylko 20 kg worki w sklepie . Jak dadzą mniejsze 1,5 to wtedy będziemy próbować.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości