Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

14 sierpnia 2007, 20:39

Dodam jeszcze ze za dobrze to on sie po tym zywieniu nie czuje, dosc czesto wymiotuje, ale to moze dla tego ze caly czas mu cos daja do jedzenia. I wszytskie moje prosby grozby nic nie daja. Oni mowia, ze on jest glodny wiec ja tlumacze ze pies moze zjesc 4 razy wiecej niz potrzebuje, a oni ze gdyby nie byl glodny to by nie jadl.Jak grochem o sciane!
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

14 sierpnia 2007, 20:41

Ja bym na Twoim miejscu zmienil tą karme na Arion z tej gorszej serii np. Bravo Croc i nie dawał nic innego żadnego gotowanego bo to takie mieszanie moze byc powodem wymiotow.
Gość

14 sierpnia 2007, 20:53

i jakies witaminy do tego?? Kurcze normalnie bede ich bila po lapach jak beda mu cos dawali ze stolu :) Bo to takie niezbyt madre myslenie jest: " a po co ma sie zmarnowac jak mozna psu dac. zobacz jak on sie cieszy". Ok to przestane dawac mu mieszane.
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

14 sierpnia 2007, 21:30

no do tego witaminy raczej w pelnej dawce
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

14 sierpnia 2007, 22:42

Jest jeszcze Bento Kronen z niższej lini,też niezłe jak na swoją cenę,a tak wogóle to super,ze ktoś miał odwagę napisac prawdę o żywieniu psa,przea rodziców.Moi rodzice maja swojego psa i też cały czas go karmią czym popadnie,a moje psy podziwiają,i mówią zobacz tu sie trafily okazy zdrowia :) -same sie nie trafily!Pozdrawiam ,głowa do góry,dobrze ,ze podzieliłas się z nami informacjami,trzymamy kciuki :D
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

14 sierpnia 2007, 23:18

A ciekawy jestem co sadzicie o karmach:
Bozita wersja Super Premium i Premium
Diamond Natural
Guabi Natural
Awatar użytkownika
patrilla
Posty:299
Rejestracja:19 września 2005, 20:53
Lokalizacja:Toruń

16 sierpnia 2007, 08:28

właśnie oglądałam skład Bozity i wygląda ciekawie mnie intersowała ta BOZITA GENUINE 23/13 LAMB & RICE
składy na tej stronie Podgląd strony niedostępny
na razie testować będziemy chickien soupa, bo wersja dla szczeniąt nie ma wieprza i konserwantów
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

16 sierpnia 2007, 08:30

No Bozita wyglada interesujaco ale oczywiscie ta lepsza linia- ale cena juz jest mnie interesujaca, jak wszystkich karm skandynawskich.

Ja myslalem swego czasu o Frank's Pro Gold Sensitive...bardzo zachwalana karma w Warszawie przez lek. weterynarii produkowana w Finlandii no ale cena tez powala na kolana.
Nowy

16 sierpnia 2007, 09:46

Witam serdecznie,

Mam 4 mies Amstaffa. Karmiony był "domowym jedzenim+witaminy". Teraz przyszła pora na zmianę. Proszę o podpowiedz jaką suchą karmę można zacząc próbowac podawac psu bez dodatkowych witamin. I może ktoś wie gdzie można kupic inne karmy bo w np.Anna Zoo (Warszawa) gdzie często bywam po zabawki dla psa są tylko Hills, Eukanuba i Royal a jak się zorientowałem to jest dużo więcej marek na rynku.
Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 sierpnia 2007, 10:11

Daj jakiś namiar na siebie,jestem z Warszawy to ci chętnie pmogę :)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

16 sierpnia 2007, 10:33

OWCZARZ pisze:No Bozita wyglada interesujaco ale oczywiscie ta lepsza linia- ale cena juz jest mnie interesujaca, jak wszystkich karm skandynawskich.

Ja myslalem swego czasu o Frank's Pro Gold Sensitive...bardzo zachwalana karma w Warszawie przez lek. weterynarii produkowana w Finlandii no ale cena tez powala na kolana.
Znajoma jest weterynarzem a do tego pracuje w sklepie zoo... i chwali tę karmę i poleca. Jednakże kiedys od pracowników sklepu, gdy chciałam się dowiedziec co takiego fajnego jest w tej karmie ze ją tak zachwalają ( bo ze dostają za prowizje od sprzedaży to wiadomo) to własciwie nie potrafili nic specjalnego powiedziec, jeden wydukał ze jest na poziomie Nutro Choice, hmmm ja osobiście mam róznorakie doświadczenia z Nutro Choice, jeden pies super ją tolerował, 2 beznadziejnie, także się nie skusiłam...
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

16 sierpnia 2007, 10:40

Co ma w sobie takiego fajnego ta Bozita z tej lepszej linii? Chocby to ze karmy produkowane w skandynawii spelniaja najsurowsze normy odnosnie jakosci produktow składnikow w nich uzytych, zresztą jak i pokazrmy dla ludzi.

Tak, że kupując karmę skandynawską masz zagwarantowaną odpowiednią jakość, produktów, brak konserwantów, brak antybiotyków.

Jeśli chodzi o opinie na temat karm to bardzo mało negatywnych opinii a w zasadzie ogromna ilość pozytywów, spotkałem na temat takich marek jak: Nutro Choice, Eagle Pack, Frank's Pro Gold, Bento Kronen Lamb & Rice.

Choc nie znaczy to ze kazdemu psu beda sluzyly:)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

16 sierpnia 2007, 10:43

tzn ja akurat sie ich pytałam o Frank's Pro Gold... wtedy dla juniorów...
OWCZARZ
Posty:779
Rejestracja:08 maja 2007, 13:36
Lokalizacja:Kraków

16 sierpnia 2007, 11:06

Wlasciwie to samo się tyczy karmy Franks Pro Gold, ktora jest rowniez produkowana w skandynawii. W szczegolnosci jest ciekawa wersja sensitive i podobno bardzo dobrze reaguja na nia psy które mają alergię pokarmową, niestety z tego co wiem najłatiwje ją dostąc tylko w Warszawie a gdzie indziej są już kłopoty, poza tym cena ponad 200 zł tez nie zacheca do kupna, no chyba ze komus nie zalezy na kosztach.
Pietroeo
Posty:1
Rejestracja:16 sierpnia 2007, 12:42
Lokalizacja:Raszyn

16 sierpnia 2007, 12:50

Witam,

Czy są jakieś tabelki prawidłowych przyrostów wagi dla konkretnej rasy.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości