Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

04 lipca 2014, 09:07

W jakim celu podaje sie psom suszoną krew? Tylko w barie czy w innej diecie też można?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

04 lipca 2014, 09:39

Sucha krew to skarbnica Fe którego nigdy za wiele, psy najlepiej ją przyswajają z mięcha, najlepiej mięcho z wolnego pastwiskowego żywienia tylko gdzie takie kupić ?.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

04 lipca 2014, 11:34

Retriver pisze:
tracershy pisze:Jasne, wiem ze nie jest świeże. Sugerowałem się opisem składu. Chodziło o mięso nieodwodnione, jest go mniej więcej 50%, wysuszonego jest 25%.Czyli po odwodnieniu wychodzi znacznie mniej mięsa niż w applawsie.
Przepraszam omyłkowo zrobiłam z Ciebie kobietę :oops: . Ile lat Sara je Suchą :?: Czasem zastanawiam się czy nie lepszym wyjściem jest wybierać karmy na bazie mączek mięsnych wtedy % mięsa stanowi ten wskazany na opakowaniu, chyba, mączki już się nie da odwodnić, natomiast napis ze świeżego mięsa budzi pozytywne emocje u kupującego.
Mój pies je suche karmy, często dostaje też dobre puszki, jeśli mam nadmiar funduszy. Ma 14 lat, ale nigdy nie miała żadnych problemów przy zmianach karm, co najwyżej przez 2 dni miała luźniejsze kupy. Mój pies nie należy do tych co lubią monotonię i po pewnym czasie karmy się nudzą. Dlatego zmieniam je co 4-5 miesięcy. Najlepsza jak dotąd była applaws, smakowo biła wszystkie i przyswajanie miała świetne, 2 małe kupki w ciągu dnia.
Gość

04 lipca 2014, 12:05

Retriver pisze:Sucha krew to skarbnica Fe którego nigdy za wiele, psy najlepiej ją przyswajają z mięcha, najlepiej mięcho z wolnego pastwiskowego żywienia tylko gdzie takie kupić ?.
A skąd taką wziąć i ile podawać? Można kupić taką na allegro i dosypywać do jedzenia, czy koniecznie trzeba wodą rozcieńczac?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

04 lipca 2014, 12:23

tracershy pisze:
Retriver pisze:
tracershy pisze:Jasne, wiem ze nie jest świeże. Sugerowałem się opisem składu. Chodziło o mięso nieodwodnione, jest go mniej więcej 50%, wysuszonego jest 25%.Czyli po odwodnieniu wychodzi znacznie mniej mięsa niż w applawsie.
Przepraszam omyłkowo zrobiłam z Ciebie kobietę :oops: . Ile lat Sara je Suchą :?: Czasem zastanawiam się czy nie lepszym wyjściem jest wybierać karmy na bazie mączek mięsnych wtedy % mięsa stanowi ten wskazany na opakowaniu, chyba, mączki już się nie da odwodnić, natomiast napis ze świeżego mięsa budzi pozytywne emocje u kupującego.
Mój pies je suche karmy, często dostaje też dobre puszki, jeśli mam nadmiar funduszy. Ma 14 lat, ale nigdy nie miała żadnych problemów przy zmianach karm, co najwyżej przez 2 dni miała luźniejsze kupy. Mój pies nie należy do tych co lubią monotonię i po pewnym czasie karmy się nudzą. Dlatego zmieniam je co 4-5 miesięcy. Najlepsza jak dotąd była applaws, smakowo biła wszystkie i przyswajanie miała świetne, 2 małe kupki w ciągu dnia.
Życzę zdrowia Sarze w jesieni psiego życia a Tobie gratuluję charakteru, nie każdy tak potrafi zająć się schorowanym psem.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

04 lipca 2014, 12:27

Gość pisze:
Retriver pisze:Sucha krew to skarbnica Fe którego nigdy za wiele, psy najlepiej ją przyswajają z mięcha, najlepiej mięcho z wolnego pastwiskowego żywienia tylko gdzie takie kupić ?.
A skąd taką wziąć i ile podawać? Można kupić taką na allegro i dosypywać do jedzenia, czy koniecznie trzeba wodą rozcieńczac?

Znalazłam taką informację może się przyda, moja krew będzie z masarni skrzepnięta sama nie za bardzo wiem ile podać. :?:
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

05 lipca 2014, 15:50

Odkąd Sara straciła wzrok ma znacznie mniej ruchu i mam problem z ustaleniem odpowiedniej dawki karmy. Waży około 23 kg i ma 14 lat, teraz je TOTW i wcześniej dostawała mniej więcej 230 gr. To była i tak niższa dawka niz na opakowaniu, ale przy jej wieku w zupełności wystarczyło. Zmniejszyłem dzienną dawkę do 200 gr,ale nie wiem czy to nadal nie za dużo. Zrobiła się cięższa i lekko utył jej brzuch. Chcę zmniejszyć dawkę do 180 gr, to jest jakieś 20% mniej niz wcześniej. To nie będzie za mała dawka na jej wagę.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

05 lipca 2014, 19:03

Ona już i tak ma za niską dawkę, bezruch robi swoje, nie myślałeś o karmie z mniejszą zawartością tłuszczu, karmy TOTW mają od 15-18% tłuszczu, jaką karmisz Sarę. Może daj jej szanse i zmniejsz karmę o 10% na jakieś kilkanaście dni, zważ ją i kontroluj wagę nie zadziała ta opcja zmniejszysz o kolejne 10 %, metodą prób.Karmę podziel jeżeli jest to możliwe na 3 4 posiłki, częsciej mniejsze porcje, nie obciążysz układu pokarmowego(chyba, że nie będzie miał kto podac tak często, wszyscy w pracy). Karma namoczona w letniej wodzie o temperaturze do około 37 stopni. Szkoda, że Sara nie za bardzo chodzi można by włączyć Lkartyninę ale to ma sens przy wysiłku fizycznym w sytuacji Twojego psiaka chyba nie. Czy ona całkiem nie widzi, może zastosujesz jakiś preparat z luteiną. U starszych psów występują niedobory witaminy z grupy B, czy TOTW występuje dla seniorów bo nigdzie nie widziałam takiej propozycji.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

05 lipca 2014, 22:14

Chodzi, rusza się, ale mniej. Właśnie tyła i to bardzo na karmach z niską ilością tłuszczy, dopiero na karmach z niższym poziomem węglowodanów wracała do ładnej, smukłej sylwetki. Nie ma jeszcze tragedii, lekko zaokrąglił się brzuch,ale zmniejszam dawki stopniowo. Tłuszcze to akurat nie problem, bo najładniej chudła na applawsie, który ma 16% tłuszczu. Karmię ją 2 razy dziennie. Może faktycznie rozlożę tą dzienną dawkę 200gr na 3 posiłki. Ale widziałem też dawkowanie takiego orijena i np.aktywny pies o masie 20 kg powinien zjeść 270 gr, a pies o takiej samej wadze z niską aktywnością już tylko 180 gr. Więc różnica spora,ale ja nigdy nie trzymałem się ściśle. Taka sama zasada będzie też przy TOTW. Może Robert coś poradzi...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 lipca 2014, 14:00

W pierwszej kolejności zrób Sarze 3 dawki dziennie na razie pozostań przy 200gr,tak bym zrobił.
Jeśli będzie tyła możesz spróbować dodać psiakowi błonnika.
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

06 lipca 2014, 14:17

Sam używam colon c. W razie potrzeby można go też psiakowi dawać?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 lipca 2014, 22:08

Jabłka, buraki są bardzo dobrym naturalnym żródłem błonnika.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

07 lipca 2014, 09:35

tracershy pisze:Sam używam colon c. W razie potrzeby można go też psiakowi dawać?
W razie zaparć możesz włączyć nasionka babki płesznika do kupienia w aptece.

tracershy jaki rodzaj karmy TOTW je Twoja Sara, mój piesiol nie może jeść żadnej suchej karmy i mogę Ci przesłać tą która mi została będzie jej około 5 kg bo kupiłam ten mniejszy worek 6,8 dobrze, że nie większy. Świeżo otwarta, przechowywana w szczelnym pojemniku w chłodnej pralni, jakość przechowywania dobra, to karma z bizonem takie ciemno czerwone lub wpadające w brąz opakowanie. Jeżeli chcesz możesz przesłać adres na PW to Ci ją prześlę. Karma za darmo oczywiście. :)
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

08 lipca 2014, 13:11

Sara nie ma zaparć, załatwia się normalnie tak jak wcześniej 2-3 razy dziennie
. Je TOTW z bizonem, ale dzięki nie skorzystam. Nie mogę się doczekać aż karma się skończy. Wyjątkowo jej nie smakuje, dawno już nie miałem karmy na którą aż tak kręciła nosem. Je ją tylko jak zmieszam z inną karmą. Mam kilka małych próbnych paczek karm purizon,orijen,acana i dodaje do kazdej porcji troche a i tak często sprytnie TOTW jest wypluwany. Początkowo myślałem, że to przez jagnięcinę, bo Sara nigdy nie lubiła karm z tym rodzajem mięsa, ale purizona z jagnięciną wcina. Bez względu jaki masz smak żadnego TOTW nie chcę. Wątpie nawet,że ten worek zostanie do końca zjedzony.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

08 lipca 2014, 17:41

Rozumiem, koleżanka ma sunię sznaucerkę może jej przypasuje ta karma, ciężko ostatnio trafić na taką który będzie służyć psu. Mój zjada każdą i po każdej ma rewolucje jelitowa, teraz przechodzę na surowiznę i jest lepiej.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości