Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 lipca 2014, 17:30

Dobrze , że "małej "smakuje teraz tylko tak trzymać.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

25 lipca 2014, 18:47

Do nas wreszcie dojechał Applaws Lite i uffff test smakowitości zaliczony ! Zobaczymy jak się sprawdzi , bardzo liczę, że okaże się dobrym wyborem. TOTW też smakuje,więc wreszcie mamy jakiś sensowny zastępnik na ulubione proplany i inne takie :wink:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 lipca 2014, 20:16

Gayka napisz koniecznie jak z tym Aplawsem będzie na dłuższą metę.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

25 lipca 2014, 21:46

Robert A. pisze:Gayka napisz koniecznie jak z tym Aplawsem będzie na dłuższą metę.
napiszę z pewnością, na razie mamy zapas na jeden miesiąc.
madnessmilo

07 sierpnia 2014, 15:49

Zdecydowałem się zmienić piesiowi karmę z Royal Canin Mini Adult na Acana Adult Small Breed. "Zastosowałem" okres przejściowy i póki co wszystko wygląda dobrze. Teraz już będzie wcinał tylko nową.
Pochwalę się jak będzie za jakiś czas.

--- 2yrs old West Highland White Terrier @~8kg ---
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

14 sierpnia 2014, 18:43

Przechodzę teraz fazę zachwytu karmą Orijen senior. Nie będę mówić, że jest najlepsza, ale stawiam ją na równi z najlepszym jak dotąd Applawsem. Prześliśmy na nią od razu gdy tylko skończył się TOTW. Żadnych rewolucji nie było, kupy tak samo małe jak na applawsie, smakowitością orijen również dorównuje applaws. Granule są lekko wilgotne i miękkie, Sara je uwielbia, chyba też dlatego, że nie musi wkładać w rozgryzanie dużo wysiłku. Myślałem,że tylko fitmin ma karmę z miękkimi granulkami. Orijen pidobnie jak applaws wagowo jest ciężki, objętościowo karmy wychodzi dużo mniej. Zawsze przestpuje karmy do plastikowych pojemników, przy 13 kg TOTW potrzebowałem dodatkowego pojemnika a i to było mało, tutaj go nie potrzebuję. Teraz będę miał dylemat na którą karmę zdecydować się w dłuższej perspektywie orijen czy applaws, obie karmy są tak samo dobre, cena podobna, skład w obu chyba równie dobry. Applaws ma więcej mięsa, ale z kolei w orijen jest różnorodnie, bo oprócz kuraka jest też indyk i ryby, jest też mniej węglowodanów. Znając kapryśność mojej małej najlepiej będzie zamienianie obu karm co kilka miesięcy. Robercie co 4 miesiące nie będzie za często? Mniej więcej w taki czas schodzą nam 2 duże worki.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

15 sierpnia 2014, 07:16

Rozumiem fazę zachwytu bo ja mam podobnie , u nas absolutna rewelacja na applaws. Obserwuję widoczny wzrost energii na tej karmie . Wcześniej odchudzana niskotłuszczową i niskobiałkową karmą 6 letnia jamniczka była podejrzewana o niedoczynność tarczycy lub nawet depresję z powodu braku energii i ospałości !! Po kilku tygodniach na applaws to inny pies . Jestem pewna, że to sprawka karmy . Co ważniejsze po refluksie , który rzekomo wymaga niskotłuszowego jedzenia , nie ma śladu . Pięknie schudła , nabiera powoli masy mięśniowej .
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

15 sierpnia 2014, 09:36

Planuję kupić Applawsa dla 3 letniego kota, kurczak z łososiem, skład bardzo porządny, tylko zastanawiam się co będzie jak zwierz odmówi współpracy przy jedzeniu, nie wszystko chętnie zjada, na co dzień żywi się surowym mięskiem zjada karmę suchą i mokrą, chcę mu zmienić na dobrą suchą. Na Ziwi P. mnie nie stać myślę, że Applaws to bardzo dobry wybór :?:
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

15 sierpnia 2014, 09:52

Nie polecam applawsa dla kotów jako stały pokarm. Ma zdecydowanie za dużo wapnia i fosforu. O wiele lepszym wyborem będzie orijen. A najlepiej będzie jak zdecydujesz się na Power of nature meadowland mix. Pod względem składu jest najlepszą suchą karmą dla kota, dobry stosunek wapnia i fosforu, dużo dodanej tauryny,dużo omega 3 i tylko 6% węglowodanów. Producentem jest niemiecka firma. Sam od prawie roku karmię moją kotkę tą karmą i pięknie na niej wyrosła. Karma jest droższa niż orijen i applaws, ale i tak dużo tańsza niż ziwi p. około 70 zł za 2 kg i 240 zł za 7,5 kg. Ja duży wór mam na 5 miesięcy a kotka jest jeszcze kotem dorastającym,ale już o wadze 5 kg. Dla dorosłego kota będzie na dłużej.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

15 sierpnia 2014, 12:42

Przed chwilą zapoznałam się ze składem polecanej karmy power of nature, skład typowy dla mięsożercy jedyny minus jaki mi przychodzi do głowy do cena 31 zła za kg karmy to zbyt dużo, popatrzę jeszcze na Orijena i Acanę. Kot zjada mięso surowe na co dzień więc karma sucha nie musi być najwyższych lotów, tylko jako uzupełnienie.
Nie rozumiem również działania producentów karm dla kotów są dużo droższe niż karmy o zbliżonym składzie przeznaczone dla psów, paranoja, nie to się nazywa biznes :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 sierpnia 2014, 12:54

Tutaj jest temat o psich karmach :wink:
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

15 sierpnia 2014, 13:15

Ok. już zmykam, psa również posiadam przy okazji dowiedziałam się o karmach dla zakazanych tu koteków. :? To tak z rozpędu, wcześniej było wszystko o psie, kotu też należy poprawić żywot, choć ma ich podobno siedem o każdy dbać należy. :wink:
majaja
Posty:1
Rejestracja:15 sierpnia 2014, 22:36

15 sierpnia 2014, 22:40

Hej 6 letni amstaff ma alergie na suchą karmę pedigree. Jaką karmę mi doradzicie?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

16 sierpnia 2014, 07:53

Akurat tutaj praktycznie każda karma będzie miała lepszy skład od Pedigriee. Wymienię kilka min Nutra Nuggets ,Mera Dog Pure , Biosch, Brit Care,Acana,Bento Kronen ,Applaws itd. oraz karmy bezzbożowe typu TOTW , Orijen .
Naprawdę jest w czym wybierać i nie ma tej jednej naj.
Dopasuj wg własnego portfela a każda z wymienionych karm ma większą zawartość mięsa od Pedigree i jest zdrowsza.
KASIEK12345
Posty:3
Rejestracja:16 sierpnia 2014, 21:33

16 sierpnia 2014, 21:50

Polecam Chappi , mój pies to uwiwelbia :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości