Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

gość 1

22 października 2014, 15:12

Retriever - xxxxxxxxxxxxxxxxxxdasz psu mieso to już nie potrzebne sa enzymy z zewnątrz - bo nie mają one co trawić... w pierwszej fazie niewydolności trzustki występuje brak amylazy ( i zastanawiam się czy to wogóle jest jednostka chorobowa czy tez stan jak najbardziej fizjologiczny zważywszy na brak przystosowania psowatych do trawienia weglowodanów złożonych). Niestety - nie wiadomo dlaczego ludzie wciąż i na siłę próbują robić z psów swinie (jak tak bardzo chcą karmic swoje pociechy zbożami i kartoflami to sa przecież w sprzedazy świnki wietnamskie) i wpychają w te biedne stworzenia tony skrobii...
Następnym etapem jest uszkodzenie trzustki, i problem z wydzielaniem żółci wogóle... (enzymy trawiące tłuszcz). Na tym etapie nie ma karmy odpowiedniej - sa leki plus tak naprawde jakiekolwiek jedzenie. Pies i tak jest skazany na smierć w krótkim czasie.
Więc zadać nalezy pytanie - do którego etapu niewydolności trzustki doszedł pies osoby zadającej pytanie? W jakiś cudowny sposób psy na etapie pierwszym przestają wykazywac problemy z trzustką po przejściu na dietę odpowiednią dla gatunku psiego (a pasze skrobiowe niechaj jedzą w spokoju świnie)
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

22 października 2014, 15:59

Do gość 1,
bez enzymów trawiennych o ile to jest problem z trzustką pies nie będzie mógł strawić mięsa i zdania nie zmienię.
Diagnoza, leki. Przestawienie z dnia na dzień na surowe mięso psa zdrowego czasem przysparza kłopotów a co mówić o przypadku psa z chorą trzustką. Każdy ma swój rozum i zrobi co zechce. Przestawienie psa na surowe powinno się odbywać stopniowo i czasem nawet w czasie wynoszącym kilka miesięcy.
A tu gość 1 proponuje przestawienie chorego psa od tak nagle bez wnikania w leczenie, diagnozę. Dieta barf nie uleczy wszystkich psich problemów ze zdrowiem.
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

22 października 2014, 16:26

natalia_t pisze:Według mnie jedną z lepszych karm jest Taste of the Wild.
Ma świetny skład i nie stosunkowo niedroga.
Nie ma ryżu (przez który niektóre psiaki - w tym mój - mają łupież) ani zapychaczy i jest w wielu wariantach smakowych :)
Karma TOTW nie jest jedna z lepszych karm ,jest jedną z wielu średniej jakości .
Od ryżu psy nie mają łupieżu , bo ryż pozbawiony jest glutenu dlatego jest dobrze przyswajany .
Żadnemu też psu tyłka nie rozerwiesz dając od czasu do czasu ryż w pokarmie .
Łupież , alergie , wzdęcia powodują zboża ( gluten ) zawarte w suchych karmach jak też wszelkie
barwniki , chemikalia i ich cudowne badziewskie "ulepszacze" .
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

22 października 2014, 16:32

Lena06 pisze:Tak, jak napisał Gość1, surowizna jest najlepszą opcją dla chorej trzustki. Trzustkę obciążają zboża, czyli wszystkie karmy zbożowe odpadają. Również bezzbożowe nie będą dobre, bo zawierają mimo wszystko węglowodany.
Surowizna na chora trzustkę jest ZABÓJCZA !
Gratuluję odwagi kazdemu , kto zdecyduje się tak karmić psa z tą jednostka chorobową !
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

22 października 2014, 16:33

Temat brzmi "Sprawdzone suche karmy dobrej jakości itd." więc jeśli ktoś pyta o suchą karmę to nie piszcie o żywieniu barfem bo do tego jest założony oddzielny temat dotyczący barfa a także znany już wszystkim Barfny Świat
Co do wywodów weterynaryjnych tak szczegółowych o chorej trzustce też jest inne miejsce na tym forum - dział choroby i leczenie
.
Posty nie dotyczące tematu będą usuwane!.
w deszczu rosnę
Posty:1
Rejestracja:06 września 2011, 10:32

23 października 2014, 22:37

Ja mam dobre doświadczenie z Hill'sem, zarówno karmami weterynaryjnymi, jak i bytowymi. Karmię Hill'sem i psa i kota. Pies ma błyszczącą sierść i świeży oddech, żadnych problemów z wypróżnianiem.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 października 2014, 08:05

O Hillsie jego konserwantach syntetycznych, i zbożach już pisaliśmy wielokrotnie i nie polecamy tej karmy.
boksiowa_ciocia
Posty:1
Rejestracja:24 października 2014, 10:47

24 października 2014, 10:50

ja mojemu boksiowi daję suchą karmę Chapi, Pedigri nie lubi:0
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

24 października 2014, 11:38

boksiowa_ciocia, jeżeli naprawdę podajesz swojemu psu karmę o której piszesz, to zapoznaj się ze składem, przemyśl to i nie daj psu czegoś tak paskudnego, szkoda bokserka.
lila 1

27 października 2014, 20:07

czy możecie polecić karme suchą,która będzie miała w swoim składzie wołowinę- bo już nie mam siły czytać składu,a moj AST nie może kurczaka,próbowałam karmę RC z jagnięciną-niestety były uboczne efekty,nie chcę testowac innej jagnięciny
dziękuję
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

27 października 2014, 20:15

Może karmę z rybą np. Mera Dog z linii PURE
lila 1

28 października 2014, 18:47

mam rozumieć,że nie ma na rynku karm wołowych ? co do ryb to nigdy nie próbowałam na psie,moje koty(dachowce) nie chwycą się takiej karmy,wolą sobie przynieść żywe myszy jak nic nie ma w miskach. Surowych czy gotowanych ryb też nie lubią,więc na wrażliwym psie o jasnej maści nie chcę za dużo testować
Gość

28 października 2014, 18:59

Lukullus- wołowina+pstrąg
Martines999
Posty:218
Rejestracja:23 czerwca 2011, 22:36

28 października 2014, 20:45

Z karm z wołowina jest jeszcze Black Angus MM, Koebers.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 października 2014, 21:56

Koebers ma 95% karm z czystą wołowiną.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości