Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Kleik
Posty:22
Rejestracja:18 października 2014, 20:36

02 listopada 2014, 18:23

Czy ktos slyszal o karmie suchej firmy alpha spirit? Nie moge znalezc ani dokladnego skladu ani ceny. Znalazlam tylko info, ze ma 85%miesa, 15% tofu i 0%zboz.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 listopada 2014, 09:28

Już nie wiedzą co wymyśleć , żeby zaistnieć na rynku karm suchych 15% tofu ,prędzej bym się spodziewał 15% torfu.
Kleik
Posty:22
Rejestracja:18 października 2014, 20:36

03 listopada 2014, 11:29

Mi się to tofu też nie podoba, za to 85% mięsa i 0% zbóż już tak. Chętnie zobaczę dokładny skład, tylko jest chyba nie do zdobycia ;)
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

03 listopada 2014, 12:11

ale to nie jest karma tylko przysmaki... na dodatek z gliceryną... rewelka! nawet powąchac bym tego psom nie dała
Kleik
Posty:22
Rejestracja:18 października 2014, 20:36

03 listopada 2014, 14:14

Przysmaki też są - (nie wiem z jakim składem), mnie akurat zupełnie nie zainteresowały.

Poza tym jest (lub ma się pojawić) sucha karma, składu nie mogę nigdzie znaleźć.
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

03 listopada 2014, 14:41

no własnie podałaś skład przysmaków... i wcale nie jest bardzo trudno je znaleźć.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

03 listopada 2014, 14:45

isabelle30 pisze:.. i wcale nie jest bardzo trudno je znaleźć.
może komuś jest trudno . Kochani naprawdę nie możemy być ciut przychylniej nastawieni do współforumowiczów?
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

03 listopada 2014, 14:53

wpisujesz w wujka google nazwe którą tutaj podałas i wyskakuje ci cała lista...
Tutaj nie mogę wkleic linku do innego sklepu. To nie jest karma. Podałas skład smaczków. Bardzo kipeskich smaczków. Na dodatek cena owych sugeruje że słowo "mięso" jest użyte ze zbyt wielkim rozmachem
Kleik
Posty:22
Rejestracja:18 października 2014, 20:36

03 listopada 2014, 15:39

Isabelle30 po co te nerwy? Jesli chodzi o przeszukiwanie internetu to nie mam z tym problemow. Smaki tej firmy mnie nie interesuja. Jesli chodzi o sucha karme o cytat ze strony glownej tej firmy 'Pełnowartościowa karma dla psów zawierająca tylko mięso wytwarzane we własnych sokach, nie zawierająca mączek mięsnych,  produktów dehydratyzowanych, glutenu oraz zbóż, tylko 85% mięsa oraz 15% tofu.' Nie mowie, ze karma jest super, bylam tylko ciekawa czy ktos o niej slyszal i zna pelny sklad.
Cytat z zakladki sucha karma zeby bylo wszystko jasne...
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

03 listopada 2014, 16:35

Zgodnie z zaleceniami Kodeksu Dobrych Praktyk Etykietowania Karm dla Zwierząt zawartość mięsa powinna być deklarowana przed odwodnieniem - np. zawartość kurczaka wg nowego sposobu deklarowania składników wynosi 67% zamiast wcześniej deklarowanych 30%. W praktyce oznacza to, że aby w produkcie finalnym otrzymać 30% mięsa w tzw. „suchej masie” produktu, należy dodać w procesie produkcji 67% mięsa kurczaka.

Kleik, karma podana przez Ciebie zawiera 85% świeżego mięsa, wystarczająca ilość jak dla mnie, jedynie tofu mnie zastanawia :?: dlaczego akurat tofu nie inny wypełniacz. Wiem, że istnieją w ofercie karmy dla psów chorych na nerki praktycznie na bazie soi, tofu to twarożek z mleka sojowego.
lila 1

11 listopada 2014, 19:20

Witam!
dzięki za wskazówki dot. karm z wołowiną :) Koebersa nie udało mi się znaleźć,zakupiłam natomiast"rzymskiego wojownika" i parę słow jeśli można. Pachnie ładnie jak dla mnie,psu smakuje-pierwsze jego wrażenia to okupacja miejsca składowania przez 24h,potem dał spokój,zajada ze smakiem,sierść błyszcząca,ładnie sie wybarwiła,niestety bąki dość częste.Trzeba będzie spróbować czegos innego
Olka30
Posty:3
Rejestracja:11 listopada 2014, 19:11

11 listopada 2014, 19:36

Czy ktoś karmi swojego psa Pronature Holistic ? Czy to jest karma odpowiednia dla alergika ?
Mam w domu 15 miesięcznego Shar peia , którego uczula większość suchych karm . Jedyną , na którą nie reaguje drapaniem to Royal Sensitivity. Jednak po przeczytaniu opinii odechciało mi się karmienia tą karmą. Dodatkowy minus to ilosc i wielkość Qupy...Także zaczynam poszukiwania odpowiedniej karmy. Z przetestowanych karm , po których drapal sie do krwi zaliczam : Bozita Robur, Trovet z krolikiem, Acana ( każda ), Orijen ( każdy ) , Bosch,Hertitage, Purina ProPlan ( dodatkowo łupież ). Wszystkie te karmy zmuszona byłam wydać dla innych piesków . Przez pewien czas gotowalam ( cielecine, wolowine, indyka, zdarzyła sie pierś z kurczaka ) , do tego albo ryz albo makaron pelnoziarnisty + warzywa i było super. Jednak jest to zbyt czasochłonne oraz koszta ogromne - mam dwa psy miedzy 25 a 30 kg.
Czy możecie doradzić mi jakie karmy warto przetestować ? Dodam, ze starsza suczka bardzo dobrze czuła sie i pięknie wyglądała po Bozita Robur z łososiem , jednak skład to głownie mączka :(

Bardzo ważna jest tez ilość białka - dla Shar peia max 25 %. Zauważyłam po starszej suczce, ze gdy przekroczona zostaje ta wartość pojawia się łupież i taki hmm tłusty nalot na sierści.
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

11 listopada 2014, 20:21

Ja osobiście jestem też przeciwnikiem Royala , ale wiem z doświadczenia, że wielu takich przeciwników wraca z podkulonym ogonem do tego co służyło. To tak na marginesie . Co do alergika to chyba kluczowe jest ustalenie co powoduje alergię . Pronature H kiedyś moja psica nie chciała nawet powąchać , więc doświadczenia nie mam . Ja mam psa wybrednego, z problematyczną skórą , przełysieniami pojawiającymi się okresowo i zanikającymi równie tajemniczo jak się pojawiły , refluksem i wrażliwym pzrewodem pokarmowym. Już nawet nie chcę sobie przypominać ile akrm próbowaliśmy , ale były to marki topowe ( acana, wolfsblut, biomil , applaws) oraz te "badziewne " ( proplan, royal canin , josera festiwal ) . Obecnie objawy złego trawienia nasiliły się tak, że skończyło się wizytą u lekarza i nakazem zmiany karmy na mniej białkową, mniej tłustą i z prostym składem.. Więc testujemy Nutram sensitive jagnięcina z ryżem i liczę, że będzie ok. Kiedyś Nutram się nam sprawdzał . Niemniej jednak muszę szczerze napisac, że na Royal Canin VCN nigdy pies nie miał najmniejszych problemów . I bądź tu człowieku mądry ...kiedy rozum swoje a pies swoje :?
Olka30
Posty:3
Rejestracja:11 listopada 2014, 19:11

11 listopada 2014, 20:43

Byłam pewna, ze Młodego uczula kurczak - ale chyba jednak nie, bo gotowanego jadł i nie było problemu. To musi być " coś " w składzie suchej karmy. "Coś" przez co okrutnie sie drapie:(
Kiedy gotowalam posiłki na tzw śniadanie dodatkowo podawałam ziwi peak - super, zero drapania ! Jednak cena karmienia tylko ziwi przy dwóch psach ... Dużo za dużo !
Na wystawie polecony mi 1st choice i pronature holistic. Chciałam spróbować podawać psom. Ogólnie mało informacji na temat tej karmy .
Gayka
Posty:307
Rejestracja:30 stycznia 2010, 21:29

11 listopada 2014, 21:27

A co jest złego w Bozicie ? Myślę, że to nieporównywalnie lepszy skład niż RC .
Niestety przy problematycznym psie raczej musisz patrzeć na to co psu służy a nie to co Tobie się składowo podoba. Celujesz troszkę dziwnie , bo z jednej strony piszesz, że max białka to 25 % a z drugiej strony, że na Ziwi Peak było ok, a to przecież wysokobiałkowa karma.
Mi polecano tez Merę Dog Pure , podobno świetnie się sprawdza u wrażliwców.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości