Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

19 listopada 2014, 17:32

Gość pisze:Agis,
jak zbilansować na dobę dawkę fosforu i wapnia .Pies waży przykładowo 8 kg, rasa z predyspozycją do chorób nerek.To mnie przeraża i wyłącznie to. Reszta witamin w suplementacji. Przedawkowanie fosforu niesie poważne konsekwencje,wapnia podobnie.
Przepraszam Gościu , napisze jutro , a pisaniny byloby trochę ,dzisiaj już na prawdę nie mam czasu .
Szkoda ,że się nie logujesz :)
isabelle30
Posty:3475
Rejestracja:12 listopada 2009, 20:36

19 listopada 2014, 17:46

refdko pisze:Isabello jakbyś miała do wyboru sucha czy gotowane,co podałabyś psu? Barfa się boję,naczytałam się o biegunkach,zaczopowaniach kośćmi...
Trudne pytanie lub trudna odpowiedź...
Ja osobiście nie miałabym wyboru czy też raczej dylematu
Psa natura stworzyła do jedzenia surowego... gdybym nie dawała rady to... nie miałabym psa.
Ale jeżeli już musze odpowiedziec - nigdy, zaden zwierzak w moim domu nie dostnie suchych przemysłowych pasz. Celowo uzywam tu sformułowania pasze przemysłowe.
Tak więc masz odpowiedź.
Rozumiem Twoje lęki... sama mm leki - nie podam za nic psom kręgosłupów z łososia... w całości. Muszę zmielić bo te ości doprowadzają mnie do histerii. I koniec. Stoję w kuchni pół dnia i mielę dwa razy. Na miazgę...
Jeżeli się boisz kości - to albo możesz mielić skrzydełka, albo dosypywać skorupki od jajek...
Po prostu. Znam wiele psów, które z różnych powodów nie mogą jeść kości. I ich po prostu nie jedzą, choć pięknie barfują.
Gość

20 listopada 2014, 11:00

Isabello,jesteś wspaniała,zawsze mozna liczyć na Twoje rady i pomoc,z chęcią napisałabym pochwałę ale nie wiem gdzie.Naprawdę bardzo Ci dziękuję.Może pojutrze będę mieć wszystkie wyniki,bo jak pisalam gdzie indziej martwi mnie obecność białka w moczu,niewiele bo niewiele ale jednak...wtedy pomyślę nad zmianą diety,bo najlepsze karmy nie sprawdziły się u mojego psa,zresztą on od początku niechętnie je jadł
do Agis

20 listopada 2014, 11:02

Agis,czekam z niecierpliwością :lol:
misticka99
Posty:1
Rejestracja:20 listopada 2014, 21:05

20 listopada 2014, 21:09

Ja ostatnio dla owczarka kupuję z doradcą żywieniowym dla psów w białymstoku, kontakt na priv.
Gość

20 listopada 2014, 21:30

I co ten doradca Ci doradził.. :roll:
Myślę, że nie trzeba doradcy żeby dobrać psu odpowiednie jedzenie. Wystarczy trochę poczytać i pomyśleć...
Kleik
Posty:22
Rejestracja:18 października 2014, 20:36

22 listopada 2014, 16:21

Jako, że ZiwiPeak na tą chwilę nigdzie nie jest dostępna i nie wiadomo kiedy będzie, a nasza karma się kończy to szukam czegoś w zamian.
Trafiłam na taką ciekawostkę
Fit-Crock Energy & Lac

Skład: mączka z jagnięciny, suszona krew, mączka z ryb oceanicznych, tłuszcz wołowy, glony morskie, wodorosty, kiełki słodowe, pokrzywa, liść brzozy, mniszek lekarski, ostropest, rozmaryn, ekstrakt z pestek winogron.

Analiza składu: białko 61%, tłuszcz 14,4%, włókno 0,4%, popiół 10,08%, wapń 3,2%, fosfor 1,6%.

Jednak zalecana tylko sukom w ciąży, podczas laktacji i okresowo dla psów pracujących przy zwiększonym wysiłku.

Skład wg mnie,laika, fajny, tylko duża dysproporcja między białkiem a tłuszczem tak do codziennego karmienia czy się mylę?

Poprosiłabym jeszcze o opinię nt tej karmy (Simpsons Premium Sensitive)

Składniki:
Jagnięcina (min 45% - suszona jagnięcina bez kości, tłuszcz jagnięcy), ziemniaki (min 26%) pulpa buraczana, drożdże piwne, wywar jagnięcy, suszone jajko, olej z łososia, minerały, siemię lniane, witaminy, ekstrakt jukki, żurawina, nukleotydy, oligosacharydy manozowe (MOS), fruktooligosacharydy (FOS), glukozamina, MSM, chondroityny.

Składniki analityczne: białka 25%, olej 14%, błonnik 3.5%, popiół 11%, wapń 2.09%, fosfor 1.14%, kwasy tłuszczowe Omega 6 2.95% i Omega 3 1.72%.
Gość

25 listopada 2014, 07:44

Agis pisze:refdko , co prawda zwracasz się do Isabelle30 ale pozwól że napiszę to co ja uważam . Pewnie mój post będzie za chwile usunięty przez moderatora ( bo temat nie na temat hmmm ) ale mam nadzieję ,że nie tylko Ty zdążysz go przeczytać .
Zdecydowanie , ale to zdecydowanie jedzenie domowe , gotowane - NIE KARMA SUCHA , dlaczego ? bo karmienie psów
tylko sucha, przemysłową karmą skraca im życie o 1/4 ......warto się nad tym zastanowić .

Skąd wiadomo że skraca? proszę o odpowiedz bo nie wiem co myśleć.Kazdy lekarz zachwala karmę gotową,czyżby się mylili?
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

25 listopada 2014, 08:18

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 11:47 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

25 listopada 2014, 08:31

Kurcze, dzięki ale mi daliście do myślenia ale dzięki dzięki dzięki,zaraz poszukam info i trza będzie podjąć decyzję. Tutaj jedna dziewczyna napisała że nie da się zbilansować diety domowej, że pojawią się niedobory albo nadwyżki fosforu lub wapnia a to przeraża.Chyba Iza o tym gdzieś pisała :(
Snedronningen
Posty:1279
Rejestracja:26 stycznia 2013, 21:57
Lokalizacja:Stavanger

25 listopada 2014, 09:12

Usuwam wpis merytoryczny.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2014, 11:47 przez Snedronningen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

25 listopada 2014, 09:16

też prawda

nie boicie się pasożytów w surowym mięsie?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

25 listopada 2014, 09:28

Domowe, jedzenie gotowane specjalnie dla psa również się nadaje, przecież korzysta się z mięsa sprzedawanego dla ludzi takiego jakim odżywiamy się my.
Gość

25 listopada 2014, 09:31

no ja myślę tylko o gotowanym,nie Barfie
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

25 listopada 2014, 09:49

Po raz kolejny odchodzicie od tematu suche karmy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 58 gości