Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 grudnia 2014, 07:57

Maltanaka TOTW to inny świat karm porównując z Eukanubą tym bardziej ,że ta Eukanuba to intestinal wersja dla psów z problemami jelitowymi nie ma najmniejszego sensu podawać zdrowemu psiakowi takiej karmy tym bardziej szczeniakowi .
Naama77
Posty:2
Rejestracja:28 października 2011, 08:16

28 grudnia 2014, 12:53

Witam,
Jeden z moich kotów ma prawdopodobnie alergię na drób. Po odstawieniu suchych karm z drobiem ustąpiły wszelkie objawy typu świąd, zniknęły wydrapane ranki. Niestety jedyna sucha karma bez drobiu, jaką znalazłam, to Orijen..jest bardzo dobra, ale przy kilku kotach za niedługo finansowo polegnę. Czy ktoś może zna inną karmę bez drobiu, o dobrej jakości, ale za bardziej przystępną cenę? Próbowałam też Taste Of Wild, ale koty bardzo niechętnie ją jedzą :/
katja_m
Posty:1
Rejestracja:28 grudnia 2014, 14:00

28 grudnia 2014, 14:09

Ja karmię swojego psa Dog Chow, czy to dobra karma? Próbowałam wiele firm, ale moja psinka jak dotąd najbardziej wcina tę:) Może polecicie mi coś? Psinka ma 1,5 roku i waży 5,7 kg.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 grudnia 2014, 09:39

Karma Dog Chow jest karmą niskiej jakości z małą ilością mięsa(około 8%) i konserwowana jest syntetycznie i zawiera syntetyczne dodatki smakowe.
Jest wiele karm na rynku możesz spróbować Brit Care,Nutra Nuggets,TOTW,Acana, można wymieniać i wymieniać.
Bruno1809
Posty:1
Rejestracja:30 grudnia 2014, 15:37

30 grudnia 2014, 15:47

Informacje bardzo mi się przydały. Dziękuję.
jotem

02 stycznia 2015, 22:50

Gość pisze:Agis cały czas piszesz o karmach z wyższej półki? Bo nie karmię tanimi ale Twoj wpis mnie przeraża. Czy są na forum właściciele których pupil skonczył 12 lat i ma się dobrze mimo że karmiony jest wyłącznie suchą?
Mój sznaucer średni dożył we wspaniałym zdrowiu 15 lat, Od pierwszych dni w domu na suchej karmie. Całe życie na Eukanubie. Tak mi wtedy polecił hodowca, nie przyszło mi do głowy zmieniać czegoś co się sprawdzało.
Żyłby dłużej gdybym poddała go kastracji, przerośnięta prostata na koniec życia niestety dała początek zawirowań zdrowotnych w ostatnich dwóch miesiącach życia.
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

03 stycznia 2015, 09:40

Ja również znam psy które karmione tylko sucha karmą dożyły sędziwego wieku , ale owych psów w procentach jest bardzo mało. Osobiście więc ryzykować ze swoimi psami nie będę , sprawdziłam parę sposobów karmienia i alternatywa suchej jest na samym końcu ,w moich obserwacjach wypadła najgorzej . Natomiast ,jeśli Wy chcecie swoje psy skarmiać tylko suchą paszą , proszę bardzo -nie kwestionuję i nie oponuję -jedynie dziele się swoim zdaniem :D
Gość

03 stycznia 2015, 10:12

Przez ostatnie 2 miesiące pytałam na spacerach właścicieli sędziwych pieskow czym są karmione. Była sucha, ale jako przekąska w misce a psy jadały głównie gotowane. Jeden pan stareńkiego wyżła ( pies na chodzie-15 lat) karmi tym co sam je. Zadnych dodatkowych witamin czy skorupek. Ot, takie informacje udało mi się ostatnio pozyskać
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

03 stycznia 2015, 10:34

Gość pisze:Przez ostatnie 2 miesiące pytałam na spacerach właścicieli sędziwych pieskow czym są karmione. Była sucha, ale jako przekąska w misce a psy jadały głównie gotowane. Jeden pan stareńkiego wyżła ( pies na chodzie-15 lat) karmi tym co sam je. Zadnych dodatkowych witamin czy skorupek. Ot, takie informacje udało mi się ostatnio pozyskać

I własnie takie karmienie jest najlepsze w/g mnie a sucha karma jako przekąska , Ja ją podaje niezmiernie rzadko w bardzo małych ilościach kiedy np: jestem tak chora ,że palcem nie mam siły ruszyć albo gdy dopada mnie życiowe ,zawodowe "trzęsienie ziemi " :) Możemy podać psu to co my jemy ale z uwagą wielką na przyprawy jakich używamy w naszym menu .To własnie one są wyjątkowo szkodliwe .Jakoś rzadko się o tym tutaj pisze .
Gość

03 stycznia 2015, 10:44

Aaa, zapomniałabym, 2 miesiące temu odeszła suczka mojej koleżanki,19,5 roku życia, na gotowanym,sucha tańszej firmy jako przekąska, zero wspomagaczy,tranów i innych. Przyczyna śmierci: upadek z łóżka, pojawienie padaczki ( wet podejrzewał krwiaka ale ze względu na wiek nie można było podać narkozy). Chwaliła się że po pobraniu krwi usłyszała na temat suczki takie słowa od lekarza: psy w srednim wieku nie mają tak dobrych badań jak ty babulo".

Kiedyś gospodynie i matki decydowały czym karmić dziecko czy psa, teraz pies bez suchej się nie obędzie jak i dzieciak bez gerberków.
Agis
Posty:479
Rejestracja:08 października 2013, 16:52

03 stycznia 2015, 10:55

Święte słowa gościu , podzielam je w pełni .Całe szczęście ,że nie wszyscy karmią swoje psy sztuczna paszą w której nie ma nic co nazywa się mięsem , owocem , ziołem za to jest cała gama konserwantów i innego tudzież cudownego badziewia ,
tak jak nie wszystkie matki karmią swoje dzieci gerberkami ...chwała im wszystkim :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 stycznia 2015, 10:49

Agis pisze:Święte słowa gościu , podzielam je w pełni .Całe szczęście ,że nie wszyscy karmią swoje psy sztuczna paszą w której nie ma nic co nazywa się mięsem ,
Tutaj filmik o prawdziwym mięsie w karmach Koebers
https://www.youtube.com/watch?v=_oOBjO0dQcw
gosć

04 stycznia 2015, 11:25

w odpowiedzi na film zalinkowany przez Roberta -przeczytajcie pierwsze rozdziały Czarnej Księgi... bardzo ładnie autor wyjaśnia róznice między tym co firma pokazuje tworząc swój wizerunek a rzeczywistością. Jako że Koebers jest firmą niemiecką... a autor skupia się własnie na firmach działających w Niemczech i Belgii - lektura będzie bardzo trafiona. Dowiemy się między innymi jaką politykę uprawiają koncerny karmowe odnośnie swojego wizerunku oraz jakie sa powiązania miedzy fabrykami produkujacymi karmy a firmami zajmujacymi się utylizacją wszelkiech odpadów poubojowych w tym ścieków. Następnie polecam zapoznac się z Dyrektywami unijnymi odnośnie pasz dla zwierząt w tym karm dla zwierzat domowych. Szczególnie ustępy o tym co jest dopuszczone do produkcji tych drugich (klasyfikacja odpadów dla ułatwienia).
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 stycznia 2015, 16:29

Temat brzmi suche karmy dobrej jakości ,proszę nie odchodzić od tematu głównego.
Posty nie na temat będą usuwane.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

04 stycznia 2015, 19:23

Podrzucam do analizy kolejną karmę:
Simpsons Premium 80/20 Mixed, karma dla psów dorosłych oraz seniorów wszystkich ras, z mięsem, składnikami pochodzenia zwierzęcego (80%), owocami, warzywami i roślinami (20%), 0% zbóż

Składniki:
Kurczak bez kości (27%), suszony kurczak(16%), łosoś bez ości (13%), bataty, ziemniaki, suszona biała ryba (7%), suszony łosoś(5%), suszony indyk (4%), tłuszcz z kurczaka(2%), wywar z kurczaka (2%), suszone jajka (2%), biała ryba bez ości (2%), włókna grochu, lucerny, minerały, witaminy, jabłko suszone, suszona marchew, szpinak, suszone wodorosty, suszona żurawina, prebiotyk FOS, anyż, kozieradka, glukozamina, MSM, chondroityny, tymianek, majeranek, oregano, pietruszka, szałwia.
Składniki analityczne:
Białko 38%, olej 18%, błonnik 3%, popiół 10.5%, wapń 2.01%, fosfor 1.62%, kwasy tłuszczowe Omega 6 2.53%, Omega 3 1.93%.

W przypadku tej karmy nigdzie nie jest użyty wpis mączka czy też MOM, bataty, ziemniaki również nie stanowią dużego % ilościowego, jestem ciekawa jaka ocena zostanie wydana tej karmie
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości