Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 czerwca 2016, 16:14

Tak Auslese to dobry wybór ,dobra potwierdzona,sprawdzona jakość i przyzwoita cena.
kasijanek
Posty:2
Rejestracja:07 czerwca 2016, 10:34

07 czerwca 2016, 12:37

Hej, liczę na to, że poradzicie :)
Poszukuję zastępstwa za Acanę Adult Dog -wydłużył się skład, dodali więcej ziół itp, w związku z czym mój labrador (chłopak, lat 6) ją odrzucił, do miski podchodzi niechętnie, zjada tylko gdy w pobliżu kręci się drugi pies ;/ czyli z powodu odczuwania presji, a nie dlatego, że chce. Do tego nadmienię, że pojawiły się poranne wymioty i karma jest generalnie zwracana [nowy worek otworzony tydzień temu], więc na szybko poszukujemy czegoś innego, a póki co domowe (ryż, mięso, warzywa - piesio zachwycony :) )
W przeszłości karmiony był:
-przez pierwsze 3 lata życia u poprzedniego właściciela śmieciami typu Purina Dog Chow, Pedigree, Chappie, Frieskies
- później po adopcji były próby z Britem, tym zwykłym, zupełnie chybione [dalej się sypał, miał biegunki, był zabiedzony]
- później z kolei weszła Acana, która pasowała [zamiennie Adult Dog, Adult Large Breed, Sport & Agility]
Ogólnie odpadają zboża, na pewno pszenica, która wywołuje natychmiastową biegunkę i i pogorszenie stanu/utratę sierści, nie jestem pewna co do kukurydzy ale raczej też odpada.
Toleruje ryż, lepiej nawet biały niż brązowy ;) jest lepiej przyswajany. Innych alergii czy nietolerancji nie obserwowałam, choć jadł tylko kuraka.
Po przebrnięciu przez 100 ostatnich stron wątku, zastanawiam się nad: Mera Dog Pure, Brit Care, Fitmin, TOTW
Dodam, że pieso jest bardzo aktywny i szybko leci z wagi, Acana utrzymywała go na poziomie 32 kg
Zależałoby mi na pozostaniu w widełkach do 220 zł za ok. 15 kg worek karmy
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

07 czerwca 2016, 17:28

Z pewnością TOTW utrzyma wagę psa na podobnym poziomie jak Acana(minus to długi skład), Brit Care też powinien to zrobić i ma znacznie krótszy skład.
Fitmin natomiast jest najsmaczniejszy z tego grona z racji swojej otoczki wątrobowej(minusem jest kukurydza w większości linii) .
Mera Dog Pure ma prosty przyzwoity skład niemniej nie utrzyma wagi psa łatwo tracącego kilogramy i aktywnego , dość często są z tym kłopoty przy tej karmie ,choć sama karma godna uwagi w innych przypadkach.
Jak sama widzisz decyzja nie jest łatwa.
kasijanek
Posty:2
Rejestracja:07 czerwca 2016, 10:34

08 czerwca 2016, 10:10

Dziękuję za odpowiedź!
Przyznam, że długość składu w TOTW mnie trochę przeraża, więc spróbujemy z Brit Care Lamb and Reis, 3kg na próbę już zamówione.
Co do Acany jeszcze, wczoraj i dzisiaj została zjedzona bez sensacji od strony żołądka [zjadł porcję z miski drugiego psa, bo teraz i ten jej jeść nie chce] może to kwestia przyzwyczajenia do "nowej" karmy? Nie wiem co o tym myśleć.
Mera Dog Pure wezmę pod uwagę zimą kiedy mają mniej ruchu, bo faktycznie jestem nią zainteresowana.
Te wybory karmy zawsze trudne ;)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

09 czerwca 2016, 10:52

Napisz jak psinka na Bricie ?
M Ceregrzyn
Posty:15
Rejestracja:09 października 2015, 13:18

10 czerwca 2016, 09:54

kasijanek pisze:Hej, liczę na to, że poradzicie :)
Poszukuję zastępstwa za Acanę Adult Dog -wydłużył się skład, dodali więcej ziół itp, w związku z czym mój labrador (chłopak, lat 6) ją odrzucił, do miski podchodzi niechętnie, zjada tylko gdy w pobliżu kręci się drugi pies ;/ czyli z powodu odczuwania presji, a nie dlatego, że chce. Do tego nadmienię, że pojawiły się poranne wymioty i karma jest generalnie zwracana [nowy worek otworzony tydzień temu], więc na szybko poszukujemy czegoś innego, a póki co domowe (ryż, mięso, warzywa - piesio zachwycony :) )
W przeszłości karmiony był:
-przez pierwsze 3 lata życia u poprzedniego właściciela śmieciami typu Purina Dog Chow, Pedigree, Chappie, Frieskies
- później po adopcji były próby z Britem, tym zwykłym, zupełnie chybione [dalej się sypał, miał biegunki, był zabiedzony]
- później z kolei weszła Acana, która pasowała [zamiennie Adult Dog, Adult Large Breed, Sport & Agility]
Ogólnie odpadają zboża, na pewno pszenica, która wywołuje natychmiastową biegunkę i i pogorszenie stanu/utratę sierści, nie jestem pewna co do kukurydzy ale raczej też odpada.
Toleruje ryż, lepiej nawet biały niż brązowy ;) jest lepiej przyswajany. Innych alergii czy nietolerancji nie obserwowałam, choć jadł tylko kuraka.
Po przebrnięciu przez 100 ostatnich stron wątku, zastanawiam się nad: Mera Dog Pure, Brit Care, Fitmin, TOTW
Dodam, że pieso jest bardzo aktywny i szybko leci z wagi, Acana utrzymywała go na poziomie 32 kg
Zależałoby mi na pozostaniu w widełkach do 220 zł za ok. 15 kg worek karmy
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Regularne i częste wymioty to może być objaw poważnych przewlekłych chorób. Czy prócz porannych wymiotów pies miał jakieś inne objawy? Zalecałbym udanie się z psem do lekarza weterynarii, który będzie mógł zbadać psa w celu ustalenia przyczyny. Wymioty mogą oznaczać np. zapalenie gardła lub zapalenia żołądka albo wątroby u psa, niekoniecznie nietolerancję spożywanego pokarmu, której zwykle towarzyszy biegunka. Brak apetytu również może być objawem choroby. Z drugiej strony pies, który ma dostęp do jedzenia domowego często odmawia karmy, ponieważ uczy się, że nie zjadając podanego posiłku dostaje coś, co bardziej mu smakuje. Pamiętajmy, że fakt preferencji smakowej jakiegoś pokarmu, niekoniecznie świadczy o tym, że pies powinien taki pokarm jeść. Nie pozwalamy dzieciom jeść tylko pizzy i słodyczy, choć to im najbardziej smakuje, prawda?. Warto pamiętać, że często jedzenie przygotowywane w domu dla psa jest niedoborowe pod względem wielu składników odżywczych i źle zbilansowane. Ponadto częstość problemów pokarmowych u psów żywionych jedzeniem domowym jest większa niż tych, które dostają karmę gotową (Stavisky 2011). Może być, zatem tak, że problemy Twojego psa wynikają z choroby, która jest konsekwencją utrzymujących gwałtownych zmian w żywieniu, które pies przeżył w czasie swojego dotychczasowego życia. Jeśli Twój pies jest chory, będzie wymagał specjalistycznej diety i leczenie w zależności od tego, co zostanie zdiagnozowane.
Jeśli nic mu nie dolega to pierwsze pies wymaga STABILNEGO żywienia. Dobrze jest, zatem wrócić do podawania psu pełnoporcjowej karmy gotowej. Karma opisana, jako pełnoporcjowa, czyli kompletna i zbilansowana daje pewność, że pies dostaje wszystko, co potrzebne w porcji pożywienia. Nie ma to wielkiego znaczenia, jakiej firmy jest karma, ponieważ różnice w wartościach odżywczych czy efektach zdrowotnych nie są tak duże jak to się powszechnie uważa. Wybierając karmę trzeba kierować się jej pełnoporcjowością oraz dostosowaniem jej do wieku i wielkości psa. Przede wszystkim tym czy dana karma służy psu (jest smaczna, nie powoduje biegunki, pies czuje się po niej dobrze). Nie ma przy tym podstaw do twierdzenia, że karma tańsza i ogólnodostępna jest gorsza od innych. To tak jak mówienie, że jedzenie w barze mlecznym jest mniej zdrowe niż w trzygwiazdkowej restauracji (czasami jest na odwrót). Wymienione wyżej karmy masowe są pełnoporcjowe i spełniają aktualne normy żywieniowe dla psów (FEDIAF). Warto zwrócić uwagę, że miliony psów na całym świcie dostaje codziennie karmy takie jak Pedigree i żyje długo i zdrowo. Lepiej zdecydować się na tańszą karmę, którą pies będzie dostawał cały przez dłuższy czas niż mieszać mu pożywienie myśląc, że jak damy mu domowego kurczaczka z ryżem, potem trochę drogiej suchej karmy bezzbożowej, potem znowu trochę puszki albo saszetki z mokrą karmą, poprawiając kotletem z obiadu to zrobimy mu przyjemność i zdrowo go odżywimy. Niestety nic bardziej mylnego.
Gwałtowane zmiany pokarmu u części psów powodują biegunki. Stąd często mylne rozpoznawanie nietolerancji pokarmowych na zboża czy kurczaka, ponieważ zdecydowana większość karm suchych zawiera właśnie te składniki, a przyczyną jest zmiana składu pokarmu, która powoduje w większości przypadków, przejściową niestrawność, która po krótkim czasie ustępuje, kiedy przewód pokarmowy dostosowuje się do nowej receptury karmy. Z tego powodu u psów wrażliwych lub chorych konieczne jest stopniowe ( w ciągu ok. tygodnia) przechodzenie z jednej karmy na drugą.
Polecam konsultację z lekarzem weterynarii, który zna się chorobach przewodu pokarmowego.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

15 czerwca 2016, 09:53

Cytat z M .CEREGRZYN
" Warto zwrócić uwagę, że miliony psów na całym świcie dostaje codziennie karmy takie jak Pedigree i żyje długo i zdrowo"
Tego akurat nie wiemy ,to ewidentnie stwierdzenie reklamowe :)
M Ceregrzyn
Posty:15
Rejestracja:09 października 2015, 13:18

22 czerwca 2016, 12:34

Karmy Pedigree są produkowane na świecie od ponad 50 lat, a w Polsce są obecne od ponad 20 lat. Gdyby opiekunowie psów nie widzieli korzystnych efektów żywienia tymi karmami nie kupowali by ich i marki karm dostępnych w szerokiej dystrybucji nie utrzymałaby swojej pozycji na rynku, a obecnie zdecydowana większość karm kupowanych w Polsce i na Świecie to właśnie te „marketówki”. Jest to wystarczającą przesłanką do twierdzenia, że psy żywione karmami gotowymi dostępnymi w szerokiej dystrybucji żyją zdrowo i zapewne długo (długość życia psów w krajach rozwiniętych jest do 4 razy większa niż w krajach rozwijających się). To fakty, nie slogan :) Poza tym w mojej wypowiedzi odniosłem się do całej kategorii karm szeroko dystrybuowanych, których Pedigree jest najlepiej rozpoznawanym reprezentantem. Ponadto wpływy żywienia tego typu karmami na zdrowie zostały potwierdzone badaniami naukowymi. Dla przykładu Praca Kealy i wsp. 2002 [1] pokazała, że żywienie psów przez całe życie karmą gotową o zawartości 21% białka (dokładnie takiej samej jak w Pedigree dla dorosłych psów) jest efektywne i nie powoduje żadnych długoterminowych problemów zdrowotnych, ponadto wykazano, że właściwe bilansowanie energii w karmie ma korzystny wpływ na długość życia i jego jakość.

Piśmiennictwo:
1. Kealy, R.D., et al., Effects of diet restriction on life span and age-related changes in dogs. Journal of the American Veterinary Medical Association, 2002. 220(9): p. 1315-20.
Pastela
Posty:21
Rejestracja:16 listopada 2007, 20:04
Lokalizacja:polska wies
Kontakt:

23 czerwca 2016, 00:43

Karma Delcon - proszę o opinie nt składu. Psy trawia super, kupy bez zarzutu ale szybko tyja co może być przyczyną?

Od niedawna karmię psy Brit Care show champion - zaciekawil mnie skład i karma póki co nam odpowiada. Jednak z B Care wersja puppy jest tylko z jagnięcina, dla ras dużych 30/40kg będzie ok? Jakby ekspert mogl porównać brit care z Delcon byłabym wdzięczna :)
bura4
Posty:55
Rejestracja:04 czerwca 2006, 13:42

25 czerwca 2016, 20:37

Co sądzicie na temat składu Carnilove? Koleżanka chce przestawić psa a ja od daawna nie karmię już suchym...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 czerwca 2016, 15:45

bura4 pisze:Co sądzicie na temat składu Carnilove? Koleżanka chce przestawić psa a ja od daawna nie karmię już suchym...
Carnilove to typowe powielanie TOTW nic więcej.
adriano1991
Posty:16
Rejestracja:19 listopada 2015, 20:47

05 lipca 2016, 23:14

Dzień dobry,

Ostatnio pies ma często biegunki. Badania wszystkie ok, wyniki bardzo dobre. Zastanawiam się nad karmą dla psa który ma takie problemy Moze to alergia pokarmowa?. Zawsze jadł normalną karme ale teraz trzeba coś zmienic.. Co sądzicie o tej karmie:

http://www.krakvet.pl/brit-care-sensiti ... 16139.html
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

06 lipca 2016, 19:37

Możesz spróbować ,masz jeszcze dobrą karmę i sprawdzona Trovet DPD.
disaster
Posty:5
Rejestracja:11 lipca 2016, 12:55

11 lipca 2016, 13:07

adriano1991 pisze:Dzień dobry,

Ostatnio pies ma często biegunki. Badania wszystkie ok, wyniki bardzo dobre. Zastanawiam się nad karmą dla psa który ma takie problemy Moze to alergia pokarmowa?. Zawsze jadł normalną karme ale teraz trzeba coś zmienic.. Co sądzicie o tej karmie:

http://www.krakvet.pl/brit-care-sensiti ... 16139.html
Jaki to pies?
adriano1991
Posty:16
Rejestracja:19 listopada 2015, 20:47

13 lipca 2016, 03:22

Syberian husky
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości