Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
marzenna79
Posty:17
Rejestracja:23 sierpnia 2007, 01:53
Lokalizacja:Gdynia
Kontakt:

30 grudnia 2007, 15:38

goskaaa pisze:
marzenna79 pisze:Mam 11 letniego psa Sukcesa - owczarka niemieckiego użytkowego.
Karmię go od 3 lat Chappi na zmianę z Pedigree.
Ostatnio dowiedziałam się, że powinnam zmienić mu karmę, jeżeli nie chcę mu zaszkodzić.
Zaproponowano mi karmę Brita.
Nadmieniam, że mój pies nigdy nie chorował i nie choruje na nic.
Ma świetną kondycję, ładną sierść i stale zachowuje się jak młodzik.
Czy mam mu zmieniać karmę ???
Acha, dodam, że bierze zapobiegawczo tabletki na stawy raz w roku przez 3 miesiące.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Ja bym mimo wszystko zmieniła... Brit jest dużo lepszym rozwiązaniem niż Pedigree i Chapi, pozatym napewno jest bardziej wydajny... :)
Suka moich rodziców, mieszaniec Jagdteriera z obywatelem podwórka, też całe życie była karmiona marketowymi karmami i wieku 11,5 roku odeszła na guza trzustki... dla porównania jej matka, żywiona od zawsze gotowanym i royal caninem, dożyła 17 lat ... w zdrowiu.
Dziękuję goskaaa. :D
Chciałam jeszcze dodać, że najpierw Sukces karmiony był Puriną puppy, potem Eukanuba i wiele lat Nutra Nugets. :wink:
Dopiero od około 3 lat jest na Chappi. :roll:
W grę weszły niestety finanse...
:( :oops:
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2007, 22:44 przez marzenna79, łącznie zmieniany 1 raz.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

30 grudnia 2007, 16:06

Rozumiem, ale już własnie np Brit- Choć lepszy bylby Arion Premium, jest o niebo lepszy... Dość niskie ceny mają Bewi Dog, Belcando, Bosch, może przy zakupie wydatek jest większy ale przy "zużyciu" wychodzi praktycznie na jedno. Znajoma kiedyś porównała dla kogoś koszt żywienia swojego 37 kg psa Acaną, i Pedigree, i wyobraź sobie że miesięczny koszt wyszedł zaledwie o 20 zł wiecej przy Acanie... a o ile lepiej ;)
Pozdrawiam.
GameBoy

31 grudnia 2007, 18:55

witam
pierwszy raz na forum potrzebuje porady

wczoraj adoptowalam sunie w typie CC, zabiedzona, zarobaczona z interwencji - duza, ciezka, zarobaczona, karmiona byle czym...

potrzebuje dla niej dobrej suchej karmy - takiej zeby wrocila do formy, ladnie rosla i moze zeby dbala o stawy....

proszę o jakies propozycje.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

31 grudnia 2007, 19:32

Zależy jaką kwotę możesz przeznaczyć... jeżeli nie masz ograniczeń finansowych to może spróbuj karmę z serii diet weterynaryjnych Hills'a, Eukanuby albo Royala, są tam zazwyczaj karmy dla rekonwalescentów.
Jeżeli nie to jakiąś karmę wysokiej jakości dla psów ras dużych, ja polecam takie firmy jak... Biomill, Bento Kronen, Franks Pro Gold, Nutro Choice, Chickien Soup, Nutra Gold, Hills, ewentualnie RC lub Eukanuba.
Gameboy

31 grudnia 2007, 21:45

tyle, ze to szczenior... myslisz, ze potrzebna jej karma dla rekonwalescentow??

ona ma 3 mce.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

02 stycznia 2008, 18:38

Gameboy pisze:tyle, ze to szczenior... myslisz, ze potrzebna jej karma dla rekonwalescentow??

ona ma 3 mce.
a to zmienia postać rzeczy. Myślę że karma junior-dobreej jakości powinna wystarczyć. Ale skonsultuj to z weterynarzem, moze zaleci podawanie czegoś dodatkowo...
Liwia
Posty:482
Rejestracja:07 października 2005, 09:39
Lokalizacja:Kraków

08 stycznia 2008, 09:05

Gameboy pisze:tyle, ze to szczenior... myslisz, ze potrzebna jej karma dla rekonwalescentow??

ona ma 3 mce.
tego nikt bez widzenia psa nie powie - wszystko zalezy od stanu malej ("malej" :) ), jej rozwoju, ewentualnych (odpukac!) chorob. Bo moze byc konieczna dieta a moze nie ale tego przez net nie da sie zawyrokowac.
Piszesz, ze mloda z interwencji - pewnie nie szczepiona itp, prawda? Tym bardziej potrzebny osad weterynarza, zwlaszcza jesli psiak pochodzi z miejsca o podwyzszonym ryzyku zlapania wirusowki (podac wtedy immunostymulatory?).
Ania77

23 stycznia 2008, 18:34

Witam! Od tygodnia mieszka z nami niufka, ma 10tyg. W tej chwili je Eukanube, chce zmienić na karmę Nutram.Czy to dobra decyzja? Czy przy tak zbilansowanych karmie należy dodawać jakieś witaminy itp.? Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam Ania :)
krzych63
Posty:18
Rejestracja:21 marca 2007, 18:39
Lokalizacja:katowice

23 stycznia 2008, 18:49

Ania77 pisze:Witam! Od tygodnia mieszka z nami niufka, ma 10tyg. W tej chwili je Eukanube, chce zmienić na karmę Nutram.Czy to dobra decyzja? Czy przy tak zbilansowanych karmie należy dodawać jakieś witaminy itp.? Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam Ania :)
zdecydowani tansza i lepsza
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 stycznia 2008, 20:33

Tak,dobra decyzja,ale połowę dawki witamin i minerałów powinnas podawać do całkowitego okresu wzrostu.Napisz jaki to pies?Jeśli ma być duży to koniecznie dodatkowo preparat na stawy.
Karma Nutram do niedawna była najlepszą z Kanadyjskich karm,używali rewelacyjnej jakości surowców!Nie wiem jak na dzień dzisiejszy,ale myślę,że dalej ma wysoki poziom
:)
Pastela
Posty:21
Rejestracja:16 listopada 2007, 20:04
Lokalizacja:polska wies
Kontakt:

24 stycznia 2008, 22:41

Kończymy worek karmy Chicken Soup /Light - mój pieso ma 2 kg nadwagi/, ale na spacerach dożywia się :? niestety, np. kanapkami znalezionymi pod szkołą, obok której przechodzimy. Na wiosnę pewnie przejdę na Eucanubę Restricted Calories, ale teraz podpowiedzcie mi proszę, ktora karma jest lepsza: chicken Soup, Nutra Gold, czy Diamond Naturals ? Ceny podobne. A może coś innego?
Na pewno pisaliście, ale obecnie ze względu na mojego malutkiego synka nie mam czasu buszować po forach, więc proszę o zrozumienie.
pozdr
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

28 stycznia 2008, 22:35

Nutra Gold i CHS to praktycznie te same karmy,i z tym przejściem na Eukanubę to bym się dobrze zastanowił na Twoim miejscu.
Pastela
Posty:21
Rejestracja:16 listopada 2007, 20:04
Lokalizacja:polska wies
Kontakt:

29 stycznia 2008, 20:14

Robert Alka pisze:Nutra Gold i CHS to praktycznie te same karmy,i z tym przejściem na Eukanubę to bym się dobrze zastanowił na Twoim miejscu.
chodzi mi o wersję weterynaryjną - kiedyś tu czytałam, że jest ok. I oczywiście tylko na czas do kiedy uda nam się zrzucić te 2 kg
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

29 stycznia 2008, 20:19

Sorki ,ale z tą Eukanubą nie zrozumiałem o co biegało :)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

01 lutego 2008, 11:39

zapewne chodzi o diete wet. od eukanuby, jedynie tym wersjom tej firmy mowie tak! Jednak ja bym wolała chyba podawac chs lub nutre gold, ze wskazaniem na chs ( ciekawszy skład) i zapewnić wiecej ruchu psiakowi!!!
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości