Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

20 listopada 2008, 15:56

Dokładnie Robret A. ma rację.

Nie ma żadnych regulacji prawnych które zmuszałyby do umieszczania prawdziwego składu na stronach internetowych, więc wykorzystuje się je w celach "marketingowych".

Natomiast na opakowaniu "teoretycznie" powinien być podany parwdziwy skład- a inna sprawa jak jest w rzeczywistości i temat instytucji które by sprawdzały zgodność faktycznego skłądu z opisem na opakowaniu
Awatar użytkownika
Shandis
Posty:2
Rejestracja:21 listopada 2008, 17:13
Lokalizacja:Dębno
Kontakt:

21 listopada 2008, 17:23

Kupiłam 8 miesięcznego szczeniaka z rasy Yorkshire Terrier. Jakiej używać karmy, by miał on śliczne włoski? Lepsze jest jedzenie gotowe, czy gotowane? Co mogę dawać, a wręcz powinnam, a czego muszę unikać? Nie chcę zrobić mu krzywdy, bo o to nie trudno. Proszę o pomoc w doborze karmy. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Patrycja :)
Sila
Posty:58
Rejestracja:21 lipca 2008, 14:35
Kontakt:

22 listopada 2008, 19:53

Jeżeli Cię stać to jest specjalna karma Royal Canin dla Yorków ( zarówno szczeniąt jak i dorosłych psów)

Tutaj 8 kg- 189 zł
http://www.krakvet.pl/royal-canin-yorks ... 10686.html

A tu 1,5 kg -47,90zł
http://www.krakvet.pl/royal-canin-yorks ... 10685.html

Jest jeszcze 0,5 kg ( ale to już się wcale nie opłaca)

Co do żywienie psa jedzeniem gotowanym to masz tutaj
http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=8272
Awatar użytkownika
Shandis
Posty:2
Rejestracja:21 listopada 2008, 17:13
Lokalizacja:Dębno
Kontakt:

23 listopada 2008, 13:28

Dziękuję bardzo i pozdrawiam! ;)
Sophe
Posty:2
Rejestracja:28 listopada 2008, 11:02

28 listopada 2008, 11:05

mój pier jest alergikiem, testowałam naprawdę wiele karm, mimo, że ma ograniczenia do jedzenia, bo może jeść tylko rybę, jagnięcinę, baraninę. Od lat jednak stosuję bosha i jestem zadowolona. Pies również.
Sophe
Posty:2
Rejestracja:28 listopada 2008, 11:02

28 listopada 2008, 11:08

karafka pisze:doszlismy do tego z wetem. Pies sie drapal, mial zaczerwienione oczy,lizal po lapach i sensacje z qpami.Poniewaz nei mial za bardzo kontaktu z niczym co mogloby wywolac alergie (a takie sa m.in.objawy alergii) to postanowilismy zmienic karme na jagniecine. Wszystko z wywienionych objawow ustapilo. A co do kulawizny - to nie twierdze,ze wywolal ja Hill's,ale Hill's Puppy (nie-large breed) nie ma siarczanu chondroityny,ani nic innego chroniacego rozwijajace sie stawy. Proformance ma taki skladnik, dlatego m.in. na ta karme sie zdecydowalismy :)

mój pies ma identyczne objawy, ale odkąd nie je DROBIU uspokoiło się.
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

28 listopada 2008, 13:23

Jedna z lepszych karm dla psa alergika na drób czy gluteny to Trovet- RRD, DPD, LRD. Co prawda karmy nie mają w swoim składzie składników na stawy ale zawsze można suplementować tabletkami:)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

08 grudnia 2008, 09:47

Fakt, Trovet to świetna karma dla psów z problemami zdrowotnymi! Ja na skórne problemy dawałam suce kiedyś eukanube dermatosis i tak jak nie jestem zwolennikiem Eukanuby, RC, Hillsa tak ta dieta weterynaryjna naprawdę się świetnie sprawdziła i ma bardzo fajny skład.


Wiecie co mnie najbardziej przeraziło, ale o tym piszę już od dawna, wczoraj postanowiłam się bliżej przyjżeć karmom od RC, Hills i Eukanuby, po rozmowie z moją wetką, która wróciła zachwycona ze zwiedzania fabryki RC, i już mi zaczeła polecać Hypoalergenica ;) Trochę sobie porozmawiałyśmy o karmach, i ja ją wprost zapytałam za co ceni tą firmę? I że jak to jest możliwe żeby karma która na 3 pierwszych miejscach składu ma śrutę, pszenicę, i kukurydzę, była wogole przeznaczona dla psów... no cóż temat został zmieniony. Ja rozumiem, że weterynarze mają dużo innej pracy, i polecają często te karmy które poprostu do nich docierają przez przedstawicieli, bo sami nie mają nawet czasu żeby przeglądać sklady tego co na rynku jest, a jeszcze przeanalizować je pod kątem przydatności itd....
Ale proszę proste przykłady karm dla alergików - l&r od wielkich koncernów:
EUKANUBA Adult Large Breed rich in Lamb and Rice
Skład:
Kukurydza,pszenica, mięso z kurcząt (>14%), mączka rybna, jęczmień, sorgo, suszona pulpa buraczana, tłuszcz zwierzęcy, mączka drobiowa, mięso z kurcząt wstępnie trawione enzymami,suszone całe jaja, suszone drożdże piwne, fosforan dwuwapniowy,chlorek potasu, sól, siemię lniane, heksametafosforan sodu, DL-metionina, chlorowodorek glukozaminy, siarczan chondroityny.
Eukanuba Small and Medium Breeds rich in Lamb and Rice
Mięso jagnięce (>14%), ryż (>14%), kukurydza, sorgo, mączka rybna, suszone całe jaja, mączka drobiowa, suszona pulpa buraczana, tłuszcz zwierzęcy, mięso z kurcząt wstępnie trawione enzymami, fosforan dwuwapniowy, suszone drożdże piwne, sól, chlorek potasu, heksametafosforan sodu, DL-metionina.
Hills
http://www.krakvet.pl/hills-canine-adul ... p-188.html

Mnie osobiście to załamuje, że karmy dla alergików są tak nafaszerowane glutenem, że i zdrowy pies by się chyba zaczął drapać...
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

08 grudnia 2008, 11:52

TAk goskaa to dramat i jeszcze raz dramat jak koncerny zeruja na ludzkiej naiwnosci i niewiedzy.
ursa81
Posty:57
Rejestracja:21 grudnia 2007, 17:39

11 grudnia 2008, 11:08

Co gorsza, lekarze weterynarii, którzy opiekują się naszymi pupilami, nie zawsze wiedzą tyle o karmach, co choćby stali bywalcy tego forum... i niejeden z nas się o tym przekonał na własnej (psiej) skórze, niestety.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

22 grudnia 2008, 13:05

U nas od kiedy Nutry Gold Breeders Bag nie ma, było kiepsko...
zakupiłam Brita Lamb and Rice, ogólnie nie było źle, ale suka się zaczeła drapać. Więc zmieniłam na Diamonda Lamb and Rice, albo go nie chciała jeść, a jak juz wmusiłam, to miala takie rozwolnienia że masakra, próbowałam kupy regulować Barfem w kostce, ale nic to nie dało. Więc w ramach rozpaczy kupilam próbkę Acany Lamb and Rice, je od 4 dni, zjada ze smakiem, kupy od razu się poprawiły. Skórne problemy ustępują. Po świetach kupuję duży wór, zobaczymy jak się sprawdzi, skład ma naprawdę fajny.
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

23 grudnia 2008, 15:30

Gdyby poprzedniczka przeczytała moją opinie pod karmą Diamond Lamb na stronie dystrybutora to by nie zmarnowała pieniedzy na taki szajs:)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

23 grudnia 2008, 16:05

czytałam Twoją opinię, ale jak sam wiesz pies psu nie równy... karmę zjada mój drugi pies i świetnie mu służy... Pozatym dużo więcej miałam opinii że karma jest całkiem całkiem, no jednak mojej suce nie posłużyła... pewnie nie pierwsza i nie ostatnia. Tymczasem nam lepiej służył zwykły Brit L&R
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 grudnia 2008, 23:39

Z Diamondsem jest coś nie tak?Mój pies (1 z czterech :wink: )Karmiony był przez 1,5 miesiąca Diamondsem z Baraniną,i niestety qupy tak częste i wielkie że szok :shock: .
Jeszcze dziwniejsze ,że na stronie dystrybutora(importera) jest w 40 % inny skład niz na worku?40% TO NIE MAłA RóżNICA!!!
Goskaaa a Ja mam zapas Breedersa 7 worków trzeba było dać znać z całą pewnością bym się podzielił z Tobą :)
Pozdrawiam.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

24 grudnia 2008, 11:14

Robert A. pisze:Z Diamondsem jest coś nie tak?Mój pies (1 z czterech :wink: )Karmiony był przez 1,5 miesiąca Diamondsem z Baraniną,i niestety qupy tak częste i wielkie że szok :shock: .
Jeszcze dziwniejsze ,że na stronie dystrybutora(importera) jest w 40 % inny skład niz na worku?40% TO NIE MAłA RóżNICA!!!
Goskaaa a Ja mam zapas Breedersa 7 worków trzeba było dać znać z całą pewnością bym się podzielił z Tobą :)
Pozdrawiam.
Ożesz Ty ;)
Ale wiesz Robercie suka mi się zaczeła drapać troche na Bagu, ja drugi wór jadła... choć w sumie pies mógłby na tym spokojnie jechać... no cóż... ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości