Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

szanti
Posty:11
Rejestracja:24 sierpnia 2008, 14:41
Kontakt:

02 stycznia 2009, 18:19

Hills'a tolerowal dobrze, a jest z "kurczakiem", sama nie wiem. Przyjze sie blizej bizonowi ;).
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

02 stycznia 2009, 20:22

szanti pisze:Mam 8 miesiecznego labka, podawalam mu karme Orijen dla szczeniat ras duzych i niestety nie toleruje jej. Ciagle mial rozwolnienie. Chcialabym sprobowac z Ch s , ale boje sie, ze reakcja moze byc podobna. TOTW jest tylko dla psow doroslych.. prosze doradzcie cos.
Ja karmiłem ChS mojego psa jak był szczeniakiem i mu wtedy nie podeszło. Miał luźny kał. Pisałem o tym na tym forum. Teraz ponownie spróbowałem tej karmy w wersji dla psów dorosłych i wszystko jest w porządku.
Teraz jednak wiem, że problemy z tą karmą szczenięcą nie były spowodowane karmą, tylko posożytami :( niestety. Po kuracji odrobaczeniowej kał się zdecydowanie poprawił. Był wtedy na Diamond Naturals. Z ciekawości spróbowaliśmy ChS, bo to było takie niespełnione podejście :) i okazało się, że jest ok. A różnicy w składzie ChS szczenięcym i dorosłym nie ma wielkiej. Spróbuj z jednym workiem. Wkońcu ChS jest zdecydowanie tańszy od Totw
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

02 stycznia 2009, 23:07

Do nowej Acany powinni dodawać razem z karmą Poradnik Młodego Zielarza,naszpikowali karmę ziołami na maxa ,nie maja umiaru i tylko marychy brakuje :wink:
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

03 stycznia 2009, 09:52

To fakt ziół tam od metra ;) ale żebyś widział jakie kupy ;p prawie ich nie mogę znalezc... ;p
Awatar użytkownika
digieve
Posty:90
Rejestracja:03 września 2006, 16:01
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

03 stycznia 2009, 20:46

goskaaa pisze:
I nie zacietrzewiaj się tak, człowiek się uczy całe życie, my też przechodziliśmy etap wspaniałości Hillsa, RC i Eukanuby... i to wcale nie są karmy z górnych pólek...
A kto mówi o zacietrzewianiu? znam psy karmioce całe swoje życia czy to Hill'sem, czy to Eukanubą, a nawet RC, także te sportowe i pracujące, zyjące w dobrym zdrowiu.
Mnie Hill'sa poleciła hodowczyni, której psy fantastycznie się na nim miały, wypróbowałam i jestem bardzo zadowolona. Psa przebadałam wzdłuż i wszerz, łącznie z przyswajaniem i hormonami i żyć nie umierać.
I tak długo, jak wyniki badań będą prawidłowe, a pies wyglądał świetnie, miał się świetnie (nie tylko mój pies z resztą) to będę do antyzajawek podchodziła sceptycznie.
Po dwóch latach monodiety Hill's jest świetnie i zobaczymy co będzie dalej.
Mam już doświadczenia z różnymi karmami, BARF-em, gotowanym ale akurat na Hill'sie moja suka póki co ma się najlepiej. Nic mnie w tej chwili nie przekona do zmiany karmy, chyba że pojawiłyby się jakiekolwiek problemy :D
Póki co wyniki badań potwierdzają dobre przyswajanie karmy, która najwyraźniej bardzo psu odpowiada.
Znam przypaki w których karmy zachwalane tu przez niektórych jako te najlepsze, nie sprawdzały się na psach lepiej niż Hill's, RC, czy Eukanuba. Zwykła, bytowa wersja Acany potrafiła spisać się lepiej. Wszystko zalezy od psa - karma ma zaspokajać jego potrzeby i tak długo jeśli badania nie wskazują na problem, można ją stosować.

goskaaa pisze:Weterynarz to nie spec od żywienia, na studiach weterynaryjnych nawet nie ma zajęć z tej dziedziny ;
Zależy jaki weterynarz, bo są tacy o szerszych horyzontach. A w internecie spotkałam się z tak wykluczającymi się czasem opiniami prawdziwych fachowców (światowych) że chcąc nie chcąc odnoszę się sceptycznie.
Umiem czytać składy, znam całą masę różnych opinii - ale zdrowie mojego psa potwierdzone badaniami, jego dobre samopoczucie, zapał do pracy i brak jakichkolwiek problemów ( np. prawidłowe wypróżnianie, brak niedoborów) - mówią same za siebie.
Nawet kot przestawiony z RC na Hills (okazało się że ma uczulenie na konserwant z RC) zaczął mieć prawidłowe wyniki badań, zniknął łupież i zwierzak ma się świetnie.
O Eukanubie kiedyś nasłuchałam się masy różnych rzeczy, a mój pies naprawdę świetnie się na niej miał, znam też 40 psów karmionych całe życie tą karmą - w wieku od roku do lat 14-stu mających się świetnie i żyjących w dobrym zdrowiu :D
Całkiem nieźle jak na "karmy dla kur" jak to twierdzą niektórzy.
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2009, 20:54 przez digieve, łącznie zmieniany 1 raz.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

03 stycznia 2009, 20:52

No to gratulacje, szkoda tylko że nie wyjrzysz poza 3 koncerny robiące ludziom wodę z mózgów, nie spojrzysz na obiektywne rankingi, na fakty... bo ja nie mówię o doświadczeniu 1 czy 2 hodowców, którzy kilka miotów odchowali na tej czy innej karmie... Jak wiadomo psy na wsiach dożywają starości na obierkach i resztkach z obiadów... więc nie jest dla mnie wystarczające "twierdzenie" hodowcy, ale są badania, przyklady, i faktyczny stan wiedzy o żywieniu psa! Ot co... I powiem szczerze, jest dużo karm o podobnej strukturze składu, tylko te karmy kosztują po 90-120 zł za 15 kg, a nie w okolicach 200... to jest drobna róznica. Sama też się często posilkuję tymi tańszymi karmami, jako wypełniaczami... bo suka pullingowa na kukurydzy napewno by nie miała szans.
I jeszcze, piszesz o zmianach z RC na Hillsa, czy ze coś tam o E. no wcale nie dziwne że lepiej Hillsa przyjmują Twoje zwierzaki, bo faktycznie jest ciut bogatszy składowo... niz rc, ale dla mnie to jak wpaść z deszczu pod rynnę ;)

Powodzenia, i naprawdę zastanów się i przemyśl to... nie brnij w coś na zasadzie, nie sprawdzę bo nie!

A propos hodowania i gigantów - 2 zaprzyjaznione hodowle - w "stajni" około 10 psów na stale plus oczywiście mioty, również skarmia Hillsem, dlaczego- dlatego ze mają ich jako sponsora :D i karmy za bezcen.
Awatar użytkownika
digieve
Posty:90
Rejestracja:03 września 2006, 16:01
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

03 stycznia 2009, 21:05

Na pewno sprawdzę, jeśli będą ku temu powody. Nie rozumiem dlaczego miałabym zmieniać dietę psu, któremu ta dieta znakomicie służy - i co potwierdzają badania i to nie przeprowadzone raz, tylko przeprowadzane regularnie i nie byle gdzie. Mało kto założę się tak dokładnie i regularnie bada swojego psa.
Nasi weci są zachwyceni zdrowiem suki i mimo że nie sprzedają Hill's tylko RC nie namawiają nas na zmianę sposobu żywienia - a są wśrod nich nawet BARF-iarze. Nie mam powodu do zmiany sposobu żywienia psa, już od dwóch lat.

Nie lecę na new-age, nie lecę na reklamy koncernów, mój wet nie reklamował mi żadnego konkretnego sposobu żywienia i nie wciskał mi żadnej marki. Sama wybrałam i tak się złożyło że i ja i pies jesteśmy zadowoleni. Jeśli będzie powód, zmienimy sposób żywienia.
Znam zdania i opinię nie jednego, nie 3 a dziesiątek hodowców. Ostatnio miałam okazję rozmawiać z hodowcami z Francji, mający doświadczenie sięgające początków wieku, którzy karmią RC (notabene od początku istenia tej marki na rynku we Francji) ze świetnym skutkiem. Ich psy dożywają w zdrowiu późnej jak na ich rasę starości. Hill's we Francji, notabene - jest uważany za jeszcze lepszą karmę niż RC wśród wielu hodowców.
Tam usłyszałam nazwy różnych karm, z niektórymi spotkałam się w tym temacie, hodowcy jednak wrócili do RC - widocznie ten sposób żywienia bardziej psom odpowiadał. A to przecież najwazniejsze.

Ja się radzę wyluzować przede wszystkim i nie wpadać w paranoję, z resztą wiele sław w dziedzinie żywienia zwierząt także radzi.
Nie ma jednego, najlepszego i pasującego wszystkim zwierzętom bez wyjątku sposobu żywienia i tak długo, jak dany sposób się sprawdza, tak długo może być stosowany, czy to sucha karma, czy np.BARF.

Ja niestety nie jestem sponsorowana przez Hill's - karmię ,bo od dwóch lat po prostu znakomicie służy mojej suce (a jest to suka żyjąca bardzo aktywnie) i tyle :D - a wypróbowywałam juz różne sposoby żywienia (zawsze z ciekawości robiłam badania, chociaż na przyswajanie). Po prostu Hill's (wersja L&R) sprawdził się w przypadku mojej suki idealnie.
Teraz jest ciężarna, na Hillsie dla szczeniąt i mam i karma nadal się sprawdza :wink:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

03 stycznia 2009, 23:40

Trudno mi się wypowiadać,bo kiedyś sam bardzo chwaliłem Hilsa (8 lat wstecz) i dalej bardziej go cenię od Royala i Eukanuby.Niemniej jednak karmy które opisała goskaaa sa znacznie wyżej notowane od Hilsa.

digieve- z drugiej strony rozumiem i Ciebie,gdyż sam karmiłem długo np Arionem Premium+suplementy różnego rodzaju i psy wyrosły na duże zdrowe potworki :)

Natomiast gdybym mógł całkowicie nie mysleć o kosztach ,to karmiłbym karmami typu TOTW,Timberwolf,nowa Acana(mimo,że nie przepadam za tym koncernem) i tym podobne,ale nie mogę i trzeba iść na kompromis.
Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2009, 08:19 przez Robert A., łącznie zmieniany 1 raz.
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

04 stycznia 2009, 00:13

Robert A. pisze:Trudno mi się wypowiadać,bo kiedyś sam bardzo chwaliłem Hilsa (8 lat wstecz) i dalej bardziej go cenię od Royala i Eukanuby.Niemniej jednak karmy które opisała goskaaa sa znacznie wyżej notowane od Hilsa.

digieve- z drugiej strony rozumiem i Ciebie,gdyż sam karmiłem długo np Arionem Premium+suplementy różnego rodzaju i psy wyrosły na duże zdrowe potworki :)

Natomiast gdybym mógł całkowicie nie mysleć o kosztach ,to karmiłbym karmami typu TOTW,Timberwolf, i tym podobne,ale nie mogę i trzeba iść na kompromis.
A właśnie tak a propo Robert co CIę skłoniło do tego przy zaprzestać karmienia tak chwalonym kiedyś przez Ciebie Arionem Lamb??? :?:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 stycznia 2009, 07:21

Dotarłem do Nutry Gold Breeders Bag,karmy lepiej zbilansowanej z większą ilością mięsa bez sztucznych dodatków(Konserwanty) bez pszenicy i tańszej.
:)
Wielu osobom polecałem tą karmę(Ariona Premium) i większość była lub do tej pory jest zadowolona,ja także.
Bez obaw wrócę do karmienia Arionem Premium,jeśli będzie taka potrzeba. :)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

04 stycznia 2009, 09:36

No właśnie Robercie, ja przed 2 laty suce za szczeniaka również podawałam Hillsa, i niby nic nie działo się, ale gdy zaczełam coraz bardziej zagłębiać swoją wiedzę- nie w marki, ale w zasady żywienia psa, poprostu oniemiałam, patrząc na te ich składy... i zrezygnowałam, wtedy zaczeła się nasza przygoda z karmami Grain-Free lub Low-Grain i naprawdę nic lepszego dla mojej suki nie może istnieć, ma nieowyobrażalną siłę (uciag 1050 kg na MP) pięknie rozwinięte mięsnie, żadnego zbędnego tłuszczu... ja mam psa ciężko pracującego i na zbożówce nie ma szans, nie dałaby rady.

Digive, to że Francuzi karmią RC to nic dziwnego, to ich karma, oni dostają ją ze swojej francuskiej fabryki, i jakość tamtejszej jest dużo lepsza. Mimo wszystko skład jest fatalny... no ale ja wiem że wg starej szkoły kukurydza to dla psa idealny pokarm, tak samo jak ciągnięcie na spacerze oznaczało wg starej szkoły że pies chce nas zdominować... jak widać naukowcy we wszystkich dziedzinach idą do przodu, warto z ich wiedzy korzystać... Ja cię tylko proszę o przeczytanie tych artykułów które wkleiłam, naprawdę zawierają cenną wiedzę, która jako osobie spodziewającej się szczeniąt może się bardzo przydać.
edit:
A ciekawa jestem jak ty te testy przyswajalności zrobilaś, bo z tego co wiem to bardzo skomplikowany zabieg, łączący się z rozcinaniem psa itd itp...
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

04 stycznia 2009, 13:24

Tak to bardzo skomplikowane badanie.
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

04 stycznia 2009, 17:46

Robert A. pisze:Dotarłem do Nutry Gold Breeders Bag,karmy lepiej zbilansowanej z większą ilością mięsa bez sztucznych dodatków(Konserwanty) bez pszenicy i tańszej.
:)
Wielu osobom polecałem tą karmę(Ariona Premium) i większość była lub do tej pory jest zadowolona,ja także.
Bez obaw wrócę do karmienia Arionem Premium,jeśli będzie taka potrzeba. :)
Też tak myślałem- przy tak niskiej różnicy cenowej między obiema karmami, jednak różnica jakościowa kolosalna na niekorzyść Ariona.

goskaa jestem pod wrażeniem jak zwiększył się Twój zasób wiedzy przez te ostatnie 1,5 roku, obserwując to forum.
I chyba wyrosłaś na najbardziej kompetentną osobę tutaj na forum jeśli chodzi o dziedzinę żywienia psów. :P
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

04 stycznia 2009, 17:50

Dzięki Owczarz, wcale się za taką nie uważam, ale staram się poszerzać swoją wiedzę, a nie mam problemu z przyswajaniem wiedzy ;) Do tego druga połówka również siedzi w temacie, i bardzo wiele się od niego uczę.
Awatar użytkownika
digieve
Posty:90
Rejestracja:03 września 2006, 16:01
Lokalizacja:Wrocław
Kontakt:

07 stycznia 2009, 16:57

goskaaa pisze: A ciekawa jestem jak ty te testy przyswajalności zrobilaś, bo z tego co wiem to bardzo skomplikowany zabieg, łączący się z rozcinaniem psa itd itp...
Co ty opowiadasz?!
O ile pamiętam to było szczegółowe badanie krwi, z resztą jak znajdę wyniki, to się je postaram zeskanować. Z resztą ja sobie sama kiedyś podobne badania robiłam. Badanie pozwala określić czy nie ma różnych niedoborów, lub nadmiarów.
Nie wiem skąd ci się wzięło "rozcinanie psa" :shock:
Z tego co wiem jest też samo badanie kału pod tym kątem (z resztą podobno niedrogie)

To po pierwsze, po drugie, oprócz badań krwi, robiłam i robię badania kału (przy okazji parazytologii, bo nie odrobaczam bez sensu) i moczu + usg jamy brzusznej przy okazji badania macicy po cieczce, żeby zobaczyć jak wygląda pies "w środku" - żadnych powodów do niepokoju. Suka miała też w wieku 1,5 roku prześwietlenie na dysplazję (dr.Siembieda zachwalał jej stawy i kościec - a dodam że suka trenuje frisbee i agility, więc się nie oszczędza). Miała także zbadane oczy pod kątem CEA/PRA :D
W życiu jeszcze nie byłam wobec żadnego swojego psa tak skrupulatna jeśli chodzi o badania. Siebie tak nie badam, chociaż moja mama jest lekarzem i mnie wyśmiewa z tak dokładnym badaniem psa.
A teraz przed ciążą były dodatkowe badania na poziom hormonów + dokładne badanie suki z badaniem krwi. Sprawdzałam stan zdrowia suki przed kryciem.
Karma suce służy, lekarze przejrzeli ją wzdłuż i wszerz - nie zarejestrowano niedoborów, wszystkie wyniki, łącznie z moczem w absolutnej normie. Aż strach by mi było zmieniać teraz karmę. :wink:
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości