Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

19 stycznia 2009, 15:33

Kukurydza,pszenica a tu o mięso chodzi :wink:
Goskaaa zdecydowanie ma rację a digieve nie zmieniaj jak nie chcesz i po problemie :)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

19 stycznia 2009, 16:29

Zanim wypominisz komuś złosliwostki sama zweryfikuj swoje, starałam się utrzymać Twó ton wypowiedzi...

A coś Ty się tak uparła na ten Orijen i Acanę, masz od metra innych świetnych karm dla PSÓW... jezeli to są te pozostałe karmy które jadł Twój pies to faktycznie masz rozeznanie co mu bedzie służyło...

I wcale nie uważam że przesadzam z kukurydzą i pszenicą... poczytaj a sama zrozumiesz:
Skład pierwszego lepszego Hillsa (pozostałe są zblizone, co najwyżej w miejsce kurczak wstawić jagnięcina):
1. Kurczak ( min 26 % - wow oszałamiająca ilość, min 37 z indykiem i kurczakiem łacznie - ale czego mączki czy świezego mięsa? Bo jak mięsa to masakra, białka zwierzęcego jak dla myszy...
2. Śruta kukurydziana
3. Mączka z kurczaka i indyka (także domyślam się że skoro na 3 miejscu jest mączka to na 1 było świeże mięso - extra! )
4. mączka sojowa - WOW w sam raz dla psa!!!
5. tłuszcz zwierzęcy - ale jaki??
6. kukurydziana mączka glutenowa (kolejny tani wypełniacz)
7. Podroby - ci którzy siedzą w temacie karm, wiedzą że w tym się może kryć wszystko...
Dalej nie wymieniam bo kolejne składniki mają już coraz bardziej marginalne znaczenie.
Digive, ja ci podaję suche fakty, tak się przedstawia skład karmy wartej 200 zł - warto?? Moim zdaniem nie... ale Twój wybór...
Dlaczego nie... wklejałam cały szereg artykułów, opini, linków, że mądra osoba może wyciągnac z tego wnioski...
Laurka
Posty:27
Rejestracja:20 stycznia 2009, 23:24

21 stycznia 2009, 00:15

Mianowicie mam 4 miesięcznego berneńczyka, no i niestety ma problemy ze stawami, ponieważ przez ostatnie 2 miesiące dużo urósł. Na dzień dzisiejszy wet, dał nam jakiś preparat wzmacniający i odbudowujący strukturę stawów, rentgen odbieram jutro, a raczej dziś popołudniu;p ... no i kazał karmić Royalem...tyle, że Royal nie dość, że jest drogi, to na dodatek ponoć się z kiepścił, pozatym po przeczytaniu paru stron na tym forum się jakoś zraziłam ;) Natomiast co do Eukanuby, nie jest ona ponoć zła, za to jest tania (na tej stronie 139zł - 15 kg.), a ja nie moge zbytnio pozwolić sobie na duże wydatki...chciałabym, żebyście polecili mi jakąś dobrą karmę w cenie do 150/160 zł - 15 kg, dla mojego malucha:( Będe wdzięczna, bo siedze szukam, ale inaczej jak człowiek zna się na rzeczy. A jak to z Diamondem? Ponoć karma rewelacyjna (tak wysnioskowałam po przestudiowaniu przeróżnych stron internetowych), cenowo i SKŁADOWO przyzwoita. BĘDE BAARDZO WDZIĘCZNA.
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

21 stycznia 2009, 00:55

Myślę, że optymalnym wyborem cena do jakość będzie Acana, np.:


http://www.krakvet.pl/acana-puppy-large ... 12782.html


W każdym razie nie baw się w żadne Royale czy Eukanuby :!:

Nie wiem co wet Ci polecił na stawy, ale najlepszy na dzień dzisiejszy jest Arthroflex i najbardziej wydajny.

P.S. Diamond nie jest zły, ale nowa Acana lepsza :)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

21 stycznia 2009, 07:08

Nie chce tu wyjść na orędowniczkę Acany, bo nie moj w tym biznes, ale karma naprawdę skład poprawiła, i ma jedne z największych dodatków na stawy w samych karmach, chyba na rynku. Oczywiście to nie zastąpi suplementacji, ale chondropeutyków nie można przedawkować. Do tego Acana zawiera dużo warzyw, i owoców dlatego witaminy i minerały znajdujące się w niej są o wiele lepiej przyswajalne, bo w dużej mierze z naturalnych żródeł, nie z koncentratów witaminowych.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

21 stycznia 2009, 08:25

Ja słowo o Arthroflex,problem Twojego psa przerabiałem z moją 1 Filą Brasileiro 11 lat temu.Też tak szybko wystrzeliła do góry w pierwszych miesiącach ,a i ja nie byłem bez winy :oops: .
Nie wiem co dał Ci wet na stawy,ale podawaj Arthroflex przez cały czas w największej dopuszczalnej dawce.Jeśli pojawiły się problemy to nie ma co się zastanawiacć tylko jak najszybciej postawić psa na łapy.
Jest cała masa specyfików na rynku,i czytałem składy wielu preparatów,i śmiem twierdzić,że w pierwszej fazie wzrostowej do (12 miesięcy)Arthroflex jest niezastąpiony.po tym okresie mozna przejść na bardziej wyszukane preparaty ale teraz o tym nie myśl.
Co do karmy to goskaaa z owczarzem2 wyjaśnili wszystko lub prawie wszystko.Ja nie lubię Acany z dawnych lat i trudno mi się przestawić na pozytywne myślenie.
Pozdrawiam,i życzę psu zdrowia.
Laurka
Posty:27
Rejestracja:20 stycznia 2009, 23:24

21 stycznia 2009, 15:27

Wet dał mi coś o nazwie CANIVITION Forte...nie powiem, że jest dosyć drooogie 65 zł/400 g., więc oczekuje, że przy okazji skuteczne.
Rentgenu jeszcze nie odebrałam, ale dzwoniła weterynarka i mówiła, że to nie dysplazja (czego bardzo się bałam), ale poprostu nierównomierny wzrost, główki stawowe tylnich kończyn nie mieszczą się całkowicie w panewki miednicowe. I to przejdzie jeżeli będzie podawana dobra karma, po której nie będzie przybierał 3 kg. na tydzień jak to bywało =p No i właśnie mam dylemat wiem, że Acana jest dobra, przemaglowałam jej skład, gdybym tylko miała taką możliwość podawałabym ją mojemu "psowi" przez cały czas jednak wychodzi ona po ok.190 - 15 kg. Także nie jest zbytnio na ręke, bo doliczając te specyfiki na stawy....
Laurka
Posty:27
Rejestracja:20 stycznia 2009, 23:24

21 stycznia 2009, 15:29

Robert A. a co ty sądzisz o tym Diamond-zie?
Laurka
Posty:27
Rejestracja:20 stycznia 2009, 23:24

21 stycznia 2009, 15:31

Ale obiecuję, że jeżeli tylko sytuacja finansowa mi na to pozwoli to przestawię się na Acanę;)
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

21 stycznia 2009, 16:18

13,6 kg Acany poniższej spokojnie Ci starczy na miesiąc- ma wysoką przyswajalność- cena niecałe 160 zł

http://www.krakvet.pl/acana-puppy-large ... 12782.html
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

21 stycznia 2009, 16:58

Laurka pisze: A jak to z Diamondem? Ponoć karma rewelacyjna (tak wysnioskowałam po przestudiowaniu przeróżnych stron internetowych), cenowo i SKŁADOWO przyzwoita. BĘDE BAARDZO WDZIĘCZNA.
Karmiłem Diamondem swojego psa w wieku szczenięcym i byliśmy b. zadowoleni.

O Acanie wcześniej wypowiedzieli się już forumowicze. Więc masz wybór. Od przybytku głowa nie boli ;)

Popróbuj co Twojemu psu podejdzie.
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

21 stycznia 2009, 17:15

Dokładnie musisz popróbować....ja także słyszałem dobre opinie o Diamondzie, kupiliśmy kiedyś na próbę wersję Lamb- psu kompletnie nie posłużyła- biegunki, drapanie się, kiepski stan sierści.

Ale nie zmienia to faktu że ma ciekawy skład i może Twojemu psu posłuży?

Choć Acana ta nowa pomimo wydaje się mieć ciut lepszy skład.

Jeśli Ci zależy na finansach spórbuj Diamonda w wersji dla szczeniąt dużych ras- 18 kg 150 zł.

Jeśli możesz ciut dołożyć zainwestuj w Acanę tą nową- tak jak pisałem 13,6 kg za niecałe 160 zł powinno Ci spokojnie starczyć :)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

21 stycznia 2009, 17:18

Przy niedużych finansach można polecić też Chicken Soup, jest lepszy jakościowo i składowo od Diamonda, a cena też fajna. W wersji dla szczeniąt Large Breed ma dodatek na stawy... :D Coś zapomnieliśmy o tej karmie ostatnio :)
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

21 stycznia 2009, 17:22

Tak, jeśli możesz wydać ok. 170 zł miesięcznie również zdecydowanie polecam Chicken Soup jako karmę sporo lepszą od Diamond.

Skarmiałem nią psiaka przez wiele miesięcy- gdyby nie alergia na mięso kurczaka, byłb dalej nią karmiony.

Choć bardziej sie opłacało po starej cenie 159 zł, ale w dalszym ciągu w cenie 172 zł to jeden z lepszych produktów na rynku. :)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

21 stycznia 2009, 17:23

OWCZARZ2 pisze:Tak, jeśli możesz wydać ok. 170 zł miesięcznie również zdecydowanie polecam Chicken Soup jako karmę sporo lepszą od Diamond.

Skarmiałem nią psiaka przez wiele miesięcy- gdyby nie alergia na mięso kurczaka, byłb dalej nią karmiony.

Choć bardziej sie opłacało po starej cenie 159 zł, ale w dalszym ciągu w cenie 172 zł to jeden z lepszych produktów na rynku. :)
No 172 zł ale za ponad 16 kg ;)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości