Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

11 marca 2009, 17:14

Faktycznie cena Orijena rybnego jest wysoka i może zniechęcić. A czy próbowałaś może Fish4Dogs?

Zamówiłem 7 kilowy worek Orijen Adulta (zwykłego) tak na spróbowanie. Tak sobie pomyślałem, że aż grzech nie spróbować, bo jak wyliczyłem dzienny koszt żywienia jest identyczny jak na Acanie Prairie Harvest, którą mój pies teraz wcina. Ciekawy jestem jak mu Orijen podejdzie.

Co do Acany to w przypadku mojego psa smakowitość utrzymała się w zasadzie przez całe 13,5 kg ;) (właśnie kończymy worek). Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to wypróżnienia. Dobrze uformowane, ale 3 razy dziennie. Początkowo sporawe, ale z czasem nastąpiła poprawa w tej kwestii. Chciałem poobserwować jeszcze jakiś czas, ale skaczemy na Orijena.

Kupiłem też dla piesków teściowej karmę Premium Edge z ekarmy, bo Diamonda zabrakło. Recenzja na dogfoodanalisys zachęcająca, a cena zbliżona do Diamonda (po ostatnie podwyżce ;) ) Karmił nią ktoś z was?
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

11 marca 2009, 17:54

Fish4dogs nie próbowałam, ale ona chyba suma sumarum drożej wyjdzie niż nawet Orijen rybny, bo dawkowanie jest większe.
Teraz chce zmienić na karmę z jagnięciną, bo ciągle tylko ryby i ryby, więce pewnie zdecyduję się na Acane Grasslands, i zobaczę jak będzie, najwyżej wrócę do Orijena, przemogę swoją niechęć do wysokiej ceny :) bo masz rację generalnie nie wychodzi drożej.
Być może spróbuję zwykłego Orijena, no sama nie wiem, tyle dobrych karm jest że można się pogubić ;) W każdym razie, obecnie zależy mi na osiągnięciu jak najniższej wagi u suki, z zachowaniem masy mięśniowej, siły i energii, także karmy typu grain-free są do tego idealne. Także w tych regionach będę szukała...
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

11 marca 2009, 21:05

michau pisze:Faktycznie cena Orijena rybnego jest wysoka i może zniechęcić. A czy próbowałaś może Fish4Dogs?

Zamówiłem 7 kilowy worek Orijen Adulta (zwykłego) tak na spróbowanie. Tak sobie pomyślałem, że aż grzech nie spróbować, bo jak wyliczyłem dzienny koszt żywienia jest identyczny jak na Acanie Prairie Harvest, którą mój pies teraz wcina. Ciekawy jestem jak mu Orijen podejdzie.

Co do Acany to w przypadku mojego psa smakowitość utrzymała się w zasadzie przez całe 13,5 kg ;) (właśnie kończymy worek). Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to wypróżnienia. Dobrze uformowane, ale 3 razy dziennie. Początkowo sporawe, ale z czasem nastąpiła poprawa w tej kwestii. Chciałem poobserwować jeszcze jakiś czas, ale skaczemy na Orijena.

Kupiłem też dla piesków teściowej karmę Premium Edge z ekarmy, bo Diamonda zabrakło. Recenzja na dogfoodanalisys zachęcająca, a cena zbliżona do Diamonda (po ostatnie podwyżce ;) ) Karmił nią ktoś z was?
Tak ja karmiłem Premium Edge łososiowym, opinia jest dostępna jako mój komentarz na stronie dystrybutora (jedyny komentarz do wersji łososiowej).
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

12 marca 2009, 15:03

To Ty Leszek jesteś :lol:

Rozumiem, że karma u Ciebie się sprawdziła. Mam nadzieję, że i u mnie tak będzie.
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

12 marca 2009, 16:43

Tak karma się sprawdziła, myślę że tej samej jakości co Chicken Soup :)
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

13 marca 2009, 00:16

Dostałem dziś paczkę z Orijenem. Psu posmakowała. Jedną niemiłą niespodzianką był fakt, że cena podskoczyła. :(
W krakvecie i telekarmie ceny są w normie czyli 370 za 2x13,5 Orijen Adult ale na allegro niektóre sklepy liczą sobie już 430 zeta.
Ma ktoś może jakieś informacje na temat podwyżek cen Orijena? Jeśli on zdrożeje to i Acana pewnie też :(
Czy może to tylko wynika z różnych cen pomiędzy sklepami?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 marca 2009, 08:45

W dalszym ciągu wszystkie karmy(i dodatki) idą w górę,jeśli coś nie podrożało to za chwilę i tak będzie droższe :evil:
To jest spirala nie do zatrzymania-niestety.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 marca 2009, 10:23

niestety spiralą takich podwyżek jest euro, dystrybutorzy głównie w takiej walucie rozliczają się z producentem.
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

13 marca 2009, 17:00

A najlepsze jest to, że zaniedługo złoty się umocni a ceny zostana po podwyzkach :twisted:
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

13 marca 2009, 18:44

OWCZARZ2 pisze:A najlepsze jest to, że zaniedługo złoty się umocni a ceny zostana po podwyzkach :twisted:
Tym bardziej, że już od kilku dni złoty się umacnia, więc trudno, żeby to był powód podwyżek... ehh

Czyli rozumiem Panie Jarku, że należy się liczyć z podwyżką cen Orijena i Acany w najbliższym czasie?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 marca 2009, 19:48

tego nie wiem ale większość firm już podniosło ceny tak jak i konerny paliwowe korzystają z tego. Może potem ceny spadną trochę , ale z reguły już nie do takich pułapów jak były.
Awatar użytkownika
michau
Posty:98
Rejestracja:30 marca 2008, 16:22

24 marca 2009, 12:31

Dziękuję Panie Jarku za odpowiedź.

Kupiłem 4 duże worki Orijena i mam teraz nadzieję, że będzie psu służył przez te kilka miesięcy ;) Na razie jestem zadowolony ze względu na wypróżnienia: małe, zbite, nieśmierdzące. Takich mój pies jeszcze nie miał. No chyba, że po kości cielęcej. Jest to ważne dla mnie, bo psiak miał problemy z samoczynnym oczyszczeniem się gruczołów okołoodbytowych. Może ten problem się zmniejszy? :roll:

Dodam, że Krakvet nie podniósł cen jak m.in. inni sprzedawcy na allegro. Oby tak się utrzymało. Może ten sklep ma dobrych negocjatorów ;)
Marcin-Łódź
Posty:14
Rejestracja:10 kwietnia 2009, 21:42

10 kwietnia 2009, 22:02

Witam,
od tygodnia jestem szczęśliwym właścicielem 9-tygodniowej Akity-Inu.W czasie odbioru akiti od hodowcy otrzymałem małe opakowanie karmy nutra nuggets.Sunia zjadała ją i było ok.Po skończeniu sie otrzymanej karmy kupiłem jej Pokam Hillsa puppy large breed.Niestety sunia nie chce za bardzo go jeść. Jak dla szczeniaka chyba są zbyt duze kawałki(kulki).Teraz moje pytanie do Pana Jarka jaki pokarm dla suni zaserwowac.Zastanawiam się nad karmami Bewi-dog lub Belcando .Prosze o pomoc w wyborze.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 kwietnia 2009, 22:41

belcando jak najbardziej, tylko zastanawiam się jak zwierzę jadło nutrę i dobrze ją tolerowało to dlaczego ją zmieniać. Tym bardziej , że jakościowo nie jest złą karmą
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

10 kwietnia 2009, 22:42

Jarek pisze:belkando jak najbardziej, tylko zastanawiam się jak zwierzę jadło nutrę i dobrze ją tolerowało to dlaczego ją zmieniać. Tym bardziej , że jakościowo nie jest złą karmą
To samo miałam napisać...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości