Sprawdzone suche karmy dobrej jakości-poczytaj zanim odp

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

bartek46op
Posty:20
Rejestracja:26 czerwca 2009, 18:48

01 lipca 2009, 16:29

Mam jeszcze ~1,5kg i zobaczymy do końca tygodnia... jeśli się nie poprawi to zmieniam na Acanę albo Purinę Pro Plan.

Orientujecie się czy KrakVet udostępnia próbki karm? Chciałbym zobaczyć jak mój pies zareaguje na nową karmę - czy sytuacja z drapaniem się poprawi. Czytałem forum o labradorach i często royal wywołuje alergie.
daga402
Posty:5
Rejestracja:30 czerwca 2009, 12:56

02 lipca 2009, 00:10

dziękuję za podpowiedzi
tez skłaniam się w kierunku wyboru acany
ale znalazłam jeszcze coś takiego
NUTRA
pierwszy raz słyszę tą nazwę
jest ktoś kto ją zna?
ja mieszkam w małej miejscowości. nie uda mi się jej kupić psu na próbę ani acany ani nutry ani wielu innych więc pozostaje pytać a później ryzykować :)
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

02 lipca 2009, 08:24

daga402 pisze:dziękuję za podpowiedzi
tez skłaniam się w kierunku wyboru acany
ale znalazłam jeszcze coś takiego
NUTRA
pierwszy raz słyszę tą nazwę
jest ktoś kto ją zna?
ja mieszkam w małej miejscowości. nie uda mi się jej kupić psu na próbę ani acany ani nutry ani wielu innych więc pozostaje pytać a później ryzykować :)
Ale Nutry jest kilka rodzajów
Nutra Gold - i tu wybór w kilkunastu karmach
Nutra Nuggets - j.w.
a masz jeszcze NUTRAM - ale dla mnie za drogi o przeciętnym składzie.
daga402
Posty:5
Rejestracja:30 czerwca 2009, 12:56

02 lipca 2009, 11:39

z nutry głównie ta karma wydaje się być dla mojej panny odpowiednia w/g wskazań producenta
NUTRA NUGGETS Large Breed Adult
i nie wiem co o niej myśleć :?: cena przystępna ale czy nie za bardzo??????
ale pewnie jednak acana puppy Large Breed będzie jednak lepsza
ponieważ kończy nam się worek royala - swoją drogą dobrze bo myślę, że to jednak ta karma powoduje drapanie się mojej suni (odstawiłam na pare dni przysmaki a drapanie nie mija nic a nic)
jutro muszę już zamawiać do myśli o acanie zdążyłam już się jakoś przyzwyczaić
a jakoś boję się eksperymentować na psie :shock:
bartek46op
Posty:20
Rejestracja:26 czerwca 2009, 18:48

02 lipca 2009, 11:48

ta karma powoduje drapanie się mojej suni
Mój labrador też się zaczął drapać jak je royala a jak je mięso z ryżem to jest spokój
daga402
Posty:5
Rejestracja:30 czerwca 2009, 12:56

02 lipca 2009, 13:38

moja panna niestety ma krzywe ząbki do ryżu
mięsko owszem ale ryż jest be
makaron jeszcze przejdzie ale musi być najcieńszy rosołowy.
choć jak był moment że jadła tylko gotowane to nie było takiej wariacji
(teraz jak kończy worek to nawet dała się przekonać do szczotkowania którego wcześniej nie znosiła i gryzła szczotkę
teraz na widok szczotki pies wychodzi z najgłębszej ogrodowej dziury i nadstawia się do drapania i to będzie pozytywny element karmienia psa royalem przynajmniej dla nas)
niestety jak się nie sparzymy to się nie przekonamy :!:
szkoda tylko psiaka ale niektórym służy i chyba zawsze tak było i będzie
ps moje kociaki (a trochę ich mam na stanie) wcinają royala i są piękne i zdrowe :D
daga402
Posty:5
Rejestracja:30 czerwca 2009, 12:56

02 lipca 2009, 13:57

osobna bajka to próbki i jakie życie było by proste....
jeszcze w dużym mieście to jakoś prościej ale w małych sprzedawcy boją się ryzykować z mniej znanymi markami
(nie dziwię im się bo nie raz już widziałam jak i co ludzie kupują,
jeśli kupują karmę dla psów ale to osobny smutny zresztą dla mnie osobiście temat :( )
ale chociaż fakt, że można zapytać i podyskutować jest już dla mnie pocieszeniem :D
Awatar użytkownika
2aniap
Posty:23
Rejestracja:11 lipca 2009, 20:11
Lokalizacja:Gdynia

11 lipca 2009, 20:12

Witam,
za miesiąc będę miała w domu szczeniaka 10 tygodniowego średniej rasy sprowadzonego zza granicy. Zastanawiam się jaką karme dla niej wybrać. Przeglądam różne fora na ten temat, jak i również artykuły.

Zastanawiam się między takimi karmami jak na przykład Orijen dla szczeniąt. I tu pojawiają się pewne obawy. Wiem, że jest to bardzo dobra karma, ale z drugiej strony czytałam opinie, że być może za dobra (może powodować zbyt szybki wzrost psa). Czy to prawda???

Kolejnymi karmami które rozważam są biomill, acana, bosch Bio puppy (i tu też chętnie wysłuchałabym opinii na jej temat) oraz chyba nowa karma Fitness linea TRAINER (ta karma jak i karma bosch bio są karmami holistycznymi)

Tak naprawdę szukam karmy jak najzdrowszej i pozbawionej wypełniaczy sojowych i kukurydzianych. Szczeniak, mimo że rodzice nie mają problemów ze stawami, może mieć predyspozycje do dysplazji.

Czekam na odpowiedz, szczególnie na temat Orijen dla szczeniaka
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

11 lipca 2009, 22:07

Witaj.

Jeśli chodzi o karmę Orijen to chyba nikt Ci nie odpowie wprost na 100% czy stosować ją u szczeniaka, czy raczej nie i jaki wpływ będzie miała na jego wzrost.

Poprostu karma ta jest stosunkowo krótko na naszym rynku i za mało mamy danych aby cokolwiek o niej powiedzieć z perspektywy większej liczby psów.

Jeśli chodzi o moje zdanie to byłbym ostrożny szczególnie jeśli to rasa mająca predyspozycje do dysplazji.
Może moje obawy są bezpodstawne, w każdym razie ja na Twoim miejscu wolałbym dmuchać na zimne tym bardziej że masz alternatywe przynajmniej kilkunastu karm podobnych jakościowo lub prawie tej samej jakości.

Jeśli pieniądz nie gra roli postawiłbym bezapelacyjnie z tych karm wyżej wymienionych przez Ciebie na Biomil. To karma o uznanej renomie, bardzo bardzo dobrej jakości.
Ale dla kogoś kto chciałby wydać mniej pieniędzy nowa Acana jest również bardzo dobrą propozycją- bardzo dobra jakość za relatywnie nie duże pieniądze jak za taką jakość.

Reasumując wg mnie:
1. z Orijenem bym nie zaryzykował
2. jeśli Cię stać Biomil
3. tańsza niewiele gorsza jakościowo Acana również z powodzeniem
bartek46op
Posty:20
Rejestracja:26 czerwca 2009, 18:48

13 lipca 2009, 07:38

WRRRR! Musimy zmienić Brit Care na coś innego... za duże kupy i zbytnio śmierdzą! (ale juz nie ma sraki jak po royalu) :( TOTW, Acana lub Purina... co brać? (labrador 5 miesiecy) Moze Brit Care Salomon?

To wyglada ok:
http://www.krakvet.pl/taste-wild-high-p ... 12824.html
Awatar użytkownika
2aniap
Posty:23
Rejestracja:11 lipca 2009, 20:11
Lokalizacja:Gdynia

13 lipca 2009, 11:29

Dziękuje za radę. Spróbuje najpierw Acana Puppy Junior a jak będą problemy to przejde na biomilla. Nie chodzi tu nawet o cene a bardziej o składniki. Biomill ma pewnie mniej konserwantów, ale Acana wydaje mi sie że ma mniej wypełniaczy. Może kupie też paczkę Orijen i będę trochę dodawała.

Mam jeszcze jedno pytanie- czy do Acany Puppy należy dodawać jeszcze jakieś suplementy np. Canvit? Jeśli tak to jaki?
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

13 lipca 2009, 12:22

2aniap pisze:Dziękuje za radę. Spróbuje najpierw Acana Puppy Junior a jak będą problemy to przejde na biomilla. Nie chodzi tu nawet o cene a bardziej o składniki. Biomill ma pewnie mniej konserwantów, ale Acana wydaje mi sie że ma mniej wypełniaczy. Może kupie też paczkę Orijen i będę trochę dodawała.

Mam jeszcze jedno pytanie- czy do Acany Puppy należy dodawać jeszcze jakieś suplementy np. Canvit? Jeśli tak to jaki?
Nie dodawaj przypadkiem Orijena do Acany !!!! Nie powinno się wogole mieszać karm.... Naprawdę Acana ma bardzo dobry skład, i nie ma sensu robić takich eksperymentów... Biomill to przede wszystki super jakość ale skład moim zdaniem przeciętny.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

13 lipca 2009, 13:49

W tym jednym , jedynym przypadku (Biomil) jakość nadrabia za skład :wink:
Awatar użytkownika
2aniap
Posty:23
Rejestracja:11 lipca 2009, 20:11
Lokalizacja:Gdynia

13 lipca 2009, 20:36

dobrze, nie będę mieszać :) A tak z ciekawości, macie jakąś opinie o Boscha nowej linii BIO?
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

13 lipca 2009, 22:39

Robert A. pisze:W tym jednym , jedynym przypadku (Biomil) jakość nadrabia za skład :wink:
Zgadzam się w zupełności.... nie w każdym przypadku liczy się czysty skład z worka, ale również trzeba brać pod uwagę inne rzeczy tak jak np. rewelacyjna jakość w przypadku Biomila- w tym przypadku na skład można trochę przymknąć oko- eh jak coś szwajcarzy zrobią to jest to git :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 39 gości