Symply

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

anulkac
Posty:148
Rejestracja:20 stycznia 2011, 23:04

23 września 2011, 14:05

Też chętnie poznam opinie na ten temat. Dostałam ostatnio reklamę w zoologu i mnie zainteresował skład.
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

23 września 2011, 17:24

skład fajny bez kurczakowa cena ok tylko co psy na to? :)
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

23 września 2011, 23:02

japanisze pisze:Usłyszałam o nowej karmie na polskim rynku i jestem ciekawa co o niej myślicie.

Wersja adult lamb&rice

Opis importera: Starannie dobrane, naturalne i ekologiczne składniki suchej karmy dla psów Symply Adult Dog Lamb & Rice połączone zostały w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe dorosłych psów. Optymalna zawartość mięsa jagnięcego (28%) jest źródłem łatwo przyswajalnego białka. Wyłączenie z produkcji surowców takich jak pszenica i kukurydza, wpłynęło na zniwelowanie alergenów. Dodatkowe wzbogacenie w składniki hipoalergiczne wpływa na kontrolowanie reakcji alergicznych. Obecność oleju słonecznikowego a wraz z nim kwasu Omega 6 poprawia kondycję skóry i wzmacnia sierść.
Kontrola reakcji alergicznych, dzięki zawartości hipoalergenów. Optymalna ilość kwasu linolowego (Omega 6) oraz cynku poprawia stan skóry oraz wygląd sierści. Ograniczona ilość składników eliminuje powstawanie podrażnień
skład:

Suszona jagnięcina (min 28%), ryż biały (min 26%), otręby ryżowe, mąka ryżowa, olej słonecznikowy (min 9%), pulpa buraczana, suszone jaja, algi morskie, przeciwutleniacze (tokoferole).[/size.
Analiza (znalazłam tylko po angielsku):
* Protein 22%
* Fat 12%
* Fibre 5%
* Ash 10%
* Vitamin A 13,500 iu/kg
* Vitamin D3 2,000 iu/kg
* Vitamin E 200 iu/kg
* Copper (Copper Sulphate) 12 mg/kg
* Linoleic Acid 5.7%

Wyglądanie nieźle i cena nie za wysoka, bo 12 kg za 149 zł :)

Po zsumowaniu składników ryż na 1 miejscu na drugim dopiero mięso jagnięce,zachodzi pytanie czy w takim razie karma jest warta swojej ceny,a drugie pytanie jakiej jakości są składniki.Nie znam tej firmy ,nic więcej nie potrafię powiedzieć
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

23 września 2011, 23:28

Fakt ryż na pierwszym miejscu, ale i tak poziom 'mięsa' w wersji suszonej 28% to bardzo fajny. O ile w grę wchodzi rzeczywiście mieso, bo określono ogólnie jako jagniecina. I to chyba by tłumaczyło niską cenę przy opisywanych jako naturalnych i ekologicznych produktach :roll:
Troche sporo jest też bonnika, może być przez to gorzej przyswajalna.
W dawkowaniu duże widełki.
Weight of dog (kg) Grams per day
5 75-125
10 100-200
15 125-250
20 150-300
30 225-400
40 300-500
40+ 400+
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

24 września 2011, 00:23

Robert A. pisze: Po zsumowaniu składników ryż na 1 miejscu na drugim dopiero mięso jagnięce,zachodzi pytanie czy w takim razie karma jest warta swojej ceny,a drugie pytanie jakiej jakości są składniki.Nie znam tej firmy ,nic więcej nie potrafię powiedzieć
Że ryż na pierwszym miejscu to nie jest dla mnie akurat minus, bo w większości karm tak wychodzi :)

Mnie się w tej karmie podoba oszczędność składników - nie nawrzucali Bóg wie czego żeby tylko dobrze wyglądało. Prosty skład, dobry ( w teorii, bo pozostaje jeszcze kwestia jakości) dla alergików i atopowców.
O jakości można się przekonać jedynie kupując i skarmiając, firma na stronie podaje info, że składniki pochodzą tylko z wysp (żadne Chiny), mają też tylko jedną fabrykę w UK. Tak piszą, nie wiem czy tak jest :D

Mnie kusi to, że może w końcu znajdę dobrą karmę dla alergików bez śladów kurczaka w cenie poniżej 250 zł ;)

Jakby ktoś miał zamiar kupić i przetestować to bardzo proszę o przemyślenia na temat :)
W dawkowaniu duże widełki.

To jest plus czy minus?
O ile w grę wchodzi rzeczywiście mieso, bo określono ogólnie jako jagniecina. I to chyba by tłumaczyło niską cenę przy opisywanych jako naturalnych i ekologicznych produktach :roll:
Skład ze strony producenta:
* Dried Lamb (min. 28%), czyli suszona jagnięcina = rzeczywiście mięso (nie wiadomo jak jest na worku)
* White Rice (min. 26%)
* Rice Bran
* Rice Flour
* Sunflower Oil (min. 9%),
* Beet Pulp
* Dried Egg
* Seaweed
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

24 września 2011, 09:55

Żeby było mięso to musiało by pisać w składzie suszone mięso jagnięce, a pod pojęciem suszona jagnięcina to może sie znajdować cokolwiek z jagniątka, nawet wysuszsone rogi ;-)

A co do widełek, to zabardzo sama też nie wiem co o tym myśleć, które brać za odpowiednie. Bo patrząc na średnią dawkowania dla średnio aktywnego psa to nie było by takie złe.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

24 września 2011, 12:17

Żeby było mięso to musiało by pisać w składzie suszone mięso jagnięce, a pod pojęciem suszona jagnięcina to może sie znajdować cokolwiek z jagniątka, nawet wysuszsone rogi ;-)
Zaraz ktoś mi zarzuci, że mam jakiś interes w reklamowaniu tej karmy (haha! I wish :lol: ), ale myślę Alto, że się trochę czepiasz z tym mięsem; w większości karm jest mączka i tam też nie tylko najlepsza cielęcinka jest używana do produkcji.
Ważniejsze wydaje mi się, czy te krówki i indyczki nie są pędzone hormonami, karmione GMO i czy faktycznie są z UK, a karma produkowana w jednym miejscu, co oznacza jeden standard. Ja mam taka pewność karmiąc np. Biomillem, no ale też Biomill sobie trochę kosztuje :)

Żeby nie być gołosłowną sprawdziłam parę składów przodujących (moim zdaniem) karm pod względem składu i jakości:
Biomill sensible najwyższa linia (mój karmowy faworyt, najlepsza z najlepszym wg mnie): Rice, dried lamb, potato protein, animal fat, sugar beet, fish protein, poultry liver hydrolysate, brewer’s yeast, whole egge powder, locust bean flour, acacia fibre, cod liver oil, fructo-oligosaccharides, lecithine, yucca extract. Mineral nutrient, oligosaccharide and vitamin pre-mix.
I ryż na 1 miejscu i znowu określenie dried lamb czyli suszona jagnięcina.

TOTW z bizonem (skład do oleju podałam, bo jest długi): Bison, lamb meal, chicken meal, egg product, sweet potatoes, peas, potatoes, canola oil,
Enigmatyczny bizon (czyli nawet nie wiadomo co z tego bizona), mączka jagnięca i mączka z kurczaka.

To są dwie bardzo dobre, w moim odczuciu, karmy i jak widzisz w żadnej nie jest sprecyzowane co z tej jagnięciny jest w środku. Poza tym, np. miłośnicy BARF twierdzą, że piesek powinien jeść różne części zwierzaka, nie tylko najdelikatniejsze mięso, ale też np. ścięgna.
Specjalnie przytoczyłam oryginalne składy(możne je znaleźć na stronie producentów), bo importerzy czasem dają się ponieść wyobraźni i bardzo kreatywnie je tłumaczą :wink: .

Ja nie wiem czy ta karma jest dobra czy nie, też mnie zastanawia dlaczego jest taka tania (patrząc na skład wydaje się to podejrzane), nie wiem jaka jest jakość składników, choć producent zapewnia, że wszystko jest eco friendly i korzystają z lokalnych składników. Mnie się podoba, że nie jest przeładowana składnikami (może stąd cena?), bo mój alergiczny pies niestety holistycznych nie przyjmuje dobrze i że jest bezkurczakowa (nawet tłuszczu z kurczaka nie ma), a taką znaleźć na Polskim rynku graniczy z cudem.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

24 września 2011, 12:52

Czy coś wiadomo o producencie tej karmy,czy oni sami produkują czy Private Label?
Jak wchodzi nowa karma to albo jest zachwyt,albo pojawiaja się zgrzyty-
Widełki dawkowania są taką formą zabezpieczenia ze strony producenta(wg mnie jest to akurat plus tej firmy)bo każdy pies jest inny i powinno się dostosować dawkę do danego osobnika,jego stylu zycia(kanapowiec,sportowiec itd)
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

26 września 2011, 12:00

japanisze pisze:Żeby nie być gołosłowną sprawdziłam parę składów przodujących (moim zdaniem) karm pod względem składu i jakości:
Biomill sensible najwyższa linia (mój karmowy faworyt, najlepsza z najlepszym wg mnie): Rice, dried lamb, potato protein, animal fat, sugar beet, fish protein, poultry liver hydrolysate, brewer’s yeast, whole egge powder, locust bean flour, acacia fibre, cod liver oil, fructo-oligosaccharides, lecithine, yucca extract. Mineral nutrient, oligosaccharide and vitamin pre-mix.
I ryż na 1 miejscu i znowu określenie dried lamb czyli suszona jagnięcina.
Z tym biomillem to chyba ostatnio coś dziwnego się dzieje, prawdopodobnie zmienili skład bez zmiany grafiki opakowania, stąd nawet się tego nie wyłapuje (u dystrybutora najwidoczniej jeszcze wisi tłumaczenie starszych wersji). I wcale się temu nie dziwię, że szukają oszczędności by przetrwać kryzys i przy drogim Franku ktoś tą karmę chciał importować :roll: Pewnie też one tłumaczą dlaczego nową linię nie widoczną na orginalnej stronce, a która zastępuje w sklepach starą linię, produkowana jest przez ”Organicfood Moskwa”(Jedyny adres widoczny na opakowaniu nowej lini profesionall- info wg osoby co kupiła biomilla z nowej partii).

Taki skład adult sensible wg starych postów dogo widniał na stronce w 2006r
Dehydrated lamb meat, rice, potato proteins, fish protein, vegetable and animal fats, fish oil, beet pulp, oligo-sacharrides, yeasts, DL-methionin, minerals, trace-elements, vitamins.
I znalazłam jeszcze na dogo skład z opakowania z czerwca 2010
Biomill adult sensible - z opakowania
Rice (34%), dehydrated lamb meat products (27%), poultry fat (chicken and turkey), beetroot pulp, potato proteins (9%), fishmeal, powdered hole egg, brewer's yeast hydrolyzed poultry liver, cod liver oil, acacia fiber, DL-methionin,, minerals, trace-elements and vitamine premix.
(Ktoś wcześniej przetłumaczył etykietę z opakowania i wyszło z tego tłumaczenia, że biomil jest robiony z mączki mięsnej, ale jest wyraźnie "meat", nie "meal", więc chyba jednak mięso, chyba, że pod "products" czai się jeszcze coś tajemniczego )

Po polsku jest mniej dokładnie:
Ryż (min. 34%), mięso jagnięce (dehydrolizowane) - (min. 27%), ryż [nie wiem, co to za "drugi" ryż?], proteiny ziemniaczane, tłuszcz roślinny oraz zwierzęcy, proteiny pochodzenia roślinnego, ryba oraz olej rybi, pulpa buraczana, oligosacharydy, drożdże, DL-metonina, minerały, witaminy, pierwiastki śladowe.
Tłumaczenie poprawiło się więc tylko o tyle, że kolejność składników jest taka, jak w wersji angielskiej.
wracając do określenia suszona jagnięcina dali sobie większe pole do zmian które to części jagniątka lądują w karmie :wink:

W TOTWie też nie dziwią pojęcia ogólne, ale ta karma ma w sobie tyle produktów zwierzęcych że i tak dostarcza sporo wszystkich potrzebnych składników. I gdyby jeszcze miały być oznaczone w skłądzie jako mieso to pewnie cena byłaby 2 razy wyższa. A taką karmę już mało kto kupi :roll:

Swoją drogą, chyba przestałam wierzyć w to co widzę na ekranie monitora, co sklep to inny skład i jeszcze nijak się ma do składu na orginalnej stronie :lol: Za to bardzo przydatne sa wpisy ze skłądami na forach, można na ich podstawie prześledzić w którym kierunku się zmieniają.
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

26 września 2011, 13:29

Swoją drogą, chyba przestałam wierzyć w to co widzę na ekranie monitora, co sklep to inny skład i jeszcze nijak się ma do składu na orginalnej stronie :lol: Za to bardzo przydatne sa wpisy ze skłądami na forach, można na ich podstawie prześledzić w którym kierunku się zmieniają.
O nowym Biomillu nic nie wiem, ja karmiłam starym. Skład składem, ale jakość tej karmy jest onieśmielająco fenomenalna :D

Nigdy nie sugeruję się składem podanym po polsku (dlatego podałam składy ze stron producentów, bo to najbliżej prawdziwego składu jak to dla mnie możliwe - nie mam w domu opakowań Biomilla; mam opakowanie TOTW z rybką, ale karma jest szczelnie w schowku ukryta, z ciekawości przy okazji dosypywania do pojemniczka spiszę skład i wkleję na forum, by porównać ze stronami sklepów i producenta), tym bardziej, że importer może dać się ponieść kreatywności, bo jak wiadomo TYLKO producent ma obowiązek podać prawdziwy skład (na co oczywiście też są sposoby, by to prawo obejść), a importera (który tłumaczy skład na polski) to już niestety nie obowiązuje (stąd np. w Acanie po polsku mamy do czynienia z suszonym mięsem, gdzie w rzeczywistości w karmie używana jest mączka mięsna - łatwo sprawdzić na stronie producenta, na opakowaniu też jest skład w oryginale z tego co pamiętam).

Wracając do Symply mnie ona do złudzenia przypomina składem np. Nutro Choice (z tą różnicą, że Nutro ma w składzie tłuszcz z kurczaka - wrr :!: ), a i ta (Nutro) jest w dosyć niskiej cenie. Może cała tajemnica niskiej ceny polega na okrojonym, nie przekombinowanym składzie?
Drążę temat, bo jeden z moich psów zwyczajnie nie trawi holistyków, nie służą jej w ogóle, a tak trudno znaleźć porządną karmę ze skromnym, lecz dobrym składem i wysoką jakością składników - co więcej, bez kurczaka, wołowiny, zbóż, kukurydzy, tłuszczu z kurczaka.
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 września 2011, 13:38

Z tymi składami to niezłe nieścisłości,co sklep to inny opis,a jeszcze co ciekawsze nawet główny importer wielokrotnie podaje co jest dla niego najwygodniejsze.Czasami na stronie producenta też są hocki klocki,a na opakowaniu inaczej.

Japanisze masz rację,że trochę przypomina składem Nutro(kiedyś wspaniała karma)o którym nawet na Niemieckich Forach napisali,że straciło na jakości.Ten kryzys odbije się na naszych psach :(
Awatar użytkownika
Alto
Posty:146
Rejestracja:19 sierpnia 2009, 22:34

26 września 2011, 20:58

Japanisze, daleko nie trzeba szukać, link do krakvetu, widać biomill swiss profesionall wypiera stary, a i o tym nowym zero informacji na stronce biomilla :roll:
Tak, masz Robercie rację, ten kryzys się odbije na naszych psach, nie chcą podnosić ceny ze strachu że ludzie zrezygnują, więc szukają oszczędności :-(
Co do Symply, cóż można tu wiecej ocenić poza składem, trzeba by wór zamówić, skarmić nim futrzaka i dopiero można opiniować dalej ;-)
japanisze
Posty:326
Rejestracja:14 marca 2011, 22:35

26 września 2011, 22:21

Alto ja znaleźć sklep z karmą potrafię, ale nic nie wiem o nowym B w tym sensie, że nim nie karmiłam, a jak nie karmiłam to sobie mogę pogadać, pogdybać, postękać, ale i tak nic to dobrego nie przyniesie :D
Co do Symply, cóż można tu wiecej ocenić poza składem, trzeba by wór zamówić, skarmić nim futrzaka i dopiero można opiniować dalej ;-)
Trochę poza składem można, ale faktycznie niewiele.
Dyskusja rozgorzała na temat składu właśnie, a jeśli ktoś wypróbuje i wyrobi sobie opinię to ja z przyjemnością się z nią zapoznam :mrgreen:
Ja niestety boję się eksperymentować, bo mam bardzo wrażliwego psa jednego, a drugi "testuje" (jak to okropnie brzmi! jak w laboratorium :wink: ) TOTWA z rybką.

pozdrawiam wszystkich i niecierpliwie czekam na pierwsze recenzje 8)
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

09 stycznia 2012, 17:22

Zakupiłam dziś awaryjnie 2 kg worek karmy SYMPLY. Oto skład Jagnięciny z ryżem przepisany żywcem :wink: z worka:

Dried lamb (min 26%) White Rice (min 26%) Brown Rice, Sunflower Oil (min 9%) Beet Pulp. Lamb Digest, Dried Egg, Minerals, Seaweed.
Preserved with natural antioxidants (mixed tocopherols)
Protein 20%, Fat Content 12%, Crude Fibre 4%, Crude Ash 10%, Omega-6 Linoleic Acid 5,70%.
No Added:
*artificial colourings
*artificial flavourings
*artificial preservatives
*GM ingredients

Granulki są dość małe, okrągłe.
Wyżej było napisane, że składem przypomina Nutro - oby bo właśnie Nutro mojej suce bardzo pasowało, a już zmiana na Canidae jagnięcą niekoniecznie była dobrym pomysłem. Problem z Nutro jest taki, że jest tylko w 2 kg opakowaniach, tylko w 2-ch sklepach i trzeba zamawiać za jakieś kwoty niebotyczne, żeby przesyłka była gratis, a nie zawsze jest taka potrzeba i taka możliwość finansowa. Cena za 2 kg opakowanie SYMPLY 29,99 (Nutro 43-45zł). Dużo trochę tego włókna, ale zobaczymy. Akurat dla małej 2kg worek to dobra ilość na stwierdzenie, czy mniej więcej karma pasuje czy nie.

Ps. Właśnie odkryłam, że na stronie producenta http://www.symplypetfoods.co.uk/Lamb-Rice i na naklejce w j.polskim na worku jest 28% jagnięciny, a na worku jak byk stoi 26% (???)
murakami
Posty:151
Rejestracja:14 sierpnia 2010, 23:00
Lokalizacja:Warszawa

15 stycznia 2012, 14:24

To sobie popiszę sama w temacie... :wink: Napisałam do producenta, bo okazało się, że są dwa różne opakowania w sklepie, tzn niewiele się różnią, ale chociażby zawartością tej jagnięciny - 26% i 28%. Porobiłam zdjęcia i czekam na odpowiedź. Karma dziwnie pachnie, niezbyt ładnie jak na ludzki nos, ale zjadana jest chętnie. Qoopy się poprawiły, po Canidae nieciekawe, luźne, częste, są teraz ciemne, zwarte, małe. Tyle wniosków po kilku dniach.
A, i pytałam kuzynkę z UK, czy rzeczywiście karma jest tam znana. Odpisała mi, że owszem, jest znana, cena 9-10f za 2kg jest porównywalna do ceny np Eukanuby.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości