Taste of the Wild

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

akka

25 sierpnia 2014, 14:12

Średnio psu ta karma smakuje...załatwia się z 3 razy dziennie raczej miękka kupa ciężko zebrać,zaparcie mu nie grozi :/
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

25 sierpnia 2014, 15:24

U mnie TOTW też się nie sprawdzał. Karma dla mojej małej zupełnie niesmaczna, kupale początkowo duuuuże i 3 razy dziennie, po 2 miesiącach pojawiły się zaparcia, pies załatwiał się raz dziennie i z trudem. Początkowo myślałem, że to przez to, że Sara ma mniej ruchu, ale po zmianie na Orijena wszystko wróciło do normy. Aczkolwiek nie uważam, że TOTW to zła karma, ale skład nie do końca jest według mnie jasno określony i jest tam kilka znaków zapytania.
Ja polecę Ci Orijena albo Applawsa. Z Purizonem miałem do czynienia, pies się po nim drapał, miał biegunkę i zaczerwienione łapy, które ciągle gryzła i lizała.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

25 sierpnia 2014, 18:17

Mój pies TOTW z bizonem, jadł dwa tygodnie, niestety kupy były bardzo luźne, liczne, koloru zielonego. Co do smakowitości zjadana była bardzo chętnie, wydaje mi się, że problemem w tej karmie jest zbyt duża ilośc z zielonego groszku.
jednak nie jest wcale powiedziane, że u Twojego psa wystąpi problem, karma ogólnie jest chwalona jako dobra z dobrym składem.
akka

25 sierpnia 2014, 18:41

Właśnie problem występuje wiec zastanawiam nad zmianą na Orijen lub Purizon bądż Applaws.Pierwszy worek 6kg był Totw rybny to w ogóle była porażka ,cały pies śmierdział tą ryba i miał łupież.Od 3 miesięcy je dzikie ptactwo i nie wiem czy ciągnąć dalej np.z bizonem czy zmienić...
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

25 sierpnia 2014, 20:52

Nie każdy pies toleruje karmy rybne, może stąd łupież. Moja Sara np. nie może jeść karm w których białko zwierzęce jest oparte głównie na rybach. Próbowałem kilku i zawsze był łupież, albo drapanie, bądź zaczerwienione opuszki łap.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

26 sierpnia 2014, 08:21

akka, pies jako szczeniak, jadł w hodowli Purinę z niższej linii. Przestawiłam go na Purinę Pro Plan, kupy były częste i w dużej ilości. Po operacji jadł RC Mobility, na tek karmie miał się nieźle, można powiedzieć najlepiej, jednak cena 240 zł za 12 kg to dość wysoka, zamieniłam mu na Eukanubę Adult Large która niby w składzie miała glukozamine i chondroityne jakże potrzebna dla mojego psa. T zaczął się koszmar, po tej karmie biegunki, częste, strzelające ilości większe niż to co pies zjadł. Wtedy przeszłam na gotowane warzywa ryż i kurczak chudy aby psa unormować, było lepiej. Chciałam karmić psa dobra suchą i wybór padł na TOTW z bizonem resztę znasz, już opisywałam karmienie ta karma.
Nie wiem dlaczego akurat mój pies reagował tak na cztery różne karmy, teraz psiak jest na surowym mięsie z warzywami, cenowo dość drogo, pies się załatwia raz, czasem dwa razy dziennie w zależności od tego co zje, je owoce surowe, jajka od kur. Ta dieta mu służy nie muszę się martwić biegunkami, czy wymiotami. czasem zdarza się incydent z luźną kupą po podaniu wątróbki lub za dużej ilości podrobów ale nieczęsto. :) Kudeł ładny,, błyszczący, oddech świeży jak na psa, pies nie tyje i nie sępi za jedzeniem jak to było wcześniej, dieta się sprawdza w naszym przypadku. Oczywiście mówię tylko o swoim psie, każdy widzi na co dzień jak pies trawi czy suche, czy gotowane czy tez surowe.
akka

26 sierpnia 2014, 10:05

Wiedzę o gotowaniu i barfie dla psa mam sporą (14 lat z owczarkiem niemieckim) jednak w przypadku obecnego psa w grę wchodzi tylko suche bez zbóż dobrej jakości.Macie doświadczenie z Orijenem-Applawsem w stosunku do Totw ? Czy warto zmienić?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty:4455
Rejestracja:27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja:Warszawa

26 sierpnia 2014, 13:28

Ty nie masz wyjścia jęsli masz problem to zdecydowanie powinnaś zmienić .Zarówno Orijen jak i Applaws ma dobre opinie niemniej TOTW też ma(u Twojego psiaka się jednak nie sprawdził) i jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedziała
tracershy
Posty:442
Rejestracja:31 lipca 2011, 10:58

26 sierpnia 2014, 16:07

Na forum masz dość sporo informacji zarówno o Orijenie i Applawsie. Nikt Ci nie powie, która będzie lepsza dla Twojego psa. Musisz sama sprawdzić. Składy obie mają dobre, cenowo też bardzo podobnie. Smakowitość świetna, ale każdy pies ma swoje gusta.
akka

26 sierpnia 2014, 23:17

Dziękuje bardzo za rady :) Kolejna będzie Orijen i mam nadzieję że będzie to dobry wybór.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości