Zmiana karmy u mopsika

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

meggii
Posty:2
Rejestracja:09 grudnia 2008, 08:15
Lokalizacja:Opole

09 grudnia 2008, 10:42

Witam. Mam 5 miesięcznego mopsa.Do tej pory jadł karmę RC Mini Junior z kurczakiem. Niedawno po wizycie u weterynarza okazało się że jest uczulony na kurczaka.Czy mógłby mi Pan polecić jakąś dobrą karmę którą mogę mu podawać zamiast tej?I po czym można poznać ze pies jest uczulony akurat na kyurczaka? Do tej pory go jadł i nic mu nie było. Są jakieś oznaki na skórze? Bo piesek się drapał szczególnie na łapkach. Dostał wapno i zastrzykli przeciwświądowe. Juz jest lepiej.Z góry dziękuję za odpowiedź.
goskaaa
Posty:1088
Rejestracja:03 sierpnia 2007, 09:02

11 grudnia 2008, 17:51

meggii poznać na co piesek jest uczulony można poznać gdy się zrobi testy, ew. zastosuje dietę eliminacyjną (podejżane skłądniki eliminujemy) i po pewnym czasie jak objawy ustąpią, podajemy raz i drugi podejżane jedzonko, jak wrócą to znaczy że to to. Ale nie jest to zbyt miarodajne.
Patrząc na sklad royala, prędzej bym podejrzewała że twój psiak może być uczulony na gluten - czyli wszlekiego rodzaju składniki takie jak mączka kukurydziana, pszenica, śruta kukurydziana... Lekarze często zbyt pochopnie i bez badań obwiniają kurczaka, a w karmach z kurczakami często jest masaaaa glutenu i moim zdaniem to on jest głownym winowajcą!
OWCZARZ2
Posty:346
Rejestracja:20 listopada 2008, 01:10
Lokalizacja:Kraków

11 grudnia 2008, 17:59

Chciałem dodać, że w przypadku psa alergika często wystepuje alergia pokarmowa na więcej niż jeden składnik.
Tak jak w przypadku mojego psa obok mięsa z kurczaka, na wszelkie gluteny kukurydziane, pszeniczne.

Testy skórne nie są zbyt miarodajne, no chyba, że te z krwii ale to już b. duzy wydatek pieniężny plus odczulanie też niezwykle kosztowne.

Grunt to dobra karma, najlepiej bez niepotrzebnych wypełniaczy typu kukurydza, pszenica, soja, celuloza.

W dzisiejszych czasach o taka karmę naprawdę nie trudno.

Z karm weterynaryjnych dla psów alergików z czystym sumieniem z moich doświadczeń mogę polecić Trovet RRD, DPD, LRD oraz Eukanubę Dermatosis
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości