BEAPHAR Care+ Degu - sucha karma dla koszatniczek - 700 g
BEAPHAR Care+ Degu to pełnoporcjowa, sucha karma stworzona z myślą o zdrowiu i witalności koszatniczek. Pokarm zawiera wszystkie składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierzęcia.
Karma BEAPHAR Care+ Degu dostarcza koszatniczkom odpowiednią ilość niezbędnego w ich diecie włókna pokarmowego, co wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, zapobiega problemom trawiennym i dba o zdrowie jelit. Nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 oraz Omega-6 zadbają o skórę i sierść gryzonia. Dodatek w postaci FOS i MOS wzmocni układ odpornościowy. Odpowiednia twardość granulek i optymalny stosunek wapnia do fosforu pozwoli zwierzakowi zadbać o zdrowie zębów i dziąseł. BEAPHAR Care+ nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów ani aromatów.
BEAPHAR Care+ Degu to doskonały wybór dla każdego właściciela koszatniczki, który pragnie zapewnić swojemu pupilowi zdrową, zbilansowaną i smaczną dietę. Dzięki naturalnym składnikom i starannie opracowanej formule, karma ta wspiera zdrowie, energię i dobre samopoczucie Twojego małego przyjaciela każdego dnia.
Cechy produktu BEAPHAR Care+ dla koszatniczki:
dedykowana koszatniczkom
źródło składników odżywczych
bogactwo witamin i minerałów
zdrowy skład
wspiera prawidłowy rozwój
niezwykły smak
wspomaga zdrowie zębów
każda granulka ma taki sam skład
bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych
dodatek MOS i FOS
700 g
Skład:
Zboża, produkty pochodzenia roślinnego (Yucca schidigera 0,1%, Echinacea 0,03%, ekstrakt z zielonej herbaty 0,01%, FOS 0,01%), warzywa, minerały, drożdże (MOS 0,1%), glony (Spirulina 0,01%).
Składniki analityczne:
Białko surowe 14%, włókno surowe 20%, oleje i tłuszcze surowe 3,6%, wilgotność 10,7%, popiół surowy 4,7%, wapń (Ca) 0,67%, sód (Na) 0,09%, fosfor (P) 0,36%, magnez (Mg) 0,16%, potas (K) 0,92%.
Dodatki i witaminy na 1 kg:
Witamina A 29.370 j.m., witamina D3 880 j.m., witamina E 67 mg (jako octan D-α-tokoferolu), żelazo (Fe) 10 mg, jod (I) 2,9 mg, miedź (Cu) 16,3 mg, mangan (Mn) 30 mg, cynk (Zn) 49,3 mg oraz konserwanty, przeciwutleniacze, barwniki.
Dawkowanie
Należy dostosować ilość karmy do wielkości i wagi koszatniczki. Zwykle zaleca się podawanie około 30-40 g karmy dziennie. Nie zapomnij o stałym dostępie do świeżej i czystej wody. Karmę najlepiej przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.Żywienie gryzoni
Gryzonie są zwierzętami roślinożernymi, dlatego z ich diety przede wszystkim należy wykluczyć produkty pochodzenia zwierzęcego. Zdrowe żywienie powinno opierać się o dobrej jakości granulat, siano, warzywa oraz zieleninę – czyli kwiaty, trawę, liście i zioła. Jako urozmaicenie można podawać owoce - na przykład jabłko lub banan. Wybierając granulat warto zwrócić uwagę na jego skład. Dobrej jakości karma powinna zawierać dużą ilość włókna, które jest niezbędne dla zdrowia zębów oraz układu trawiennego. Unikać należy pokarmów z wysoką zawartością cukru, tłuszczu i sztucznych dodatków. Należy pamiętać, aby zwierzak miał ciągły dostęp to czystej i świeżej wody.
Jakie wyposażenie jest niezbędne?
Oprócz pożywienia gryzonie potrzebują oczywiście klatki, w której będą mogły komfortowo przebywać. Podstawową zasadą jest dostosowanie rozmiarów klatki do wielkości zwierzaka. Ze względu na to, że są to dość ruchliwe zwierzątka, tego miejsca musi być wystarczająco dużo, by pupil swobodnie się po niej poruszał. Wybierając klatkę wykonaną z plastiku, naszą uwagę powinna zwrócić przede wszystkim wentylacja. Przy metalowych klatkach z odpowiednią wentylacją nie ma problemu. Natomiast te, wykonane z przezroczystych, plastikowych ścianek, muszą być odpowiednio skonstruowane, by naszemu pupilowi nigdy nie brakowało tlenu. Na jedzonko niezbędna jest plastikowa lub szklana miseczka, a na wodę specjalne poidełko. Miska z pokarmem powinna mieć swoje stałe miejsce np. na pięterku, a poidełko zawieszone na takiej wysokości, by nasze zwierzątko mogło swobodnie pić. Do podstawowego wyposażenia należy również ściółka, która pomoże zachować higienę w klatce. Do wyboru mamy różne rodzaje podłoża. Nie mając pewności, którą ściółkę wybrać, najlepiej przetestować kilka wariantów i wybrać ten, który najbardziej naszemu gryzoniowi oraz nam.