BRIT Care Raw Treat Kitten kurczak z łososiem - przysmak dla kota – 40g
BRIT Care Raw Treat Kitten kurczak z łososiem to znakomity przysmak dla kociąt. Zawiera 70% świeżych skrawków z kurczaka, 26% skrawków z łososia, lignocelulozę, hydrolizowane drożdże. Połączenie smaku drobiu i ryby stanowi rozkosz dla podniebienia mruczka.
Kurczak jest lekkostrawny i uwielbiany przez zwierzęta. Nie powinien przyczyniać się do nadmiernego przybierania na wadze. Łosoś stanowi świetne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, które przyczyniają się do utrzymania właściwej kondycji sierści i skóry.
BRIT Care Raw Treat Kitten odznacza się jako źródło białka. Dostarcza go aż 43%. Białko jest niezbędne do budowy i regeneracji tkanek, w tym mięśni, skóry i sierści. Wysoka zawartość białka wspomaga rozwój mięśni i utrzymanie ich masy. Białka pomagają w produkcji przeciwciał, które są kluczowe dla odpowiedzi immunologicznej i ochrony przed chorobami.
Przekąska stanowi też źródło 37% tłuszczu surowego. Tłuszcz jest skoncentrowanym źródłem energii, niezbędnym dla aktywnych kotów. Wysoka zawartość tłuszczu dostarcza długotrwałej energii. Tłuszcze wspomagają wchłanianie witamin w nich rozpuszczalnych, takich jak A, D, E i K, które są kluczowe dla zdrowia mruczka.
Włókno surowe wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, pomagając w przemieszczaniu się pokarmu przez przewód pokarmowy. Może pomagać w stabilizacji poziomu cukru we krwi, co jest szczególnie ważne dla zwierząt z tendencją do cukrzycy.
Pamiętaj o odpowiednim dawkowaniu przysmaków BRIT. Stanowią dodatek do diety. Głównym posiłkiem powinna być pełnoporcjowa karma sucha lub mokra. Przekąski możesz podawać od czasu do czasu jako urozmaicenie diety lub rodzaj nagrody dla pupila.
Podawanie przysmaków może wzmocnić więź człowieka ze zwierzęciem. Czworonóg potrzebuje uwagi ze strony właściciela i wspólnego spędzania czasu. Nieraz go nam brakuje. Podawanie smakołyków nie wynagrodzi mruczkowi braku uwagi, jednak można próbować nawiązywać więź z pupilem, od czasu do czasu bawiąc się z nim, a po zabawie nagradzając kawałkiem przysmaku.
Cechy:
z kurczakiemdoskonały smakźródło białka Skład:
świeże skrawki z kurczaka (70%), świeże skrawki z łososia (26%), lignoceluloza (2%), serwatka (0,5%), hydrolizowane drożdże (0,5%, źródło inozytolu i aminokwasów), bakterie inaktywowane i ich części (Lactobacillus helveticus HA – 122, 15x109 komórek/kg).
Analiza:
białko surowe 43,0%, tłuszcz surowy 37,0%, włókno surowe 2,5%, popiół surowy 10,0%, wilgotność 4,0%, wapń 3,0%, fosfor 2,0%, sód 1,0%.
Dieta kota
Dieta dla kota musi spełniać podstawowe wymagania, aby nasz pupil był zdrowy, a także miał dużo siły i energii do codziennych aktywności. Karma dla mruczka powinna dostarczać odpowiednią ilość białka, tłuszczu, składników mineralnych, witamin czy włókna surowego. Są też elementy, których obecność w składzie produktu dedykowanego kotom może budzić zaniepokojenie. Konserwanty, gluten, sztuczne barwniki - niekoniecznie chcemy, by były w diecie naszego ulubieńca.
Białko dostarczają zwierzęciu różne składniki. Bardzo popularne są karmy oparte na drobiu. Kurczak i indyk należą do lekkostrawnych i dobrze przyswajalnych rodzajów mięsa. Będą odpowiednie dla mruczków po zabiegach kastracji i sterylizacji, które są bardziej narażone na nadmierne przybieranie na wadze.
Oczywiście w ramach urozmaicenia możemy karmić kota, podając mu również karmy opierające się na innych źródłach białka. Jagnięcina, królik, wołowina, tuńczyk - jest dużo wariantów. Najlepiej przeanalizować, jakie ma potrzeby nasz pupil. Ryby dostarczają nienasyconych kwasów tłuszczowych, co jest korzystne pod kątem prawidłowego wyglądu skóry i sierści. Miła w dotyku, zdrowa i dobrze wyglądająca sierść - to coś, o czym marzy każdy właściciel kota.
Oprócz tego należy mieć na uwadze zapobieganie różnym dolegliwościom zdrowotnym. Na przykład wołowina jest źródłem żelaza. To bardzo cenny minerał. Jego odpowiednia ilość w diecie może uchronić zwierzę przed anemią i spadkiem aktywności. Królik zawiera mało tłuszczu, a do tego dostarczy dużo witamin z grupy B. Karma opierająca się na jagnięcinie może być alternatywą, gdy nasz pupil jest uczulony na drób. Zdarza się to bardzo rzadko, jednak w razie czego warto mieć opcję zapasową.