CALIBRA Veterinary Diets Dog Diabetes&Obesity - sucha karma dla psa – 12kg
CALIBRA Veterinary Diets Dog Diabetes&Obesity to sucha karma dla dorosłych psów. Została stworzona pod kątem czworonogów z cukrzycą i tendencją do nadwagi. Pomoże uregulować poziom glukozy.
CALIBRA Diabetes&Obesity jest odpowiednia dla psów wszystkich ras, dorosłych pupili, jak i seniorów. Wygodny worek ułatwi przechowywanie karmy, a także zapewni jej komfortowe dawkowanie. Pamiętaj, aby nie przekarmiać pupila. W razie wątpliwości skonsultuj się z weterynarzem odnośnie ilości podawanego pokarmu.
Dietetyczna karma CALIBRA Dog Diabetes&Obesity ma w składzie białko z kurczaka oraz indyka. Drób ma znakomity smak, a do tego jest lekkostrawny i bardzo rzadko powoduje nietolerancje pokarmowe.
CALIBRA Veterinary Diets Dog dostarcza aż 9,5% włókna surowego, które wpływa na poziom sytości. Twój pupil powinien czuć się szybciej najedzony, dzięki czemu wystarczy mu mniejsza ilość pokarmu. Zmniejszy to też ryzyko nadmiernego przybierania na wadze.
Kukurydza i jęczmień są głównymi źródłami węglowodanów, zapewniającymi energię niezbędną dla aktywności psa, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi glikemicznej. Dodatki takie jak glukozamina, siarczan chondroityny, fruktooligosacharydy, β-glukany, mannooligosacharydy oraz wyciąg z juki Mojave dostarczają dodatkowego wsparcia dla zdrowia stawów, układu pokarmowego i ogólnego stanu zdrowia czworonoga.
Cechy:
białko z kurczaka i indyka35% białka surowegododatek witamin Skład:
białko z kurczaka, kukurydza (20 %), białko z indyka, jęczmień (10 %), suszone jabłka, gluten kukurydziany, olej z łososia, lignoceluloza, hydrolizowana wątróbka z kurczaka, drożdże piwne, łuski i nasiona babki płesznik (0,5 %), chlorek sodu, algi (0,5 %, Schizochytrium limacinum), glukozamina (1 000 mg/kg), siarczan chondroityny (800 mg/kg), fruktooligosacharydy (220 mg/kg), β-glukany (200 mg/kg), mannooligosacharydy (180 mg/kg), wyciąg z juki Mojave (150 mg/kg), kurkuma i bezkofeinowy ekstrakt z zielonej herbaty (źródło flawonoidów 160 mg/kg i polifenoli 80 mg/kg), inaktywowane bakterie Lactobacillus acidophilus HA–122 (15 x 109 komórek/kg). Źródła węglowodanów: kukurydza, jęczmień.
Analiza:
białko surowe 35 %, tłuszcz surowy 8 %, włókno surowe 9,5 %, popiół surowy 7 %, wilgotność 10 %, kwasy tłuszczowe omega-3 0,3 %, kwasy tłuszczowe omega-6 0,9 %, wapń 1,2 %, fosfor 0,9 %, sód 0,25 %, magnez 0,07 %, skrobia 18 %, całkowita zawartość cukrów 1,2 %.
Dieta dla psa
Mądrze dobrana dieta dla psa to istotny element opieki nad zwierzęciem, który ma zapewnić mu dobre samopoczucie i zdrowie. Lepiej zapobiegać chorobom niż później narażać się na często kosztowne i długotrwałe leczenie. Nie ma idealnej karmy dla każdego psa. Musisz ocenić i przeanalizować, w jakim wieku jest twój ulubieniec, do jakiej należy rasy, ile ma aktywności fizycznej oraz czy cierpi na jakieś schorzenia.
Jeśli jesteś właścicielem szczeniaka, powinieneś dostarczać mu pokarm o wysokiej wartości energetycznej. Oczywiście nie przesadzaj z dawkami posiłków, by nie doprowadzić do nadmiernego przybierania pupila na wadze. Otyłość przyczynia się często do wielu groźnych chorób, których leczenie jest drogie i długotrwałe.
Dorosły pies poradzi sobie, otrzymując posiłek o mniejszej wartości energetycznej, jednak oczywiście potrzebuje odpowiedniej ilości białka, tłuszczów czy minerałów. Dobierając karmę i jej dawkowanie, należy rozpatrzyć, jakiej rasy jest czworonóg, ile ma lat, a także czy cierpi na jakieś dolegliwości zdrowotne. Nie bez znaczenia jest też jego aktywność fizyczna.
Wybierając karmę dla ulubieńca, zwróć uwagę na jej skład, a także zawartość wartości odżywczych i witamin. Jeśli producent nie podaje, ile mięsa jest w składzie produktu albo ogranicza się do ogólnych informacji, może to niepokoić. Pozwól psu próbować różnych smaków. Powinna mu smakować karma o smaku wołowiny czy jagnięciny.
Indyk i kurczak należą do mięs lekkostrawnych. Będą zatem odpowiednie dla zwierząt podatnych na przybieranie na wadze. Wołowina czy wieprzowina to dobry wybór dla psów bardziej aktywnych. Powinny dostarczyć dużo żelaza, które jest niezwykle ważnym minerałem zapobiegającym anemii.