CALIBRA Veterinary Diets Gastrointestinal łosoś - sucha karma dla psa – 2kg
CALIBRA Veterinary Diets Gastrointestinal to sucha karma dla dorosłych psów. Jest zalecana przy niewydolności trzustki i zaburzeniach wchłaniania jelitowego. Karma CALIBRA odznacza się brakiem soi i glutenu w składzie.
Sucha karma dla psa CALIBRA Gastrointestinal jest źródłem 12% tłuszczu, 28% białka, 7,5% popiołu surowego i 1,8% włókna surowego. Białko dostarcza aminokwasów egzogennych i umożliwia utrzymanie silnego organizmu.
Powinna wpłynąć na prawidłowe trawienie. Gluten i soja to elementy, których niektóre zwierzęta nie tolerują, dlatego nie ma ich w karmie CALIBRA. W posiłku Gastrointestinal producent zawarł lekkostrawne składniki.
Białko łososia powinno korzystnie wpłynąć na stan skóry i sierści Twojego pupila. Czasami nie wystarcza do tego tylko dbanie o higienę. Należy wesprzeć czworonoga właściwie dobraną dietą.
Obecność w składzie hydrolizowanego białka z łososia zmniejsza ryzyko wystąpienia nietolerancji pokarmowych. Ryż stanowi doskonałe źródło węglowodanów, które są głównym źródłem energii dla psów. Dzięki obecności ryżu w diecie, zwierzę może cieszyć się stałym dostępem do energii potrzebnej do codziennych aktywności.
Suszone jaja są bogatym źródłem białka, zawierając wszystkie niezbędne aminokwasy potrzebne do utrzymania zdrowia i odpowiedniej kondycji mięśni psa. Białko z jaj jest łatwo przyswajalne i strawne dla psiego organizmu, co pozwala na skuteczne wykorzystanie jego potencjału budulcowego.
Algi są bogatym źródłem składników odżywczych, w tym witamin i minerałów, takich jak witamina A, witamina D oraz jod. Zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, które wspierają zdrowie serca, mózgu i stawów psa. Poprawiają trawienie i wchłanianie składników odżywczych, co przyczynia się do ogólnego stanu zdrowia psa.
Fruktooligosacharydy to prebiotyki, które wspomagają zdrowie jelit psa, stymulując wzrost korzystnych bakterii jelitowych. β-glukany są związkiem roślinnym o działaniu immunostymulującym, wspierającym funkcję układu odpornościowego pupila.
Jukka Mojave (yucca) może pomagać w redukcji nieprzyjemnego zapachu kału psa poprzez zmniejszenie produkcji gazów jelitowych. Kurkuma i ekstrakt zielonej herbaty są bogatymi źródłami antyoksydantów, takich jak polifenole i flawonoidy, które pomagają w zwalczaniu wolnych rodników i zapobiegają uszkodzeniom komórek.
Cechy:
smak łososiaźródło białkasucha karma Skład:
ryż (40 %), białko łososia (26 %), jaja suszone (8 %), hydrolizowane białko z łososia (8 %), suszone jabłka, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami), olej z łososia, hydrolizowana wątroba z kurczaka, drożdże piwne, przetworzone kultury drożdży (0,5 %), kwas fulwowy (0,5 %), algi (0,5 %, Schizochytrium limacinum), fruktooligosacharydy (220 mg/kg), β-glukany (200 mg/kg), mannooligosacharydy (180 mg/kg), jukka Mojave (150 mg/kg), kurkuma i ekstrakt zielonej herbaty bezkofeinowy (źródło flawonoidów 160 mg/kg i polifenoli 80 mg/kg), Lactobacillus acidophilus HA – 122 inaktywowane (15 × 10⁹ komórek/kg).
Analiza:
białko surowe 28 %, tłuszcz surowy 12 %, włókna surowe 1,8 %, popiół surowy 7,5 %, wilgotność 10 %, kwasy tłuszczowe omega-3 0,9 %, kwasy tłuszczowe omega-6 1,7 %, wapń 1,3 %, fosfor 1 %, sód 0,5 %, magnez 0,12 %, potas 0,75 %.
Dieta dla psa
Mądrze dobrana dieta dla psa to istotny element opieki nad zwierzęciem, który ma zapewnić mu dobre samopoczucie i zdrowie. Lepiej zapobiegać chorobom niż później narażać się na często kosztowne i długotrwałe leczenie. Nie ma idealnej karmy dla każdego psa. Musisz ocenić i przeanalizować, w jakim wieku jest twój ulubieniec, do jakiej należy rasy, ile ma aktywności fizycznej oraz czy cierpi na jakieś schorzenia.
Jeśli jesteś właścicielem szczeniaka, powinieneś dostarczać mu pokarm o wysokiej wartości energetycznej. Oczywiście nie przesadzaj z dawkami posiłków, by nie doprowadzić do nadmiernego przybierania pupila na wadze. Otyłość przyczynia się często do wielu groźnych chorób, których leczenie jest drogie i długotrwałe.
Dorosły pies poradzi sobie, otrzymując posiłek o mniejszej wartości energetycznej, jednak oczywiście potrzebuje odpowiedniej ilości białka, tłuszczów czy minerałów. Dobierając karmę i jej dawkowanie, należy rozpatrzyć, jakiej rasy jest czworonóg, ile ma lat, a także czy cierpi na jakieś dolegliwości zdrowotne. Nie bez znaczenia jest też jego aktywność fizyczna.
Wybierając karmę dla ulubieńca, zwróć uwagę na jej skład, a także zawartość wartości odżywczych i witamin. Jeśli producent nie podaje, ile mięsa jest w składzie produktu albo ogranicza się do ogólnych informacji, może to niepokoić. Pozwól psu próbować różnych smaków. Powinna mu smakować karma o smaku wołowiny czy jagnięciny.
Indyk i kurczak należą do mięs lekkostrawnych. Będą zatem odpowiednie dla zwierząt podatnych na przybieranie na wadze. Wołowina czy wieprzowina to dobry wybór dla psów bardziej aktywnych. Powinny dostarczyć dużo żelaza, które jest niezwykle ważnym minerałem zapobiegającym anemii.