1. Karmy weterynaryjne należy podawać po konsultacji z weterynarzem.
2. Regularna konsultacja z weterynarzem (co ok. 6 miesięcy) jest konieczna w celu ustalenia konieczności dalszego podawania karmy.
3. W razie potrzeby natychmiast skonsultuj się ze swoim weterynarzem.
4. Kupując karmę weterynaryjną w KrakVet potwierdzasz, że akceptujesz powyższe wytyczne, a podawanie karmy weterynaryjnej zostało zalecone przez weterynarza na podstawie diagnozy.
CALIBRA Veterinary Diets Ultra Hypoallergenic Insect - sucha karma dla psa - 2kg
CALIBRA Veterinary Diets Ultra Hypoallergenic Insect to sucha karma dla dorosłych psów wszystkich ras. Nie zawiera glutenu ani soi. Jej działanie opiera się na białku z owadów. Zawiera ponadto skrobię ryżową czy olej kokosowy. Dlatego powinna być odpowiednia dla czworonogów z wrażliwym żołądkiem i mających tendencję do nietolerancji pokarmowych.
Karma jest dostarczana w funkcjonalnym worku. Ułatwia to przechowywanie i dawkowanie produktu. Pamiętaj, aby nie przekarmiać pupila. Otyłość często wiąże się z wieloma chorobami, których leczenie jest kosztowne i długotrwałe.
CALIBRA Life opiera swoją formułę na białku pochodzącym z owadów. Zapewnij swojemu pupilowi wyborny posiłek. Będzie mu smakował i dostarczy aminokwasów egzogennych.
Białko z owadów to ekologiczna, zdrowa i zrównoważona alternatywa dla tradycyjnych źródeł białka pochodzenia zwierzęcego, która może przynieść liczne korzyści dla zdrowia psa i środowiska naturalnego.
Olej kokosowy zawiera kwasy tłuszczowe, takie jak kwas laurynowy, które pomagają nawilżać skórę i sierść czworonoga, zapobiegając przesuszeniu i łuszczeniu się skóry oraz poprawiając ogólny stan sierści.
Olej kokosowy zawiera kwasy tłuszczowe o średniej długości łańcucha, które mogą wspomagać trawienie pupila poprzez łagodzenie objawów zapalenia jelit, biegunki i innych problemów trawiennych.
Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym, olej kokosowy może wspomagać odporność zwierzęcia poprzez eliminację patogenów i wspieranie zdrowej mikroflory jelitowej.
Cechy:
smak owadówdla psów cierpiących na nietolerancje pokarmowedoskonały smak Skład:
skrobia ryżowa (42 %), białko z owadów (30 %), suszone jabłka, olej kokosowy (8 %), białko z kryla (3 %), siemię lniane (2 %), olej z łososia (2 %), węglan wapnia, algi (1 %, Schizochytrium limacinum), fruktooligosacharydy (220 mg/kg), β-glukany (200 mg/kg), mannooligosacharydy (180 mg/kg), juka Mojave (150 mg/kg), inaktywowane bakterie Lactobacillus acidophilus HA – 122 (15 x 109 komórek/kg). Źródło białka: białko z owadów, białko z kryla. Źródło węglowodanów: skrobia ryżowa.
Składniki analityczne:
białko surowe 23 %, tłuszcz surowy 14 %, włókno surowe 3 %, popiół surowy 5,5 %, wilgotność 10 %, kwasy tłuszczowe omega-3 1 %, kwasy tłuszczowe omega-6 1,5 %, wapń 1,2 %, fosfor 0,8 %, sod 0,2 %, EPA (20:5 n-3) 0,3 %, DHA (22:6 n-3) 0,5 %, magnez 0,1 %.
Dieta dla psa
Mądrze dobrana dieta dla psa to istotny element opieki nad zwierzęciem, który ma zapewnić mu dobre samopoczucie i zdrowie. Lepiej zapobiegać chorobom niż później narażać się na często kosztowne i długotrwałe leczenie. Nie ma idealnej karmy dla każdego psa. Musisz ocenić i przeanalizować, w jakim wieku jest twój ulubieniec, do jakiej należy rasy, ile ma aktywności fizycznej oraz czy cierpi na jakieś schorzenia.
Jeśli jesteś właścicielem szczeniaka, powinieneś dostarczać mu pokarm o wysokiej wartości energetycznej. Oczywiście nie przesadzaj z dawkami posiłków, by nie doprowadzić do nadmiernego przybierania pupila na wadze. Otyłość przyczynia się często do wielu groźnych chorób, których leczenie jest drogie i długotrwałe.
Dorosły pies poradzi sobie, otrzymując posiłek o mniejszej wartości energetycznej, jednak oczywiście potrzebuje odpowiedniej ilości białka, tłuszczów czy minerałów. Dobierając karmę i jej dawkowanie, należy rozpatrzyć, jakiej rasy jest czworonóg, ile ma lat, a także czy cierpi na jakieś dolegliwości zdrowotne. Nie bez znaczenia jest też jego aktywność fizyczna.
Wybierając karmę dla ulubieńca, zwróć uwagę na jej skład, a także zawartość wartości odżywczych i witamin. Jeśli producent nie podaje, ile mięsa jest w składzie produktu albo ogranicza się do ogólnych informacji, może to niepokoić. Pozwól psu próbować różnych smaków. Powinna mu smakować karma o smaku wołowiny czy jagnięciny.
Indyk i kurczak należą do mięs lekkostrawnych. Będą zatem odpowiednie dla zwierząt podatnych na przybieranie na wadze. Wołowina czy wieprzowina to dobry wybór dla psów bardziej aktywnych. Powinny dostarczyć dużo żelaza, które jest niezwykle ważnym minerałem zapobiegającym anemii.