DINGO Szczypce do usuwania kleszczy plastikowe z uchwytem - 9,5 cm
DINGO Szczypce do usuwania kleszczy to wykonane z trwałego tworzywa sztucznego haczyki do usuwania kleszczy. Niezawodne narzędzie, które umożliwia bezpieczne i skuteczne pozbycie się niechcianego pasożyta ze skóry Twojego pupila. Łatwe w użyciu, o kształcie przypominającym długopis DINGO Szczypce do usuwania kleszczy, wielkości zaledwie 9,5 cm to wygodny sposób na to by mieć je przy sobie w każdej sytuacji kiedy spędzamy czas z pupilem na świeżym powietrzu. Dzięki praktycznemu zapięciu można je przymocować do kieszeni lub plecaka. Szczypce do usuwania kleszczy DINGO, są przeznaczone do wielokrotnego użytku
Bezpieczne zarówno dla psa jak i kota haczyki do usuwania pasożytów, takich jak kleszcze to przedmiot, który powinien znajdować się w domu każdego opiekuna czworonoga. Wciąż zmieniające się warunki atmosferyczne sprzyjają rozwojowi tych pasożytów, które stanowią zagrożenie już nie tylko w okresie wiosennym, jak bywało do tej pory, ale stają się już czyś, z czym spotykamy się niemal przez cały rok oprócz okresu zimowego.
Dlatego DINGO Szczypce do usuwania kleszczy to niezawodny, bezpieczny, trwały i ekonomiczny sposób na samodzielne i bezstresowe dla pupila pozbycie się z jego skóry niechcianego gościa, który może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia pupila. To czas decyduje o zdrowiu Twojego pupila, więc DINGO Szczypce do usuwania kleszczy to obowiązkowy element wyposażenia domu, w którym dba się o zdrowie czworonoga. Cechy produktu DINGO Szczypce do usuwania kleszczy plastikowe z uchwytem - 9,5 cm:
Wielokrotnego użytku.
Delikatne usuwanie kleszczy bez ich miażdżenia.
Ergonomiczny kształt.
Kompaktowe i lekkie.
Długość około 9,5 cm.
Materiał:
Tworzywo sztuczne.
Jak chronić psa przed kleszczami?
Kleszcze to małe pajęczaki, które żywią się krwią zwierząt i ludzi. Mają twarde, podobne do tarczy ciało i można je znaleźć w lasach, na polach i obszarach porośniętych zielenią. Na atak kleszcza szczególnie narażone są psy. Zabezpieczenie pupila przed tym rodzajem pasożytów jest bardzo ważne, bowiem mogą przenosić one groźne choroby. Ukąszenie kleszcza może wywołać m.in.:
Babeszjozę Jedną z najgroźniejszych chorób u psów, która poprzez zakażenie niszczy czerwone krwinki u psa, powodując ciężką niedokrwistość i żółtaczkę.
Anaplazmozę Chorobę przenoszoną najczęściej przez kleszcza pospolitego, powodującą niszczenie białych krwinek u psa.
Boreliozę Chorobę bakteryjną, która ma najczęściej przebieg przewlekły z okresami zaostrzenia objawów. Może obejmować różne układy i narządy, jednak najczęściej atakuje stawy psa.
Chronić swojego pupila możemy na kilka sposobów, do najpopularniejszych z nich należą:
Specjalna obroża - wygodna forma ochrony przed kleszczami i pchłami, wystarczy założyć ją na szyję pupila.
Preparaty biobójcze - skuteczny sposób na zabezpieczenie pupila, aplikuje się je na skórze zwierzęcia.
Tabletki - podawane doustnie, działają najczęściej przez okres od 4 do 12 tygodni.
Kleszcze coraz częściej pojawiają się na osiedlowych trawnikach i w przydomowych ogródkach, dlatego bardzo ważne jest przeglądanie skóry i sierści pupila po każdym powrocie ze spaceru - szczególnie wiosną, gdy przypada pierwszy etap zwiększonej aktywności kleszczy.