Leczenie kota

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

IwonaIwona
Posty:1
Rejestracja:05 czerwca 2013, 11:05

05 czerwca 2013, 15:00

Witam.
Nie potrafi się tutaj jeszcze dobrze poruszać nie widzę, czy moja wiadomość została wysłana.
Mój kot ma od dwóch miesięcy zdiagnozowaną remisje cukrzycy. Od dwóch miesięcy nie mogę zbytnio uregulować cukrzycy i trafić w dawki. Kot dostaje 2x dziennie insulinę lantus -dawki są stopniowo zwiększane. Wyniki utrzymują się wysokie-w granicach 34,400-450 ostatnio. Oprócz tego u kota stwierdzono przy usg zmiany na wątrobie i wciąż ma podwyższone parametry wątrobowe. Chodzi mi głownie o poradę w stosowaniu leków-dawkowanie i jakie odstępy czasowe powinny być miedzy nimi zachowane . Czy one wzajemnie jakoś źle na siebie nie wpływają. Leków nazbierało się trochę dużo a ja przez ok 9 godzin nie widzę kota i jak wracam do domu nie wiem czy nie daje ich za dużo w zbyt bliskich odstępach czasu.

Leki kota;
- Insulina lantus(rano i wieczorem co 12 h)- ostatnio jest na 2,5j.m.
-ornipural w iniekcjach po 2ml co drugi dzień- z tygodniowymi przerwami
-duphalac- rano w karmie ok 1.5ml (kot miewał straszne zatwardzenia bez niego)
-zentonil- 0,5 tabletki rano przed śniadaniem
-olekj z łososia do karmy wieczornej
-ursofalk-1,5 ml po śniadaniu i kolacji-(ostatnio odstawiony na jakiś czas) a w to miejsce podawany jest
-sylimarol i hepatil- po 0,5 tabletki po obiedzie(podawany gdy nie jest podawany ornipural)
-alusal 1/4 tabletki -2, 3 godziny po obiedzie-kot ma podwyższony znacznie fosfor,
-ranigast 1/4 tabletki-podawany na sen na poranne wymioty (treścią żołądka)

Proszę o poradę, czy te leki wzajemnie nie zakłócają swojego działania ( czy nie wpływają na wysoki cukier) i jakie odstępy powinny być zachowane. najlepiej jakby niektóre leki można połączyć,ale nie wiem czy można,więc zachowuje odstępy czasowe.Jest to jednak kłopotliwe, bo brakuje czasu. Jeżeli by można to prosiłabym również o jakąś poradę w sprawie ujarzmienia cukru u mojego kota. Serdecznie dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 czerwca 2013, 22:25

leki się nie wykluczaja a czas i miejsce podawania ( nazwijmy to tak) dokładnie określił Ci lekarz i jest to bardzo sensownie zrobione . Co ma po posiłku to po , co przed to przed. Jedne leki masz związane z posiłkiem porannym i wieczornym inne z obiadem. Możesz je łączyć razem . Kwestia napisania sobie dobrego schematu ich podawania i po problemie. Ale loginie są już rozplanowane .
Molek
Posty:4
Rejestracja:10 czerwca 2013, 07:20

15 lipca 2013, 14:41

Kotek IwonyIwony przeszedł 10.07.2013 na drugą stronę Tęczowego mostu.
ragerian87
Posty:1
Rejestracja:10 sierpnia 2013, 18:23

10 sierpnia 2013, 18:30

leczenie kota to nie taka łatwa sprawa, pamietam jak u siebie miałem masę problemów z tym... najlepiej udać się o weterynarza z Twoim problemem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości