Choroba Addisona

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

05 kwietnia 2018, 11:35

Kiedy miał robiony stosunek sodu do potasu, jaki jest wynik :?: pies jest bardzo wychudzony jak na labradora.
Ile dostaje calcortu na dzień nie wiem czy napisałaś 1,5 mg to za mało, stanowczo w tym stanie.

U nas calcort niestety nie działał, najlepiej jest na encortolonie, fizjologiczna dawka jednorazowa 5 mg rano przy wadze 39 kg (golden- waga wyjściowa przed leczeniem 32 kg) oraz iniekcja z zycortalu dobierana na podstawie co miesięcznych badań stosunku sodu do potasu oraz obserwacji psa.
el.pe
Posty:5
Rejestracja:14 marca 2022, 13:10

10 czerwca 2022, 13:23

Dzień dobry, odświeżam temat z nadzieją, że może ktoś ma podobne doświadczenia. U mojej suni od tygodnia jest podejrzenie choroby Addisona. Oczywiście jesteśmy pod kontrolą wet. Podejrzenie nie potwierdzone ale prawdopodobne (wiem, że rozstrzygający byłby test ATHC- dlaczego od tego nie zaczęłam to skomplikowane, więc nie będę rozwijać).

Na podstawie dotychczasowej diagnozy i aktualnych objawów chyba nie budzące wątpliwości są zaburzenia elektrolitowe (potas, sód) i stąd prośba o poradę na cito: co robić, żeby nie zaszkodzić. Sunia przez kolejne 2 dni miała podaną podskórnie kroplówkę w celu nawodnienia. Po powrocie do domu wypiła wodę z miski- nie dużo ale dotychczas rzadko to robiła, więc mam obawy czy to dobrze i czy nie ma ryzyka przewodnienia? W badaniach przedwczoraj: potas powyżej normy, sód w normie, stosunek sód- potas dużo poniżej normy, (to było tydzień wcześniej podstawą podejrzenia Addisona ale przy odwrotnych proporcjach: sód poniżej, potas norma), kortyzol w dolnej normie. Wczoraj wieczorem bardzo osłabiona, dzisiaj nieco lepiej ale brak apetytu. Ostatni posiłek wczoraj po południu , od wieczora do teraz nie ma ochoty na jedzenie. Podałam pierwszą dawkę prednicortonu ale nie mam pewności czy skutecznie (to już inny problem) Jutro rano będziemy u lekarza.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości