Czy to dyskopatia?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

adamr
Posty:3
Rejestracja:03 kwietnia 2011, 18:08

03 kwietnia 2011, 18:13

Witam serdecznie.
Jestem właścicielem 7-letniej suczki, mieszaniec jamnika, wyrwana ze schroniska.
Dziwne zachowanie zauważyłem 3 dni temu po powrocie ze spaceru - zaczęła podchodzić do foteli (z zamiarem wskoczenia) ale nie robiła tego. Początkowo myślałem że się rozmyśla.
Wczoraj przestała wskakiwać na kanapę, mogła tylko podnieść łapy, oprzeć się o siedzisko ale skoczyć nie skoczyła.
Czuje się dobrze, ma apetyt, tylko trochę więcej śpi. Dzisiaj rano trochę się trzęsła, natomiast gdy zbliżam rękę do lewej tylnej nogi trochę warczy. Po wyjściu na dwór usiadła tylko na trawie i siedziała.
Podejrzewam dyskopatię, powinienem czym prędzej zgłosić się do weterynarza?

Pies powoli wraca do zdrowia, merda, szczeka, w miarę normalnie chodzi (delikatnie stąpa na lewą nogę).
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

04 kwietnia 2011, 00:43

ta może być to oznaka problemów z kręgosłupem
adamr
Posty:3
Rejestracja:03 kwietnia 2011, 18:08

06 kwietnia 2011, 16:58

To była babeszjoza. Piesek wraca do zdrowia. Dostała krokplówki, witaminy, Hepatil na ochronę wątroby i antybiotyk.
adamr
Posty:3
Rejestracja:03 kwietnia 2011, 18:08

08 kwietnia 2011, 17:35

Witam,
mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie piesek ma problemy z wątrobą, tj. przy gwałtowych ruchach niesamowicie skomle. Gdy biorę ją na ręce też delikatnie popiskuje.

Przez prawie cały dzień leży, podaję jej jedzenie i wodę. Była dzisiaj na wizycie, dostała syrop wzmacniający, antybiotyk. Po powrocie dostała Hepatil. Na badaniu była dotykana w okolicach wątroby i nic się nie działo.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 kwietnia 2011, 22:47

jakie ma próby wątrobowe , napisz też pozostałe wyniki zwłaszcza morfologię.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 62 gości