drapie się

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

luki13
Posty:6
Rejestracja:10 lipca 2011, 16:14

28 sierpnia 2011, 13:02

Umyłem psa szamponem insektobójczym, a 24 godziny później użylem kropli Ektopar. To było jakieś 10 dni temu, a pies i tak od czasu do czasu się drapie - według mnie za często. Czy jeszcze raz powinienem umyć go tym szamponem?
ania05

28 sierpnia 2011, 13:33

A przed użyciem szamponu drapał się i miał jakieś "przyjaciółki "?
luki13
Posty:6
Rejestracja:10 lipca 2011, 16:14

28 sierpnia 2011, 16:23

ania05 pisze:A przed użyciem szamponu drapał się i miał jakieś "przyjaciółki "?
Pisałem "pies" ale to suka ze schroniska. Umyłem ją zaraz po przywiezieniu do domu, tak więc nie wiem, czy wcześniej się drapała, ale przypuszczam, że tak.
Awatar użytkownika
dobbinka
Posty:1878
Rejestracja:13 listopada 2010, 19:52

28 sierpnia 2011, 17:15

Przejrzyj dokładnie futro, czy nie ma pcheł albo ich odchodów, przy okazji przyjrzyj się stanowi skóry w miejscach, gdzie psia się drapie. Może to być jakaś alergia albo choroba skóry. Dla niej to duża zmiana, żywieniowa także, a też nie wiadomo co przywlokła ze schronu. Lekarz ją pewnie dokładnie obejrzał ale nie wszystko widać na pierwszy rzut oka.
czarno_czerwona
Posty:184
Rejestracja:19 sierpnia 2011, 15:10

29 sierpnia 2011, 10:49

Ja bym przyjżała sie skórze bo moze być to resztka uczulenia na pchły. Jeśli drapie się po uszach sprawdź czy nie ma ich czerwonych. jeśli obydwa sią czerwone to może byc to alergia pokarmowa. Mozna ja wymyć porządnym szamponem łagodzącym swędzenie bo0dajże są te z owsem czy jakoś tak dobrze pomaga na podrażniemia. No i do weta może masz w mieście weta dermatologa bo byłby to najlepszy pomysł.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości