Nieustająca biegunka

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

ktoś taki
Posty:6
Rejestracja:10 listopada 2015, 17:46

10 listopada 2015, 17:51

Maciej&Kasandra pisze:Witam,
Piszę tutaj, ponieważ mam wrażenie, że mojemu weterynarzowi kończą się pomysły w sprawie leczenia mojej suczki.
To częste zjawisko w dzisiejszych czasach
pawel.palasz
Posty:9
Rejestracja:05 lutego 2015, 17:43

11 listopada 2015, 19:09

Witam
U mojego pieska zawsze pierwszy ( poranny ) stolec zawsze jest idealny (uformowany o ciemnobrązowej barwie)
Każdy następny to już biegunka często wodnista.
Czy miał ktoś podobny przypadek? Co to może oznaczać?
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

11 listopada 2015, 20:35

Nie jestem przekonana do końca czy ten problem dotyczy również Twojego psa, ale mój pies właśnie tak ma, podczas gorszych dni, pierwsza kupa jest jeszcze dobra, a każda następna bardzo rzadka lub z dużą zawartością śluzu.

W naszym przypadku jest to SIBO przerost flory bakteryjnej, która namnaża się nie w tym miejscu co potrzeba, niszczy naturalną warstwę śluzu jelit której zadaniem jest ochrona przed wszystkim co niedobre dla jelit, prowokuje do nadprodukcji śluzu, niszczy wyściółkę jelit i w sumie to mamy wodniste biegunki, ponieważ jelita nie są w stanie zabsorbować płynów z przemiany materii, nie formuje się psia kupa, dużo jest w niej resztek niestrawionych. Bakterie które kolonizują jelito grube, przełyk, kolonizują nadprogramowo w jelicie cienkim i efekt jest błyskawiczny.

Przyczyn jest wiele, choroby przez które pies przeszedł, podawane długotrwale antybiotyki, leki przeciwzapalne lub leki na obniżenie poziomu kwasu solnego np. popularny ranigast, do tego trzeba dołączyć niewłaściwą dietę, za tłusto, za dużo węglowodanów i włókna pokarmowego, produktów fermentujących które stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii.

Leczenie to zazwyczaj antybiotyki podawane w zaostrzeniach i probiotyki, czasem zachodzi potrzeba suplementacji kwasu foliowego i Wit B12.
Ogólnie to walka która się toczy miesiącami a potem latami dopóki pies żyje, łatwo nie jest. To są tylko moje spostrzeżenia z dnia codziennego z chorym psem, Być może u Ciebie jest zupełnie inna przyczyna, cóż, diagnozować ile można aby wyjaśnić przyczynę takiego stanu.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 listopada 2015, 11:05

Retriver napisała w ostatnim zdaniu najistotniejszą rzecz należy psa zdiagnozować . Bez tego to jak szukanie igły wieczorem bez światła. Musisz znaleźć co się dzieje w organizmie psa nie tak.
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

13 listopada 2015, 11:11

Panie doktorze, czy stosuje Pan u psich pacjentów suplementu L-Glutamina na poprawę funkcji jelit, w aptecznej sprzedaży nie występuję, czasem jako preparat łączony z innymi suplementami jako weterynaryjny, można go kupić przez internet tylko czy ma sens podawanie L-Glutaminy :?:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 listopada 2015, 11:45

tylko stosuję go w preparatach łączonych .
pawel.palasz
Posty:9
Rejestracja:05 lutego 2015, 17:43

13 listopada 2015, 13:25

Bardzo chętnie bym psa zdiagnozował tylko problem jest taki że ja po podpowiedziach od was zgłaszam się do mojego weta z badaniami jakie chciałbym zrobić. Po ostatnim badaniu TLI dostałem tylko informację że jest w normie i żadnych dalszych sugestii nic....
Retriver
Posty:1130
Rejestracja:26 czerwca 2014, 08:43

13 listopada 2015, 16:46

pawel.palasz, jak robiłeś test z krwi LTi to było panelowe badanie w biegunce łączone z B12 i kwasem foliowym, czy tylko samo trzustkowe, ma to zasadnicze znaczenie. Rozmawiaj z wetem, a jak nie idzie z nim dalej współpracować to poszukaj innego. Nic paskudniejszego niż biegunka która przechodzi w stan przewlekły.

Chyba zmieniałabym dietę psu, jeżeli możesz to wprowadź gotowane, na początek chude mięso, bez przerostów, indyk, ryba wołowina, ryż i marchew i zobaczysz jaka będzie reakcja, to mało przetworzona żywność i powinna się przyjąć.
pawel.palasz
Posty:9
Rejestracja:05 lutego 2015, 17:43

18 listopada 2015, 10:14

Witam
Mojemu pieskowi przeszło (narazie) natychmiast po zmianie karmy na RC Hypoallergenic
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 listopada 2015, 10:42

tak trzymać
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 54 gości