Obrzęk tylnych łap

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Iza2020
Posty:6
Rejestracja:04 stycznia 2020, 10:52

22 czerwca 2023, 00:32

Stary pies ok.15 lat, średniej wielkości. Pies miał uraz torebki stawowej ok. 2 miesiące temu w lewej tylnej łapie. Gdzieś miesiąc później po urazie ta lewa łapa zrobiła się gruba, jest to miękki w dotyku obrzęk ciastowaty - po uciśnięciu zostaje ślad. Tyle, że prawa tylna łapa, która była zdrowa również zrobiła się grubsza, ale nie aż tak gruba, jak ta lewa. W obu tylnych łapach jest to miękki w dotyku obrzęk ciastowaty. Na początku pies dostał 2 zastrzyki sterydowe w odstępach tygodniowych oraz środki moczopędne również na 2 tygodnie. Jednak efekt był słaby. Obrzęk na parę dni się zmniejszał, a potem znowu wracał. Teraz pies przyjmuje lek o nazwie Cardisure 10mg. Być może ten obrzęk związany jest ze złym krążeniem. Na razie mija drugi dzień odkąd pies przyjmuje Cardisure, ale efektów nie widać. Jednak zauważyłam, że po zrobieniu masażu tylnych łap psa, obrzęk robi się wyraźnie mniejszy, ale niestety na dość krótki czas, może na godzinę lub dwie i później znów obrzęk powiększa się. Czy warto w takim przypadku stosować opatrunek uciskowy na jedną lub obie łapy? Czy pies powinien więcej chodzić, aby poprawić krążenie, czy to raczej nie pomoże? A może dłużej stosować leki moczopędne?
Vet4u
Posty:816
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

28 czerwca 2023, 12:00

Dzień dobry,
Czy pies miał badane serce? Występowanie obrzęków kończyn może być związane z zaburzeniami układu krążenia, w tym z prawokomorową niewydolnością serca.
Nie należy stosować opatrunków uciskowych, ponieważ źle założone mogą doprowadzić do niedokrwienia tkanek. Każde leki, w tym moczopędne, powinny stosowane być zgodnie z zaleceniami lekarza.

Pozdrawiamy,
Zespół Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości