Otyłość

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

JuliaMailo99
Posty:2
Rejestracja:27 września 2024, 09:33

27 września 2024, 09:43

Witam, jestem od stycznia posiadaczka JRT. Zabrałam go rodzicom i wzięłam do siebie, gdyż moi rodzice roztyli psa i nie mogłam patrzeć już tam na biedulka. Od stycznia rozpoczęłam jego odchudzanie. W pierwszej kolejności badania krwi, tarczyca i wszystko w normie. Początkowo kupiłam dobrej jakości karmę i zmniejszyłam lekko dawkowanie. Niestety po 4 miesiącach było brak efektów. Dodam że psiak całkowicie zrezygnował z wszelkiego rodzaju przysmaków, a na spacery po prostu w ramach ,,smaczków” brałam kilka chrupek z dziennej dawki. Karmę dostawał Wiejska Zagrodę.
Na koniec kwietnia poszliśmy do veta i powiedziałam Pani weterynarz o tym że nie chudnie i nie wiem co więcej robić. Weterynarz powiedziała że zrobimy ponownie badania(wyszły w normie) i że jak będą okej to wprowadzimy karmę weterynaryjną. Wprowadziliśmy Brit Veterinary Obesity, razem obliczyłyśmy ile powinien dostawać. Mija kolejne 5 miesięcy a pies nie schudł nawet 100 g. Waga ciągle ta sama. Już nie wiem czym go odchudzić.
Waga psa: 13.5 kg
Wiek : 5 lat
Nasze spacery:
Rano krótki ok 15-20 min
Popołudniu po pracy 40-1h( zależy od pogody, czasem las a czasem park)
Wieczorem 15-20 min
Co robię źle ?
Vet4u
Posty:778
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

27 września 2024, 10:28

Witam,
Czy pies jest kastrowany?
Hormony mają szeroki wpływ na funkcjonowanie organizmu, często po zabiegu kastracji spada poziom aktywności psa.
Może warto byłoby wprowadzić urozmaicenia w postaci np. bieżni wodnej, pływania, torów z przeszkodami,, treningu komend aby zwiększyć aktywność fizyczną psa.
Zapraszam do lektury:
https://vetkompleksowo.pl/polecamy/otyl ... joterapii/
Pozdrawiam serdecznie,
Vet4u
JuliaMailo99
Posty:2
Rejestracja:27 września 2024, 09:33

27 września 2024, 15:59

Był kastrowany jak miał rok. Po kastracji z początku waga się utrzymywała a potem jak zaczęli dokarmiać to tylko tyl.
Vet4u
Posty:778
Rejestracja:08 lipca 2022, 18:43

27 września 2024, 16:38

W tej sytuacji można spróbować skonsultować się z psim dietetykiem, który ma doświadczenie w prowadzeniu otyłych piesków.

Pozdrawiam
Vet4u
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 15 gości