Pazur sobie, a trzon sobie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

Gość

12 października 2009, 08:54

Witam!
Mam prośbę/pytanie? Jakie moga być przyczyny odzielania się pazura od trzonu. Przez ok. 3 tygodnie mój pies oszczędzał łapy poniewaz miał pekniety palec. W tym czasie bardzo mu urosły pazury i postanowiłam je skrócić. Zostały obciete ale tylko w tej łapie z pęknietym palcem. Po ok. dwóch dniach zaczął wydawać taki smieszny pusty odgłos i po obejrzeniu łapki zobaczyłam, że pazur odchodzi od trzonu i to nie tylko w tej obcinanej łapie ale również w tylnej, której nikt nie ruszał. Poszliśmy znowu do veta i obcięła mu te dwa pazurki ale teraz znowu kolejny palec wydaje pusty odgłos i widzę,że znowu sie odziela. Prosze mi powiedzieć co to takiego, czy to może być jakaś choroba? Pies liże te pazurki i jak się go troszkę mocniej złapie to piszczy. Licze na jakąs wskazówkę bo w takim tempie to niedługo bez pazurów zostanie :( Zaznaczam, że wcześniej nigdy paurów mu nie obcinałam bo sam sobie ścierał. Niegdy tez nie było podobnych problemów.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 października 2009, 13:11

Czy sączy się coś z tych pazurów , czy śmierdzą?
Gość

12 października 2009, 14:00

Nie!
Czysto, sucho i bezzapachowo. Problem dotyczy tylko lewych łap. Rozumem przednia lewa bo powiedzmy, że to pourazowe ale co z resztą?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty:13055
Rejestracja:29 września 2004, 14:43
Kontakt:

13 października 2009, 00:02

dobrze byłoby wykonać radiogram pazurów i zwrócić uwagę czy miazga pazura i sama podstawa kostna pierwszego trzonu nie jest w stanie zapalnym.
Gość

13 października 2009, 07:56

Dziekuję
Wybieram się z nim na kliniki na Uniwersytet Przyrodniczy i zwróce uwagę na to co Pan powiedział. Zobaczymy co z tego wyniknie. Wczoraj jeden zpazurków został zdjęty i mam nadzieję, że na jednym sie skończy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 119 gości