stukanie ząbkami i drżenie pyszczka ( do Pana Doktora Jarka)

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy:Robert A., Jarek

fiolecik
Posty:4
Rejestracja:12 lutego 2008, 21:41
Lokalizacja:Kraków

12 lutego 2008, 23:47

Witam! Jestesmy zaniepokojeni ponieważ w ostatnich dniach zauwazyliśmy u naszej suczki (10 m-cy terier walijski) drżenie pyszczka i jednoczesne stukanie ząbkami.Powtórzylo się to 4 krotnie - 3 razy dzień po dniu podczas porannego wyprowadzenia lub zaraz po powrocie do domu.Czwarty raz było to po południu.Trwało kilka sekund, sunia wtedy siedziała albo stała.W tych dniach występuje u niej również cieczka. Zauważamy zmianę nastroju, mniejszy apetyt, więcej snu. Poza tym wszystko normalnie.Jest pieskiem wesołym, aktywnym ale dość płochliwym.Podejrzewamy ze to jakiś problem neurologiczny (padaczka?) i planujemy wizyte u lekarza.Prosze o informację czy powinniśmy udac się do lecznicy jak najszybciej, czy to może objaw jakiegoś bardzo poważnego problemu?
MAMAMIKIWIKI-TOSIA

13 lutego 2008, 10:00

Nie martw sie to normalna reakcja , kiedy sunia ma cieczke .
Moja Tosia York też teraz ma pierwsza cieczkę i robi tak samo .
Wcześniej mieliśmy sunie owczarka i też tak robiła :D
Więc nie musisz sie martwić :D

Basia
fiolecik
Posty:4
Rejestracja:12 lutego 2008, 21:41
Lokalizacja:Kraków

13 lutego 2008, 14:33

Dziękuję bardzo za zainteresowanie i odpowiedz.Obserwujemy sunie i narazie sie to nie powtórzyło. Teraz przynajmniej wiemy ze innym suczkom to też się zdarza przy pierwszej cieczce.Mam nadzieje ze to sie potwierdzi przy najbliższej wizycie u lekarza a póki co to nie wpadamy w panikę. :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krzysia
Posty:5
Rejestracja:01 lutego 2007, 21:58
Lokalizacja:Gdańsk

13 lutego 2008, 22:55

Mam psa i również zauważyłam to zachowanie, gdy suczka sąsiada ma cieczkę ,więc pewnie nie trzeba się tym martwić-wygląda na rozmalną reakcję.Pewnie są bardziej pobudzone.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 44 gości